Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

KNXfaq#3: Existuje možnost, jak získat software ETS levněji?


Document Actions
KNXfaq#3: Existuje možnost, jak získat software ETS levněji?
U decentralizované systémové instalace je pro její nastavení klíčový softvare ETS. Tím tvoříme elektronické projekty, do kterých vkládáme potřebné přístroje. Nastavujeme parametry a vzájemnou komunikaci. Všechny použité přístroje v KNX instalacích vyžadují pro své naprogramování právě tento software. Ten není bezplatný. Existuje nějaká možnost, jak získat ETS licenci levněji? Například nějaká sleva, Black Friday, ...? Ptáme se Josefa Kunce ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 14.01.2021Přepis mluveného slova reportáže ...


Existuje nějaká možnost jak získat ETS licenci levněji? Například nějaká sleva, Black Friday,..?
Josef Kunc
Samozřejmě, že existují různé možnosti, jak získat ETS levněji. Začneme tím, že mám založený svůj účet na MyKNX. Tam mám přístup k bezplatnému online kurzu. Jmenuje se e-Campus, můžu si zvolit jazyk, na výběr je z 8-10 jazyků. Pokud se to přímo neotevře v češtině, můžu si jí zvolit, pokud nechci jiný jazyk, tam není problém zvolit jazyk. Mohu absolvovat tento kurz a mohu postupovat jakkoliv dlouho. Pokud odpovím na všechny otázky s úspěšností nejméně 85 %, tak získávám bezplatně licenci na software ETS 5 light. To je software, který normálně stojí 250 euro v plné ceně. Pokud potřebuji ETS light, ten je vhodný pro práce, říká se tomu studentský software, protože je určen především pro školy, školní laboratoře apod., kde se zpracovávají menší projekty. Lze s nimi vytvářet projekty obsahující nejvýše 20 přístrojů, s tím se malé projekty poměrně dají vytvářet. Chceme-li software plnou verzi, ETS professional, potom mohu zakoupit licenci upgrade z ETS light na ETS professional, to je rozdíl, který je v současné chvíli 750 euro.


Držme se levnějšího nákupu. Co soutěž, nebo účast na nějakém veletrhu?
Josef Kunc
Důležitý je mít založený osobní účet, jinak se k informacím o tom, že se konají nějaké akce, nedostanu. Protože mezinárodní asociace vyhlašuje každý měsíc nějakou akci. Zhruba jednou za rok, je to akce na měsíc, bývá na prodej i licence na ETS professional a je to tak, že ji můžu zakoupit s 30% slevou, tzn., za 700 euro. V letošním roce to bylo v květnu. Květen byl měsíc prodeje ETS s 30% slevou. Potom existují jiné akce. Ty jsi naznačil možnost při veletrzích apod. bohužel se nekonal Light + Building ani Amper, na kterých byly plánovány podobné akce, ale každoročně pořádáme soutěž o nejlepší projekt KNX. Vítězové jsou odměňováni plnou verzí softwarů ETS. To je také možnost, zúčastnit se soutěže o nejlepší projekt. Nebo bývají různé další akce, které mohou být při veletrhu. Na Light + Buildingu to probíhalo tak, že člověk přišel, musel se předem přihlásit, protože bylo vybudováno několik pracovišť. A pokud za určitou dobu stvořil projekt, získával zase nějaké benefity.


Stránky českého KNX zde.
Více videozáznamů KNX naleznete zde!
Principy systému KNX můžete prohledávat a stáhnout zde!


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 2)


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933