Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: KNXfaq#9: Proč je software ETS tak drahý? (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 8.05.2021
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2021 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

KNXfaq#9: Proč je software ETS tak drahý?


KNXfaq#9: Proč je software ETS tak drahý?
Pro nastavování systémových instalací KNX potřebujeme aplikaci ETS. Proč je tento software tak drahý? U některých jiných domovních automatizací je ovládací software dodáván jako příslušenství celé dodávky. V případě KNX je to přesně obráceně, patří mezi ty nejdražší. Přes to se KNX stále těší oblibě. Žádáme o vysvětlení Josefa Kunce ... a také nás zajímalo, zda mohu jako uživatel, pokud mám koupenou licenci, nějakým způsobem software připomínkovat?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 8.05.2021


Přepis mluveného slova reportáže ...


Proč je software ETS tak drahý?
Josef Kunc
Já nevím, jestli je to nějak moc, když vezmeme AutoCad, tak ten je podstatně dražší a nikdo se nad tím nepozastavuje. Je to pracovní nástroj a tak musí něco stát. Není určen pro tvorbu jednoho projektu, ale pro nekonečného počtu projektů. Já jednou koupím software a využívám jej po mnoho let. Mohu vytvořit obrovskou spoustu projektů. Kromě toho existují různé akce, kdy lze software zakoupit poněkud levněji, to budou vědět účastníci týdenních KNX základních kurzů, kteří když absolvují základní kurz, úspěšně, tak potom získávají v souhrnnu slevu 375 euro na nákup softwaru ETS, který je v plné ceně za tisíc euro. Musí svou slevu využít v krátké době, protože platnost těchto poukazů není neomezená, vždycky je tam časové omezení.

Můzu jako uživatel, pokud mám koupenou licenci, nějakým způsobem software připomínkovat?
Josef Kunc
Ano. Přes osobní účet na MyKNX, který každý partner má vytvořený, tak tam existuje jedna záložka, je to možnost obrátit se na mezinárodní asociaci, vkládají se tam dotazy, poznatky a připomínky a náměty.. Jak s tím naloží asociace dál, je samozřejmě na nich, mohou si třeba vyžádat doplnění dotazu atd.
Stránky českého KNX zde.
Více videozáznamů KNX naleznete zde!
Principy systému KNX můžete prohledávat a stáhnout zde!
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
KNX národní skupina České republiky, z.s. - Technická 3058/10, Brno - 730 521 526 - sekretar@knxcz.cz

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.