Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Katalog Elektrosvit 2022-23


Document Actions
Katalog Elektrosvit 2022-23
Krátké zastavení nad katalogem svítidel ze Svatobořic. Každý si tuto značku spojuje s jiným symbolem. Kolegům přichází na mysl průmyslová svítidla, jiným nevýbušná provedení, také samozřejmě svítidla pro veřejné osvětlení. Sortiment je však širší. Hlavním symbolem je pro nás, této značky znalých, symbolem hrozen vína! Co tedy přináší tento katalog do prašného prostředí hal, komínů, potrubí, strojů, technologií?
Vilém Gracias, ze dne: 5.12.2022
reklama


Elektrosvit, tradiční výrobce svítidel z jižní Moravy. Nechci říci, že přímo z vinných lánů, ale vinné sklepy jsou s geografickým umístěním výroby prakticky neoddělitelné.Pro více detailů klikněte!

Co v katalogu objevíme? Sortiment svítidel se jednoduše vejde do několika skupin:
 • Nevýbušná svítidla
  pro osvětlení průmyslových prostorů (zóna 1, 21 a zóna 2, 22), vnitřních i venkovních s nebezpečím výbuchu plynů, par, a prachů
 • Důlní svítidla
  nevýbušná svítidla pro osvětlení důlních prostorů (M2) s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu
 • Průmyslová svítidla
  pro osvětlení průmyslových prostorů vnitřních i venkovních
 • Svítidla veřejného osvětlení
  svítidla pro osvětlení dálnic, pozemních komunikací, silnic, parkovišť, veřejných prostranství, ale i průmyslových prostorů
 • Designová retro svítidla
  svítidla pro osvětlení vnitřních, interiérových prostorů
Jak jsou provedeny podrobnosti technického sešitu?
Každému typu svítidla vévodí reálné fotografie, popis použití svítidel v praxi, technický popis konstrukce, způsob jak se svítidlo instaluje, životnost svítidla a samotné provedení. Určitě potěší rozměrová perokresba. Dál naleznete tabulku vyráběných typů a částí na objednávku.

Závěr
Tento katalog rád otvírám, připomíná mi dávné výstavy ELEKTRA Olomouc. V těch dobách byla elektrotechnika ještě nedigitální. Všichni jsme se znali. Dnes se vše řeší po internetu a ten dokonale stíní vše, co není přímo byznys. A tak když už ne na skleničku s Mirkem Štilárkem, tak alespoň tento pěkný katalog! :-)
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ELEKTROSVIT Svatobořice a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Definice průmyslových svítidel. Průmyslové svítidlo je speciálně navržené a vyrobené pro použití v průmyslových prostředích, kde může být vystaveno náročnějším podmínkám, jako jsou vyšší nebo nižší teploty, vlhkost, prach, chemikálie, mechanické nárazy a vibrace. Je konstruováno tak, aby odolávalo těmto extrémním podmínkám, a často splňuje specifické bezpečnostní a výkonové normy relevantní pro daný ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933