Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Témata pokrývající všechny uvedené oblastí

Zařízení

Modulární RTU řady Modular-XL oceněné na AMPERu 2014

 • 22.05.2014
Modulární RTU řady Modular-XL oceněné na AMPERu 2014
Potřebujete mít možnost vlastní sestavy RTU na míru? Hledáte rozšiřitelný backplane, který má šest samostatných a rovnocenných slotů na zásuvné karty? Oceněný Modular-XL je řada modulárních RTU, které využijete v průmyslových a telemetrických zařízeních. Tyto moduly se zasouvají do pasívního backplanu. Seznamte se s jejich parametry a možnými kategoriemi zásuvných modulů právě v tomto krátkém článku!

Požadavky pro návrh chlazení a možnosti chlazení elektrických rozvaděčů

 • 14.05.2014
Požadavky pro návrh chlazení a možnosti chlazení elektrických rozvaděčů
Víte jak zchladit zbytkové teplo v rozvaděči? Co vše potřebujete vědět, abyste se mohli správně rozhodnout v otázce chlazení? Měli byste vědět jaká je potřebná teplota uvnitř rozvodné skříně. Jaká je teplota prostředí v okolí takového zařízení, a pak už můžete odhadnout potřebný chladící výkon. Ale jaký vliv na chlazení má umístění rozvaděče a rozložení elektrických přístrojů? Jak prakticky odvádět teplo? Kdy použít výměník tepla? Jaké jsou k dispozici chladící jednotky? Pro odpovědi sledujte tento článek!

SCHNEIDER ELECTRIC: Komunikační systém Acti9

 • 9.05.2014
SCHNEIDER ELECTRIC: Komunikační systém Acti9
Systém Smartlink je flexibilní, spolehlivý a rozšiřovatelný jak konkrétní situace vyžaduje. Acti 9 snadno integrujete do jakýchkoliv řídicích systémů chytrých budov. Jde o jednoduchý a výkonný komunikační systém do rozvaděčů. A jak ho využijete v praxi? Například pro sběr dat z elektroměrů, měřicích přístrojů, pro řízení stykačů, impulsních relé, systémů řízení osvětlení, žaluzií nebo třeba topení. Nesmíme zapomenout ani na řízení záložních zdrojů nebo spotřebičů různé priority ...

Rittal udává nový standard datových center s RiMatrix S

 • 6.05.2014
Rittal udává nový standard datových center s RiMatrix S
Rittal uvedl na trh nový standard datových center RiMatrix S. V české pobočce Rittal ve Zdibech u Prahy proběhla tisková konference, kde byly oficiálně sděleny všechny základní technické informace. Rittal jako světový lídr nenechal nic náhodě a pro tuto příležitost připravil ukázkové řešení datového centra v kontejneru, který nyní brázdí evropské cesty. Náš objektiv jej zachytil v Praze a Brně. Co je předmětem inovace RiMatrix S? Sledujte právě tento článek!

RITTAL NOTE #3: Chlazení rozvaděčů pomocí výměníků tepla

 • 20.01.2014
RITTAL NOTE #3: Chlazení rozvaděčů pomocí výměníků tepla
Chlazení rozvaděčů je velice často diskutované téma, zvláště jedná-li se o chlazení technologie umístěné v blízkosti horkého zařízení. Pro tyto účely RITTAL vyvinul chladicí jednotky na bázi výměníku voda-vzduch. K provozu takového chlazení je nutné mít zdroj čisté studené vody a poté stačí připojit elektrické napájení. Jednotky mohou být střešního nebo nástěnného provedení, a také se liší různým výkonem. Informace o chladicích výměnících voda-vzduch sledujte ve videospotu v článku.

RITTAL note#2: Chlazení rozvaděčů pomocí klimatizačních jednotek

 • 27.12.2013
RITTAL note#2: Chlazení rozvaděčů pomocí klimatizačních jednotek
Produktový manažer chladících systémů Rittal, Jan Glasnák popisuje v tomto dílu produktového videoseriálu řešení chlazení technologií v rozvaděčích pomocí klimatizačních jednotek Rittal. Co se dozvíte? K čemu slouží klimatizační jednotky. Kde jednotky BLUEe využijeme. Jak pracuje chladící systém. Jak byl ověřen chladící výkon. Výhody chlazení rozvaděčů systémem BLUEe. Jaký lze instalovat výkon a konstrukce. Kdo systém nainstaluje. Na co si dát pozor. Jak vybrat správný typ. Kde klimatizační jednotky koupíme. Doporučené příslušenství, a také kam se obrátit na technickou podporu.

RITTAL note #1: Chlazení rozvaděčů pomocí ventilátorů

 • 11.12.2013
RITTAL note #1: Chlazení rozvaděčů pomocí ventilátorů
Produktový manažer Jan Glasnák popisuje v první části produktového seriálu systém chlazení ventilátory Rittal. Co se dozvíte? K čemu slouží ventilátory RITTAL. Jak systém ventilace pracuje. Jaké jsou výhody oproti jiným ventilátorům. Kdo ventilátory RITTAL využije. Jaký lze nainstalovat chladící výkon? Kdo provádí instalaci systému? Na co si dát pozor při použití? Jak vybrat správný typ ventilátoru? Kde můžeme systém chlazení zakoupit? Důležité příslušenství pro plynulý provoz. Technická podpora ...

