Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: KNIHA: Zvyšování spolehlivosti asynchronních elektromotorů včetně poháněných strojů (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 24.10.2011
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2021 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

KNIHA: Zvyšování spolehlivosti asynchronních elektromotorů včetně poháněných strojů


KNIHA: Zvyšování spolehlivosti asynchronních elektromotorů včetně poháněných strojů
Jste si jistí, že o motorech toho víte hodně? Po přečtení této knihy zjišťuji, že jsem patrně v několika hodinách asi chyběl. Vše o technické diagnostice asynchronních motorů. Tak bych nazval tuto knihu odborníka na slovo vzatého. Publikace je o to zajímavější, že nevyšla jako komerční série, ale se známkami neobvyklé pečlivosti při její tvorbě ...
Vilém Gracias, ze dne: 24.10.2011


Držím v ruce publikace u které nevím, zda pochází spíše od akademika, či praktika. Mečislav Hudeczek je totiž evidentně akademik s bohatou praxí. Slyšel jsem několik jeho přednášek (jedna z nich zde!) a proto jsem se pustil s chutí do jeho knihy. Přes to, že je mnoho informací podstatně dostupnějších, než tomu tak bylo v minulosti nalézt know how o motorech tak jednoduché není.

11

O čem se v knize dočteme?
Nechtěl bych to příliš zjednodušovat, ale kniha je doslova našlapaná daty. Nemohu tedy zde v několika odstavcích popsat vše. Ale tedy stručně obsah: bezdemontážní technická diagnostika, vznik vibrací u rotujících strojů, mechanický původ vibrací rotujících strojů a asynchronních elektromotorů, elektromagnetický původ vibrací rotujících strojů a asynchronních elektromotorů, princip asynchronního elektromotoru, měření vibrací, metodika pro provádění vibrační diagnostiky strojů se složitou kinematikou, bezdemontážní technická diagnostika elektromotoru, vliv nesymetrie elektromagnetického pole elektromotoru na poháněný mechanismus, obvyklá frekvenční spektra závad pohonů a asynchronních elektromotorů, stanovení maximálně přípustných hodnot vibrací provozovaných strojů, pohonné mechanismy a jejich nedostatky ...

V podstatě tato kniha popisuje detailní chování motoru při různých závadách. Pokud nemáte představu o možných chybách pusťte se do četby právě této knihy. Uvede vás do reality.

2
Pro větší náhled kliknout!

Pohledem na obsah autor shrnul kompletní problematiku diagnostiky motorů. Jazyk, kterým je popisováno, je srozumitelný a technicky přesný. V jednotlivých částech věnovaných zmiňované problematice autor přidává kromě detailního popisu také výpočet, popřípadě graf, fotografii.

Sám sem se rychle začetl do problematiky ložisek. Nějak mne tato část stroje v praxi minula a tak dozvědět se něco o vibracích díky ložiskům, o jeho životnosti, či o faktorech, které ovlivňují tuto část stroje.

3 4
Pro větší náhled kliknout!

S knihou v ruce jsem vyrazil za svými kolegy a vyzkoušel je z některých znalostí. Přes to, že jsou v oboru vzdělaní, jejich pohledy nakonec skončily v této knize s citoslovci "aha, no anóóó" ...
Je zcela patrné, že autorem je člověk s bohatými zkušenostmi navíc obklopen dalšími odborníky.

Knihu vydalo nakladatelství Hudeczek service v Albrechticích, září 2011
Cenu knihy prozatím neznáme.

POKUD VÁS TENTO TITUL
oslovuje, můžete jej poptat
přímo u vydavatele níže uvedeným formulářem!
TEXT Z OBLASTÍ

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.