Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: Katalog instalačních přístrojů a příslušenství NOARK (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 13.01.2022
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2022 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

Katalog instalačních přístrojů a příslušenství NOARK


Katalog instalačních přístrojů a příslušenství NOARK
Co poskytuje za technickou podporu svých produktů českému trhu největší asijský producent rozvaděčových přístrojů? ... instalační jističe, pojistkové odpojovače, vypínače, proudové chrániče, proudové chrániče s nadproudovou ochranou, chráničové moduly, elektroměry, proudové transformátory, motorové spouštěče, příslušenství pro instalační přístroje, svodiče přepětí ... Jak jsou provedené podrobnosti technických parametrů? Podívejme se na jeden z dostupných technických katalogů této značky ...
Filip Horáček, ze dne: 13.01.2022Pokaždé, co se mi dostane do rukou nějaký informační materiál této značky, vzpomínám na dobu, kdy se objevila na českém trhu. O vývoj rozvaděčových komponent se zajímám aktivně od roku 1995 a dovolím si tvrdit, že mám určitý přehled blížící se realitě. Ovšem NOARK mi jasný moc není. Jde o silnou značku na asijském trhu, třeba jako General Electric na americkém kontinentu a obě značky na našem trhu mají zcela odlišné postavení. V každém případě máme čest s obřím dodavatelem elektroinstalačních přístrojů, krátce se podívejme, co nám poskytuje za informace ve svých materiálech.Pro více informací kliknout!


Listuji katalogem instalačních přístrojů a příslušenství NOARK
a to, co mě zajímá, jsou informace jiné než tabulkové přehledy pro výběr správného objednacího čísla.

Jaké detaily se dozvíme?
Na stránkách kapitol nalezneme na fotografii sestavu obsažených přístrojů s odkazy na podrobnosti a příslušné stránky. V odrážkách jsou popsány hlavní parametry a níže základní popis. Následují tabulky produktových indexů. To, co nás zajímá zpravidla nejvíce, nacházíme pak v části Technické údaje. Pro ujasnění, respektive lepší pochopení, je katalog rozdělen obsahem na dvě části. Jeden typ se objevuje v první části se základními údaji a pak v druhé, technické části, s technickými podrobnostmi.

Detaily v technické části
jsou informace důležité pro návrh. Obecné, elektrické, mechanické vlastnosti, rozměry, schémata zapojení, závislosti vypínacích charakteristik na teplotě, výkonové ztráty na pól, vypínací charakteristiky apod.

Na konci technického sešitu je k dispozici rejstřík, typová označení - objednací údaje - technické údaje. Pro více informací kliknout!


Co v katalogu instalačních přístrojů a příslušenství NOARK nalezneme?

 • Instalační jističe
  jističe, jednomodulové jističe
 • Pojistkové odpojovače
  pojistkové odpojovače, pojistkové odpínače
 • Vypínače
  vypínače, jednomodulové vypínače
 • Proudové chrániče
  proudové chrániče, proudové chrániče s nadproudovou ochranou, chráničové moduly
 • Elektroměry
  elektroměry, chytré elektroměry, proudové transformátory
 • Motorové spouštěče
  motorové spouštěče
 • Příslušenství pro instalační přístroje
 • Svodiče přepětí
  svodiče přepětí typu 1+2, typu 2, typu 3
 • Další instalační přístoje
  instalační relé, instalační stykače, impulzní relé, spínače a přepínače, signálky, analogové spínací hodiny, miniaturní digitální spínací hodiny, schodišťové spínače, analogové soumrakové spínače,
 


Pro více informací kliknout!


Závěr
K úspěšné distribuci produktů na konkrétním trhu je ovšem důležitá schopnost se trhu přizpůsobit. Český trh je v této oblasti poměrně saturovaný a obstát v těžké konkurenci vyžaduje zásadní přidanou hodnotu. Hodnotu, která bude pro elektrotechnickou obec dané země při rozhodování převažující. Osobně jsem ji ještě neodhalil. Přesto i tento výrobce má našemu trhu právo nabídnout své produkty.

Poznámka autora
Zaráží mne nezvyklé propagační aktivity. Mezitím, co jiné značky poskytují technickou podporu k návrhu a použití, u NOARKu (zde) nalezám motivace především k prodeji zboží. Omlouvám se světu, ale neznám žádného infantilního nebo alkoholického elektrikáře (podobné dvěma z promo NOARK zde) :-)  a navíc jakou mají autoři takové propagace představu o nás elektrikářích?

Katalog instalačních přístrojů a příslušenství NOARK naleznete zde v redakční knihovně!TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
NOARK Electric Europe s.r.o. - Sezemická 2757/2, Praha 9 - +420 226 203 120 - InfoCZ@noark-electric.com

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.