Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Výraz nulování se u mladých už nechytil a my starší, možná někteří z nás, to chápou spíše jako zločin proti lidskosti, než ochranu před nebezpečným dotykem. Ano, v určité době šlo o jediný způsob jak vytvořit alespoň nějaké bezpečí. Ale dnes? V době ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...

KOPOS: Kopos Kolín přichází s novinkami na rok 2009-2010


Document Actions
KOPOS: Kopos Kolín přichází s novinkami na rok 2009-2010
Největší veletrh elektrotechniky Amper je pro spoustu firem příležitostí představit svoje nejnovější produkty. Nejinak tomu bylo i firmy Kopos. Novinky společnosti na rok 2009-2010 a jejich stručný popis představuje Marie Horská ...
Komerční sdělení, ze dne: 29.04.2009


Na začátku dubna 2009 představila společnost Kopos Kolín na veletrhu Amper 2009 své novinky:

  • Kompletní sestavy podlahových elektroinstalačních krabic KOPOBOX 57 a KOPOBOX 80 určené pro montáž do betonových litých podlah a do tzv. zdvojených podlah. Využití naleznou v tzv. hnízdových seskupeních pracovních míst v kancelářských, obchodních, výrobních a jiných prostorách.


Kopobox 57 - sestava do betonu

Podlahové krabice do betonu KOPOBOX 57 a KOPOBOX 80 se sestaví tak, že krabici univerzální podlahovou KUP 57 (80) zalitou v betonu osadíme rámem podlahové krabice KOPOBOX 57 (80). Podle rámu KOPOBOX 57 (80) dostala název celá sestava.
Sestava podlahové krabice KOPOBOX 57 je určená pro montáž modulárních přístrojů 45x45mm, zatímco sestava KOPOBOX 80 se díky své výšce hodí jak pro klasické, tak i pro modulární přístroje 45x45mm. V obou případech lze regulovat výšku uložení krabice podle výšky mazaniny o cca 35mm pomocí nivelační sady. Pro instalace do zdvojených podlah odpadá použití KUP (57 nebo 80) a použije se pouze rám podlahové krabice KOPOBOX.
Tento produkt bude v prodeji ve II.polovině roku 2009.


Kopobox do betonu

  • Další novinkou jsou elektroinstalační kanály EKD 80X40 a EKD 100X40. Jsou vybavené tzv. dvojitým zámkem pro lepší pevnost uchycení víka. Podle typu kanálu lze rozdělit vnitřní prostor pomocí příčky na dvě (EKD 80X40) nebo tři (EKD 100X40) samostatné části a odděleně uložit datové a silové rozvody. Elektroinstalační kanály EKD se vyrábějí standardně v bílé barvě ze samozhášivého PVC. Kompletní příslušenství pro oba typy kanálu je samozřejmostí: kryty koncové, spojovací, ohybové, odbočné, odbočné přechodové, rohy vnitřní a vnější, příčky a rozpěrky.


EKD 100x40

  • Kopos Kolín začal vyrábět elektroinstalační ohebné trubky bezhalogenové MONOFLEX HF pro nízké mechanické namáhání 320N a zároveň nabízí elektroinstalační ohebné trubky bezhalogenové SUPER MONOFLEX HFPP pro střední mechanické namáhání 750N. Trubky jsou určené pro použití do staveb se zvýšeným ohledem na ochranu lidských zdrojů a majetku. Nepřítomnost halogenových prvků snižuje dýmivost a produkci toxických plynů v případě požáru.


MONOFLEX a SUPERMONO HF

  • Výrobky se zachováním funkčnosti za požáru jsou další letošní novinkou. Do této skupiny po předchozí zkoušce požární odolnosti patří kabelové žlaby MARS, kabelové lávky, ocelové trubky ČSN a EN a elektroinstalační krabice 8135 v uzavřeném provedení s krytím IP54 s požárně odolnou svorkovnicí.

Uvedené výrobky vedly tok elektrické energie při teplotě 1006 stupně Celsia po dobu 90 minut s patřičnými požárně odolnými kabely a jsou klasifikované E 90 (DIN 4102 čl. 12 ), P 90-R (ZP 27/2008) a PS 90 (STN 92 0205).

Kopos Kolín zaměstnává v České republice 415 pracovníků, ve 13 zahraničních dceřiných společnostech jich pracuje dalších 120. Sortiment k dnešnímu dni čítá přes 5000 druhů výrobků, na jejichž technologickou dokonalost a kvalitu při výrobě je kladen extrémní důraz. Společnost každoročně provádí inovace a modernizace výrobků a přizpůsobuje je požadavkům zákazníka. Kopos Kolín a.s. je držitelem certifikátu podle norem ISO 9001 a ISO 14001 a také osvědčení Bezpečný podnik a Česká kvalita.

Více informací můžete získat níže uvedenou objednávkou!
 

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Malé zastavení nad krabicemi do omítky. V životě jsem nainstaloval více krabic na omítku, než pod omítku, ovšem na tom moc nezáleží. Občas se zamýšlím nad tím, kolik výrobců dodává na trh podobný produkt a jak se pro který my nakonec rozhodujeme. Nebo snad vidíme nějaké krabice, napočítáme potřebný počet kusů a pokračujeme? To asi ne.
Článek nabízí pohled za kulisy výroby plastových produktů KOPOS. Od vstřikování plastů až po extruzi, nahlédneme do tajů výroby. Automatizace hraje klíčovou roli při osazování instalačních krabic šroubky, kamery kontrolují, zda výrobek odpovídá kvalitativním vzorům ve tvaru a velikosti. Zajímavé je sledovat, jak stroje zvládají i složité úkoly, jako je krácení ohebných trubek. Výroba nezahrnuje pouze plastové díly, ale také pancéřové trubky, ocelové kabelové lávky a hliníkové instalační krabice. Každý detail má svůj význam. Více zde ...
Představte si, že míjíte firmu KOPOS každý den a jednoho dne se rozhodnete prozkoumat, co se skrývá za jejími červenými zdmi. Má krátká poznámka je jedné z předních českých výrobních společností elektroinstalačního materiálu. Prohlídku provozů nových technologií a automatizace jsem nemohl odmítnout. Chtěl jsem na vlastní oči vidět, jak oživují produkty známé nejen po celém Česku. Zjistil jsem například, jak malá změna v poměru přísad může radikálně změnit vlastnosti plastů a jak KOPOS využívá každý kousek odpadu k recyklaci.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933