Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL zve k ...

S potěšením oznamujeme, že česká společnost HAKEL, zabývající se výrobou ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Mnoho z nás má doma vlastní Hi-Fi. V mnohých případech elegantní černá, stříbrna nebo podobné kombinace. Ale co v okamžiku, kdy stojíte před úkolem ozvučit konferenční sál, nebo jiný veřejný prostor. Víte, že ozvučení musí být výkonné, protože se bude ...
  • Elektrotechnický svaz český pořádá Aktiv revizních techniků - ART 2023. Bude se zabývat otázkami z oblasti legislativních předpisů a technických norem týkajících se především provádění revizí elektrických zařízení. Termín konání aktivu s programem i ...

KNIHA: Elektrická zařízení v prostorách s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů, par a prachů


Document Actions
KNIHA: Elektrická zařízení v prostorách s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů, par a prachů
Málokdo si připouští, že se v prostorech s nebezpečím výbuchu pohybuje často a přece tomu tak je. Tato kniha má přinést čtenáři základní představu o tom, co je to prostor s tímto nebezpečím, jak se v něm chovat, jak v něm instalovat bezpečně. Kniha je vhodná nejen pro pracovníky ve zmíněných prostředích, ale také pro ty, kteří navrhují zařízení nebo i činnost v EXových prostředích.
Jaroslav Borovec, ze dne: 18.06.2013Deflagrace je stav, kdy je rychlost reakce nižší, než rychlost šíření zvuku a detonace naopak, kdy je rychlost reakce vyšší, než je rychlost zvuku v daném prostředí.

Mezitím, co slovo detonace znají všichni, termín deflagrace naopak téměř nikdo. Inu ne každý přichází do styku s explozemi, naopak všichni posloucháme sdělovací prostředky, kde je detonace vítaným podstatným jménem. A tak velmi podobně je to se znalostmi o výbušných látkách a nebezpečných prostředích.Pro větší náhled kliknout!

Vydavatelství IN-EL v pražské Vinoři vydává druhé aktualizované vydání tohoto titulu. Snad jako jediný titul tohoto zaměření na trhu informuje čtenáře o problematice výbušných situací. Dozvíte se jakými způsoby vznikají tyto nežádoucí situace a také jak jim chránit.

Autoři se řídí a odkazují na předpisy a normy platné pro uvádění nevýbušných zařízení na trh a také upozorňují na jejich připravované změny.


Pro větší náhled kliknout!

Představa o obsahu knihy
Nelze zde vypsat celý obsah knihy, pro představu uvádím alespoň část ...

... fyzikální vlastnosti, Výbuch, Hořlavá látka, Výbušná atmosféra, Klasifikace výbušné atmosféry, Zdroje iniciace, Horké povrchy, Obecná ochranná opatření pro všechny zóny, Plameny a horké plyny, Mechanické jiskry, Elektrická zařízení, Elektrické vyrovnávací proudy a katodické ochrany, Ochranná opatření pro zařízení s katodovou ochranou, Statická elektřina, Ochrana před bleskem, Ionizující záření, Ultrazvuk, Adiabatická komprese, Chemické reakce. Rozdělení do zón, Pravděpodobnostní princip hodnocení nebezpečí výbuchu, Koncepce ochrany proti výbuchu, Požadavky na zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu, Způsoby označování nevýbušných elektrických zařízení, Značení starších elektrických zařízení podle evropských směrnic starého přístupu, Značení elektrických zařízení podle americké NEC (National Electric Code), Hořlavé plyny a páry hořlavých kapalin, Hořlavé prachy, Příklady zařazení prostorů s hořlavým prachem do zón, výbušniny, Dovolené typy elektrických zařízení v jednotlivých zónách ...
Celý obsah shlédnete zde ...


Pro větší náhled kliknout!

Můj tip:
na tabulku od stránky 161. Vypovídá o základních vlastnostech hořlavých prachů. V levé části naleznete seznam materiálů, z kterých se tvoří prach a v pravé části se dozvíte u jednotlivých typů střední zrnitost, dolní mez výbušnosti, skupinu výbušnosti, teplotu vznícení rozvířeného prachu a také teplotu vznícení prachu ve vrstvě 5mm.


Pro větší náhled kliknout!


Autoři a cena:
Knihu napsali autoři Jan Pohludka a Jaromír Hrubý. Dnešní stojí 299,-Kč. Formát: A5, 238 stran, 41 obrázků, 33 tabulek, 2 přílohy.

Můj závěr:

Pěkně zpracováno! Tento titul ocení všichni, kteří se pohybují v uvedených prostředích nebo je navrhují, kontrolují. Kniha existuje samozřejmě i v elektronické verzi, což určitě využijí mnozí majitelé tabletů.


TUTO KNIHU LZE EXPRESNĚ OBJEDNAT
přímo u vydavatele IN-EL
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
E-knihu zakoupíte zde ...
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Co vše má předcházet tomu než připojíme spotřebič do zásuvky a uvedeme ho do provozu? Nad tím málokdo z neodborníků vůbec nepřemýšlí. Ovšem existují elektrotechnické profese, u kterých se tyto podrobné znalosti vyžadují. Ruku na srdce. Kdo z nás, vzdělaný v tomto oboru, vykonávající jinou než revizní činnost, to skutečně ví? Měl by tyto informace znát sám elektrické spotřebiče provozující spotřebitel? Mohl by, kéž by ... Nakoukněme krátce na vycházející publikaci na toto téma.
S příchodem proudových chráničů a jejich správné instalace poklesla úrazovost od elektroinstalací tak, že uživatelé se elektřiny přestali bát. S vývojem technologií a nasazení v různých prostředích lze vybírat z různých alternativ tohoto ochranného prvku. Samozřejmě bylo doposud vydáno o funkcích a správném použití proudových chráničů mnoho publikací. Oproti starším vydáním jsou stávající požadavky norem, doplněny informace ohledně výběru typů A, B, F a použití ve zvláštních případech. V této verzi naleznete aktuální shrnutí a navíc doplněné o další ochranný prvek, AFDD. Více sledujte zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933