Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KNIHA: Rekonstrukce elektrických rozvodů v panelových domech


Document Actions
KNIHA: Rekonstrukce elektrických rozvodů v panelových domech
Co se starými paneláky? Kudy vedou vodiče? Co když se mi někde upálí zelenožlutý? Jak jej vytáhnu? Jak jej protáhnu .... A spoustu jiných dotazů často slýchávám právě na toto téma. Samozřejmě víme, že co panelák, to často unikát. I přes to, že byl vystavěn podle jednotné koncepce, v mnohých případech zapracovala lidská tvořivost, zlaté české ručičky, které se tenkrát dokázaly rychle vyrovnat s nedostatky socialistického zásobování.
Jiří Macháček, ze dne: 23.01.2007
reklama

Co se starými paneláky? Kudy vedou vodiče? Co když se mi někde upálí zelenožlutý? Jak jej vytáhnu? Jak jej protáhnu ....

A spoustu jiných dotazů často slýchávám právě na toto téma. Samozřejmě víme, že co panelák, to často unikát. I přes to, že byl vystavěn podle jednotné koncepce, v mnohých případech zapracovala lidská tvořivost, zlaté české ručičky, které se tenkrát dokázaly rychle vyrovnat s nedostatky socialistického zásobování. Operativní změny však s příliš velkou pečlivostí nebyly zaznamenány a tak se dnes často nestačíme divit.

Autor této publikace Karel Dvořáček uvádí některé odpovědi jak se vyrovnat se stavem elektroinstalace, který je vámi obklopen a jste z něj třeba i nešťastní. Kniha nemůže přinést přesný návod krok za krokem, však může upozornit na mnohá zákoutí, která se často vyskytují a způsob možného řešení.

O tom, že je tato problematika stále vyhledávanou svědčí již druhé, inovované vydání. Kniha je využívaná jak odborníky, kteří nachází nové informace, tak i laiky, kteří hodnotí stav svých rozvodů a rozhodují se, zda stačí na opravu sami, nebo zda bude vhodnější zavolat odborníka.

Mezitím co, u rodinných domů se objevují svépomocné rekonstrukce podstatně častěji, tak u rekonstrukcí v panelových domech se naopak objevuje čím dál více, požadavků u montážních firem. Samozřejmě je příčinou neznalost nosných konstrukcí a složitost uložení vedení v betonových prefabrikátech.

Autor: Ing. Karel Dvořáček
Svazek 76, základní edice ELEKTRO
Formát A5, 130 stran, 41 obrázků, 25 tabulek, 3 přílohy
ISBN 80-86230-41-4
OBSAH
 • ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOSTI S REGENERACÍ PANELOVÝCH BYTOVÝCH DOMŮ
 • PŘÍPRAVA REKONSTRUKCE ELEKTRICKÝCH ROZVODŮ V PANELOVÉM BYTOVÉM DOMĚ
 • STÁVAJÍCÍ STAV V ČR
 • HLAVNÍ ZÁVADY ELEKTRICKÝCH ROZVODŮ V BYTOVÝCH PANELOVÝCH DOMECH
 • Hlavní závady elektrických rozvodů v bytech
 • Hlavní závady elektrických rozvodů ve společných prostorách domů
 • Hlavní závady sdělovacích rozvodů
 • Hlavní závady hromosvodů
 • REGENERAČNÍ OPATŘENÍ
 • Elektrické rozvody ve společných prostorách
 • Elektrické rozvody v bytech
 • ELEKTRICKÉ ROZVODY V KOUPELNÁCH (BYTOVÝCH JÁDRECH)
 • Základní typy bytových jader používané v hromadné bytové výstavbě panelových bytových domů
 • Rekonstrukce elektrických rozvodů v bytových jádrech
 • VÝBĚR ELEKTRICKÝCH SPOTŘEBIČŮ PRO BYTY DLE VELIKOSTI DOMÁCNOSTI
 • Základní kritéria pro volbu elektrických spotřebičů pro byty
 • Příklad protokolů o určení vnějších vlivů
 • Nejužívanější výrazy v oblasti elektrických rozvodů v bytové výstavbě panelových domů
 • Značky pro elektrotechnická schémata – přehled nejčastěji se vyskytujících na výkresech bytových panelových domů

 

Kniha je již vyprodána!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
... v ochraně před přepětím a blesky. Projektant, jiným slovem lze říci i designer, je otcem svého nápadu od počátku až k jeho dospělosti. Je za něj odpovědný a své kroky při sestavování jednotlivých částí a konečného celku umí sám obhájit. Takové pracovníky nazýváme odborníky. Dovedou odůvodnit každý svůj učiněný krok, byť se nám zdá neobvyklý. Do takového znalostního stavu nás nedovede škola nebo léta praxe, ale vlastní píle při nekonečném studiu dostupných souvislostí. Jedním z takových materiálů je technická pomůcka. Popisuje OBO Construct ...
Rekordní počet online odborných vystoupení letos vytvořil tým DEHN Česká a Slovenská republika. Co myslíte, jaké mělo české technické zastoupení předpoklady a technické možnosti? Kolik odborníků zastupuje značku DEHN u nás? Jakou máte představu o odborných znalostech z oblasti ochrany před bleskem a přepětím pracovníků DEHN a jejich znalostech v oblasti mediálních dovednostech a technickém zabezpečení pro novodobé publikování? V tomto článku naleznete nejen přehled všech letošních dílů eDEHN, ale i vysvětlující komentář vzdáleně připojeného Jana Hájka ...
OEZ Letohrad není jen výrobce přístrojů, ale ke svým výrobkům poskytuje také služby. Tou zásadní je servis. Na podrobnosti z první ruky jsme se obrátili na vedoucího servisních služeb, Miroslava Uhra. Co nás zajímalo? Jaké přístroje lze v dnešní době servisovat? Má servis OEZ nějaké výhody, proti konkurenčním dodavatelům? Vozí s sebou technici při výjezdu i celý náhradní jistič? Jak technici můžou vědět k jakému případu jedou? Jak moc budou moderní technologie pomáhat servisu jističů do budoucna? Celou reportáž sledujte v tomto článku!
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Řešíte, jakou ochranu před bleskem zvolit? Co vám říká pojem oddálený hromosvod? Jak konstruovat tuto ochranu v různých podmínkách radí společnost Dehn. Nechybí výtažky z norem, tabulky a konkrétní postupy. Více zde ...
Na neúprosné psí čelisti se odkazuje tento výrobce s přípravkem na zatahování kabelů. Svazkování vodičů není minulostí. Přehledná zapojení jsou standardem každého profesionála. Je tedy otázkou, jakou cenu a časovou náročnost potřebujeme vynaložit.
Myšlenka navštívit dceřinnou společnost Kopos v Dubaji vznikla na letošním Amperu v Praze. Jak prosperuje český výrobce elektroinstalačních materiálů v islámské zemi? Jak vypadá tamní staveniště? Na tyto a další otázky jsme si přiletěli pro odpovědi za Zdeňkem Slováčkem, českým pracovníkem Koposu Kolín. Na krátký autentický videozáznam se můžete podívat zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933