Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KOPOS: Kabelový funkční kryt KPS


Document Actions
KOPOS: Kabelový funkční kryt KPS
Kabelové stoupačky nás zažilo hodně a o upevňování kabelových příchytek sonap ani nemluvě. Jako vedoucí stavby či montér nemusíme uvažovat nad mnoha souvislostmi jako projektant. Ten navrhuje trasu a způsoby uložení. Na základě technických znalostí, doporučovaných normativ a také dostupného zbožíznalství dává montážním skupinám do rukou projekt. A díky takovému se může montér soustředit především na řemeslné provedení. Potkali jste někdy na stavbě realizátora kabelové trasy, který by přemýšlel nad tím, co se bude dít, pokud se právě instalovaná část kabelového vedení ocitne v plamenech požáru? Asi ne. A přece na takovou možnost někdo myslí ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 5.08.2019Na stánku v KOPOSu nám Václav Musílek vysvětlí, jak zabránit při požáru pádu kabelů, které jsou přichyceny na vertikální stupačce, tak aby nespadly dolů do šachty.Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...

Václav Musílek, KOPOS Kolín

Je to jednoduché, máme udělanou stoupající trasu, která se skládá z kabelové lávky, v ní jsou umístěny sonapky, v nich jsou různé počty kabelů a ty jsou po 30cm uchycené v jednotlivých sonapkách a vedou dlouhé vedení ve svislém směru.

Obvykle je to katastrofický scénář, když začne požár při standardním řazení?
Václav Musílek, KOPOS Kolín
Když začne požár, u kabelů dojde k odhoření izolace, dojde k odhoření všech plastových materiálů, ze kterých se kabel skládá a zůstane nám jen měděný drát a to vede k tomu, že sonapky nedrží kabel a může dojít k spadení celého vedení.

Co má Kopos za řešení?
Václav Musílek, KOPOS Kolín
KOPOS samozřejmě má v případě požáru řešení ten, že má kryt kabelových KPS. Jsou to speciální desky, které chrání v případě požáru průchodu tepla, plamenům a ty jsou vyplněny minerální vatou. Aby byla montáž v pořádku, tak je k tomu protipožární stěrka.

Nasazením krytu … dá se říct, že nějak ovlivní funkční schopnost zachování při požáru?
Václav Musílek, KOPOS Kolín
Samozřejmě ovlivňuje to to, že kryt se používá každý 3,5metru a v momentě, kdy tam dáte kryt a plameny, nebo teplo jde na náš kryt, tak kryt zabrání tomu, aby odhořela izolace a kabely samovolně nespadnou do šachty, protože zůstává zachováno to, že sonapky drží funkční kabel při požáru. Když se budeme bavit s funkčností při požáru tomu, aby to neodhořelo a aby to fungovalo jak má a kabely zůstaly vést elektrický proud po dobu 30-60 minut, nebo podle toho, jak zákazník požaduje.

To je speciálka, takže tu ve velkoobchodě asi nenajdu. Takže kde?
Václav Musílek, KOPOS Kolín
My v KOPOSu držíme v novém skladě od našich dvou šířek na skladě a není problém si to u nás objednat na projekt, na speciální stavbu, kde se požaduje funkčnost při požáru.

Jaká je výzva
?
Václav Musílek, KOPOS Kolín
Jde o to, abychom měli bezpečnost. Takže lidi pojďte, budeme dělat bezpečné stoupající trasy. Uděláme to bezpečněji než dnes, budeme mít funkční trasy na 60 minut s KOPOS kabelovým krytem.
Přehled kabelových příchytel lze sledovat například v tomto katalogu!

 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Co všechno vyšlo na Elektrice o kolínském KOPOSu v roce 2020? Tedy v roce, kdy jsme byli všichni odkázání na telefony nebo telekonference? Tvorba obsahu, navíc odborného, nebyla v karanténě jednoduchá ani pro ty, kteří se publicistikou zabývají profesionálně. Naše objektivy zachytily podrobnosti o odbočných krabicích KO 180/LD, systémech se zachováním funkčnosti při požáru, novém katalogu elektroinstalačního materiálu, nových instalačních krabicích KSK v černé barvě, odbočných krabicích KO 97LD, krabicích do požárně dělících příček KPZ, nástavném rámečku NR5x5, nových přístrojových krabicích KP68, měkčených přístřicích podlahových a rohových lišt ... přehled s odkazy na plné verze sledujte zde ...
Telefonujeme do kolínského KOPOSu ohledně podrobností letošní nové krabice s označením KO180. Hovoříme s produktovým specialistou Jiřím Němečkem. Víme, že jde o zcela nový rozměr krabice tohoto typu. K čemu je tato krabice s upevněním do sádrokaronových příček používaná? Proč se používá pro nízkoenergetické stavby? Určitě dobrou zprávou je možnost montáže na hořlavé podklady. Ptáme se na podrobnosti samotné montáže. Co vše je součástí dodávky každého kusu? Jaké svorky pro spojování vodičů výrobce doporučuje? S jakým krytí IP můžeme ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933