Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Efektivní ...

Jste projektant silnoproudu/slaboproudu a dokumentaci zpracováváte pouze pomocí ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 990
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KNIHA: Elektrické instalace v dřevostavbách a v provozech pro zpracování dřeva


Document Actions
KNIHA: Elektrické instalace v dřevostavbách a v provozech pro zpracování dřeva
Podrobně popsaná problematika elektroinstalací v dřevostavbách, a také na hořlavých podkladech. Kniha je vhodná nejen pro elektrotechnické odborníky, ale také pro spotřebitele a uživatele elektroinstalací. Povědomím o správném provedení elektroinstalace předejdeme mnohým požárům, které od nepaměti vznikají právě špatnými rozvody elektroinstalace. Co v knize naleznete a v jakém provedení, se dozvíte právě v tomto článku!
Vilém Gracias, ze dne: 16.01.2014


Přes to, že dřevostavby moc nemusím, rád se seznámím s pravidly elektroinstalace. O to víc, když je autorem Karel Dvořáček, protože toho rád nejen poslouchám, ale také čtu.Mám před sebou červenou knihu z edice IN-EL, která přináší ucelené informace o problematice elektroinstalací v dřevostavbách. Na zhruba 67. stranách na standardně tenkém papíře se v černobílém provedení nalézá devět základních kapitol.

 • Základní legislativní a normativní požadavky
 • Základní požadavky na elektroinstalaci v prostorech s hořlavým materiálem
 • Požadavky na svítidla
 • Základní požadavky na elektroinstalaci v rodinných domcích vybudovaných zcela nebo zčásti ze dřeva
 •  Dodatečné úpravy v rodinných domcích či bytech bytových domů pomocí materiálů normálně hořlavých a elektrické rozvody
 • Problematika elektroinstalace v dřevěných stavbách a ve stavbách s doplňkovou funkcí
 • Problematika odpojování elektroinstalace bytů při požáru
 • Základní požadavky na elektroinstalaci v dílně pro zpracování dřeva
 • Definice


Pro větší náhled kliknout!

Provedení
Paperback, který držím v rukou je v této edici již tradičně v úsporném řešení. Není to ovšem z důvodu vyššího zisku, ale proto, že odborná média nemají takovou poptávku a hlavně časová životnost je opravdu krátká. Ovšem na obranu mohu potvrdit, že knihy z knižnice IN-EL čtu již léta a i přes tenký papír jsem se mnoho dozvěděl. Pod stromeček jsem si nadělil nový Ipad, tak se stejně přeorietuji na elektronické verze.


Pro větší náhled kliknout!


Co bych opravdu doporučoval přečíst

 • Svítidla na malá napětí
  Je totiž jakým si sportem využívat vedení pro svítidla nízkého napětí pro napětí malá, přičemž spotřebitel neuvažuje vyšší proudy.
 • Nábytek a elektrické rozvody
  I v této kapitole naleznete informace, které mnohý neodborník neuvažuje, a pak se hodně diví.


Pro větší náhled kliknout!


Pro koho je kniha určená
Samozřejmě projektantům, ale tím pádem i celému řetězci za nimi. Tedy realizátorům a revizním technikům. Zde bych udělal vyjímku a knihu doporučil i spotřebitelům, aby alespoň tušili co mají očekávat!

Knihu lze pořídit
buď elektronickou (131,-Kč) nebo v papírovém provedení (165,-Kč). Odkaz na e-shop vydavatele naleznete zde ...

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Rekonstrukce v různých historických objektech není vůbec ojedinělá situace, zvláště u bytových domů. Vytvořit si novou elektroinstalaci ve svém bytě může, v závislosti na původních rozvodech, mít různé problémy. Kolik vývodů je dnes doporučováno jako minimum pro jednotlivé pokoje bytu? Jsou průřezy jader vodičů a přiřazenými jmenovitými proudy jistění jiné než bychom dnes očekávali? Jak a čím napájet garáže a podobné prostory. zvláště když bychom tam chtěli nabíjet elektromobil? O tom pojednává právě tato publikace ...
Digitální reprint původního díla českého legendárního elektrotechnika Václava Honyse. Bezpečnostní pravidla při práci na elektrických zařízeních stojí sice na stále stejném principu, ovšem podání takové problematiky se liší podle autora. Václav Honys byl pro jednu z elektrikářských generací otcem školitelem. Svými analogickými příběhy dokázal upoutat většinu posluchačů, protože vycházel ze své skutečné praxe. Pohledem na obsah této publikace je zřejmé, že se podobný sloh jen tak opakovat nebude.
Ohřev elektrickou energií? Topit elektrikou? jak je dalece tento způsob ohřevu efektivní? O tom pojednává digitalizovaná publikace vydavatelství IN-EL. Původně vyšla v roce 1997, ovšem doposud jsem nic tak komplexně v jednom vydání v žádném jiném vydání neobjevil. V rozsáhlém obsahu se dozvíme o elektrickém vytápění, elektrických odporových pecích, elektrických obloukových pecích, indukčních elektrotepelných zařízeních, dielektrických elektrotepelných zařízeních, elektronových tepelných zařízeních, laseru v elektrotepelných zařízeních, ale také nalezneme přehled využitelného elektromagnetického vlnění ...
Další digitalizovaná kniha je k dispozici! Tentokrát o vedení mezi budovami. Dozvíme se o projektové dokumentaci sítí, druzích vedení nízkého napětí, jak se taková vedení staví a pak provozují, jaké všechny prvky venkovní sítě obsahují, podrobnosti o uzemňování vedení, co vše se na venkovních vedení měří, ale také jak se třeba demontují. Odborníky, kteří ví, jak se to dělá dnes, obvykle zajímá, jak se to dělalo kdysi. Samozřejmě pro pamětníky bude publikace "nošením dříví do lesa". Ovšem pro mladší ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933