Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Výraz nulování se u mladých už nechytil a my starší, možná někteří z nás, to chápou spíše jako zločin proti lidskosti, než ochranu před nebezpečným dotykem. Ano, v určité době šlo o jediný způsob jak vytvořit alespoň nějaké bezpečí. Ale dnes? V době ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...

KOPOS: Den pro důchodce v Koposu


Document Actions
KOPOS: Den pro důchodce v Koposu
Odchod do důchodu ne vždy musí znamenat odchod ze společenského života do pozadí. Na své bývalé zaměstnance - důchodce - nezapomíná společnost Kopos a v rámci otevření nových výrobních prostor pro ně uspořádala setkání spojené s exkurzí ...
Komerční sdělení, ze dne: 23.09.2009

Kopos Kolín na bývalé zaměstnance – důchodce - nezapomíná. Setkání s nimi organizuje vždy, když v podniku vznikne něco nového. Poprvé to bylo po dostavění vlastní mísírny PVC v devadesátých letech. Podruhé v roce 2005 u příležitosti otevření administrativně výrobní haly. V červnu 2009 se sešli důchodci Koposu Kolín potřetí, aby si prohlédli nové stavební a strojní investice roku 2008-2009.

Jeden ze seniorů, ing. Jiří Semerák, který dříve v podniku pracoval na technických a výrobních pozicích a nyní je již několik let v důchodu, na slavnostním obědě poznamenal: "Zažil jsem původní Kablo, jeho privatizaci i nové začátky firmy Kopos. Jsem rád, že mohu porovnat staré a nové. Proměna je patrná na první pohled."

Kopos Kolín vyrábí plastový elektroinstalační úložný materiál a kovové kabelové nosné systémy. Sortiment zahrnuje více než 5000 druhů výrobků. Společnost se řadu let věnuje i výzkumu a vývoji v oblasti odstínění radiace v jaderných zařízeních a podílela se na dodávkách stínícího systému pro Evropskou organizaci pro jaderný výzkum CERN.

Firma v současné době v České republice zaměstnává 362 lidí, ve 14 dceřiných společnostech v zahraničí pracuje dalších 120 osob. Věkový průměr zaměstnanců Kopos Kolín a.s. je 42 let. Průměrný plat dosáhl v loňském roce výše 22 477 Kč. Poslední zvýšení platů proběhlo v říjnu 2008, kdy došlo k plošnému navýšení o 1 000 Kč. Kopos je v rámci okresu středně velkým zaměstnavatelem.

 
 

 FIREMNÍ TIPY
Malé zastavení nad krabicemi do omítky. V životě jsem nainstaloval více krabic na omítku, než pod omítku, ovšem na tom moc nezáleží. Občas se zamýšlím nad tím, kolik výrobců dodává na trh podobný produkt a jak se pro který my nakonec rozhodujeme. Nebo snad vidíme nějaké krabice, napočítáme potřebný počet kusů a pokračujeme? To asi ne.
Článek nabízí pohled za kulisy výroby plastových produktů KOPOS. Od vstřikování plastů až po extruzi, nahlédneme do tajů výroby. Automatizace hraje klíčovou roli při osazování instalačních krabic šroubky, kamery kontrolují, zda výrobek odpovídá kvalitativním vzorům ve tvaru a velikosti. Zajímavé je sledovat, jak stroje zvládají i složité úkoly, jako je krácení ohebných trubek. Výroba nezahrnuje pouze plastové díly, ale také pancéřové trubky, ocelové kabelové lávky a hliníkové instalační krabice. Každý detail má svůj význam. Více zde ...
Představte si, že míjíte firmu KOPOS každý den a jednoho dne se rozhodnete prozkoumat, co se skrývá za jejími červenými zdmi. Má krátká poznámka je jedné z předních českých výrobních společností elektroinstalačního materiálu. Prohlídku provozů nových technologií a automatizace jsem nemohl odmítnout. Chtěl jsem na vlastní oči vidět, jak oživují produkty známé nejen po celém Česku. Zjistil jsem například, jak malá změna v poměru přísad může radikálně změnit vlastnosti plastů a jak KOPOS využívá každý kousek odpadu k recyklaci.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933