PHXC: FAME rychlý a modulární systém pro měření a manipulaci

 • 22.11.2013
PHXC: FAME rychlý a modulární systém pro měření a manipulaci
Novinka Phoenix Contact na veletrhu AMPER 2013 získává ocenění na slovenském ELO SYSu 2013. Umožňuje rychlé měření před samotným schválením dokončené montáže a následné pravidelné testování v průběhu provozování. Zkušební technik nemusí otevírat dveře rozvaděče, čímž se snižuje nebezpečí neoprávněné/nechtěné manipulace s ostatními systémy.

Co všechno měří ELEKON

 • 25.09.2013
Co všechno měří ELEKON
Hovořili jsme s vývojářem ELEKON a systémovým integrátorem FOXTROT o tom, co vše ELEKON vyrábí. Jaký hodinový pohon hodiny obsahují. O přesnoti vyráběných hodin. Co živí ELEKON. Co vše ELEKON dokáže dodat. Jak se dají hodiny propojovat s dalšími systémy. Jak propojíme hodiny ELEKON s Foxtrotem. Kdy by mohl Foxtrot potřebovat zobrazovače ELEKON? Kdo navrhuje zobrazovač do projektu? Je vhodné být v kontaktu s vývojáři ELEKON?

SCHRACK: UPS Genio Net Power

 • 30.08.2013
SCHRACK: UPS Genio Net Power
O jakou technologii UPS jde? Pro jaká zařízení je tato UPS určena? Jakou dobu dokáže tato UPS zálohovat? Čím je tato UPS neobvyklá? Máme zvolit online nebo offline UPS? Podle čeho máme UPS volit? Co je součástí dodávky? Kde stáhneme sw k monitorování? Praktické příslušenství. Jak tuto UPS pokazíme? Kam volat o radu se zapojením? Proč jsou na výstupu fáze označené jako L1 a L2?

PHXC: Lightning Monitoring System

 • 23.08.2013
PHXC: Lightning Monitoring System
K čemu LMS slouží? Jaký je princip měření? Čím je LMS neobvyklý? Kdo LMS ocení? Z čeho se LMS skládá? Jak LMS pokazíme? Kdo to může instalovat? Kam se obrátit s technickou radou? Jak je to s dodáním? Existuje související zboží? Lightning Monitoring System LMS rozpozná a analyzuje všechny důležité parametry rázových proudů blesku.

RITTAL: Skříň Hygienic Design a instalační rozvaděč ISV

 • 5.08.2013
RITTAL: Skříň Hygienic Design a instalační rozvaděč ISV
Pro potravinářský průmysl a pro odvětví kde se musí často čistit a omývat, je zde rozvaděč určený speciálně do těchto prostor, HYGIENIC DESIGN. Celý rozvaděč je vyroben z nerezu a umožňuje velice rychlé sanační operace. RITTAL modifikoval instalační rozvaděče pro nízkonapěťové rozvody, skříně ISV.

O Energomonitoru s Pavlem Štorkem technicky

 • 24.07.2013
O Energomonitoru s Pavlem Štorkem technicky
O měřiči spotřeby elektrické energie hovoří Pavel Smílek s jedním z tvůrců Energomonitoru Pavlem Štorkem. Energomonitor má tři možné způsoby jak připojit Energomonitor na měřenou část zařízení. Z kolika částí se Energomonitor skládá. Jak dlouho vydrží vnitřní akumulátory vysílací části. Odkud kam putují data ze snímačů. Jaká je potřebná šířka pásma přenosu dat. Kam se ukládají měřená data. Jak se dostanu k naměřeným informacím. Které webové prohlížeče podporují zobrazení dat. Jak je to se zabezpečení ztráty dat. Je možné si stáhnout data na lokál? Nová verze software je automaticky aktualizovaná z centrálního serveru. Jak Energomonitor vnímá stavy HDO.

O Energomonitoru s Patrickem Zandlem

 • 17.07.2013
O Energomonitoru s Patrickem Zandlem
Úvodní informace o Energomonitoru představuje Patrick Zandl s Miroslavem Minaříkem a Pavlem Smílkem. Chcete se něco dozvědět o způsobu měření odebírané elektřiny? Jak se Patrick Zandl dostal od Mobilu, Marigoldu a Lupy k měření energie? Pro koho je Energomonitor určen, komu pomůže? Můžeme tímto zařízením měřit třeba všechny byty jednoho paneláku? Jak se dostáváme k naměřeným datům? Bude možnost mřit i vodoměry a plynoměry? Jak je řešena sazba HDO? Kolik stojí souprava Energomonitoru?

Novinky RITTAL: Podstavec pro TS8 a nová skříň SE8

 • 10.06.2013
Novinky RITTAL: Podstavec pro TS8 a nová skříň SE8
Nový podstavec pro skříně TS8, který lze jednoduše a rychle sestavit pouhým zacvakáním oceloplechových dílů do čtyř rohových kusů. Standardní podstavce, které se používaly do dnešní doby, měly čas montáže až několik minut. RITTAL nahrazuje skříň ES5000 novým typem SE8. Do této modifikace lze používat standardní příslušenství pro skříň TS8.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933