Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 26
Osobní nástroje

KNXfaq#2: Pokud si zřídím uživatelský účet MyKNX, budu za něj něco platit?


Document Actions
KNXfaq#2: Pokud si zřídím uživatelský účet MyKNX, budu za něj něco platit?
Seriózní užívání služeb a aplikací prostřednictvím sítě internetu se v drtivé většině neobejde bez vlastního uživatelského účtu. Ne všechny licenční filozofie jsou uživatelsky přívětivé. Tazatel se ptá ... Ještě nevím, kdy budu s KNX aktivně pracovat. Pokud bych si zřídil uživatelský účet hned, budu za něj něco platit? Jak je možné založit si uživatelský účet a co k tomu potřebuji? Na odpověď se ptáme Josefa Kunce ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 18.12.2020
Přepis mluveného slova reportáže ...

Ještě nevím, kdy budu s KNX aktivně pracovat. Pokud bych si zřídil uživatelský účet hned, budu za něj něco platit?
Josef Kunc
Účet na MyKNX, ten je bezplatný a zůstává v platnosti tak dlouho, dokud jej nezruším. Pokud ho jednou založím, zůstává nadále aktivní a je možné jej využít, kdy uznám za vhodné. Mám od toho přístup k malému školení e-Campus apod., mohu si odtud objednávat různou literaturu apod.

Jak je možné založit si uživatelský účet a co k tomu potřebuji?
Josef Kunc
Na stránkách knx.org je v pravém horním rohu odkaz MyKNX, kliknutím otevřu stránky myknx, kde si mohu otevřít a založit účet, zadám svoji mailovou adresu a vložím heslo. Použiji mailovou adresu, kterou budu používat. Někteří studenti, kteří absolvovali základní kurz si účet vytvořili na svou školní mailovou adresu a jakmile dokončí školu, k účtu už nemá přístup. To je špatné. Je důležité, aby účet zakládal na mailovou adresu, kterou bude používat dlouhodobě. Předpokládám, že si každý zakládá svou mailovou adresu, se kterou počítá až nadosmrti.

Musím vložit heslo, které si musím pamatovat, protože heslo nezná nikdo jiný než on. A po zadání těchto informací se vytvoří účet. Teď nevím, jestli je to ihned, nebo za nějakou chvíli, proběhne zpracováním v rámci mezinárodní asociace, jakmile mám přístup, vyplním si své osobní informace, nemá k nim přístup zase nikdo jiný než on sám, eventuálně pracovníci mezinárodní asociace. Když to mám kompletně vyplněné, je účet hotový a mohu s ním pracovat.

Stránky českého KNX zde.
Více videozáznamů KNX naleznete zde!
Principy systému KNX můžete prohledávat a stáhnout zde!


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
KNX národní skupina České republiky, z.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jak je to vlastně s licencováním jednotlivých verzí ETS? Kolik stával upgrade kdysi a kolik stojí dnes? ... vyšší verze vždycky umí o něco víc než předchozí. Proto i když je to u každého softwaru, ať koupíte jakýkoliv software a přecházíte na novější verzi, vždycky tam bude nějaká cena za upgrade. Jen co si vzpomínám zpětně u ETS, třeba ETS2 fungovala snad 10 let ... nedává smysl, proč by měl být software, který toho umí víc, proč by měl být zdarma oproti tomu, který toho umí méně. Říká sekretář české asociace KNX Josef Kunc.
Update software na vyšší, novější verze se často pojí s problémy zpětné kompatibility. To se projevuje nemožností editace starších formátu v nových aplikacích. Program ETS, sloužící k naprogramování systémové instalace KNX, používáme k editaci systémů vytvořených i před mnoha lety. Pokud realizovaný projekt v ETS4 chci rozšířit o přístroje naprogramovatelné jen v ETS5, ale stávající projekt nechci převádět do ETS5. Lze přístroje z ETS5 převést zpět do ETS4? Ptáme se Josefa Kunce ...
Update, upgrade se vždy pojí s určitými obavami placení dalších poplatků nebo kompatibility se starým hardware nebo zpětné kompatibility se staršími projekty. V tomto případě otázka zní, zda mohu mít starou i novou licenci. Zní přesně takto: Pokud upgraduji ETS 4 na ETS 5, přijdu o licenci na ETS4? Chtěl bych používat obě licence, každou na jiném stroji. Odpovídá opět Josef Kunc ...
ETS je software pro nastavování systémové instalace, respektive domovní automatizaci. Zkratka ETS znamená Engineering Tool Software. Jde o konfigurační softwarový nástroj nezávislý na výrobci pro návrh a konfiguraci systému KNX. ETS je software, který běží na počítačích založených na platformě Windows. Jeden ETS5 Professional umožňuje skládat řešení pro všechny oblasti použití, pro které jsou k dispozici produkty certifikované KNX. Je tento nástroj pro školy levnější?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933