Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Ceny energií ...

Jaké se nabízí technické řešení pro dynamické řízení odběrů elektrické ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Veletrh 2022
Na které 2 veletržní události bych se rád osobně dostavil
Regionální výstava PLZEŇ
Veletrh FOR ARCH PRAHA
Regionální výstava LIBEREC
Veletrh AMPER BRNO
Regionální výstava OLOMOUC
Strojírenský veletrh BRNO
Regionální výstava OSTRAVA
Veletrh AQUAtherm PRAHA

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 816
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Kudy vést vedení ke spotřebičům je často předmětem hlubokých úvah nejednoho projektanta. Tedy především v administrativních prostorách, kde navíc není přesné umístění pracovišť zcela jasné. Uprostřed rozlehlé kanceláře, prostoru pro ne/oblíbený ...
 • Kam se vyvíjí ona deklarovaná digitalizace? Co vše ve znamení novodobých elektronických zkratek musíme opustit? O tom, že veřejná vystoupení pomocí webkamery dosahuje velikých časových úspor snad opravdu nikdo nepochybuje. Ovšem vše má své limity. A ...

K čemu je dobrý koncový stereo IP zesilovač


Document Actions
K čemu je dobrý koncový stereo IP zesilovač
Distribuce zvuku, respektive audiosignálu, zaznamenala za poslední dvě desetiletí takových změn, že se dnes setkáváme s nepochopením pro příklad principu "rozhlasu po drátě". Analogový formát se změnil v digitální a tím byl osud starých technologií zpečetěn. Zda to je více nebo méně pozitivní je na jinou diskusi, ovšem zde je příklad, kdy jde o typické plus. Neřešíme žádné průřezy versus úbytky napětí, musíme znát především správná čísla IP adres, loginy a hesla ...
Jiří Macháček, ze dne: 20.02.2020

Ač se stále cítím silnoproudařem, stále ve mně doutná ten, kdo si kdysi stavěl vlastní nf zesilovač a sestavil z překližky reproduktorové soustavy s dunivým subwooferem. Pokud se dnes dívám na způsoby se zacházením s distribucí zvuku, pak našim původním stylům musím vzdát hold jako průkopnickým počinům.

Abychom se v dnešní době orientovali a rozhodovali správně, musíme si vždy dopředu definovat k jakému účelu náš záměr distribuce zvuku má sloužit. Můj kolega, zvukový maniak s osmistopým magnetofonem TEAC pohlíží na dnešní streamovací systém hudby jako na totální degradaci hudebního umění. Ovšem na druhou stranu přiznal, že pouštět v supermarketu koncertní kvalitu zvukového pásma je něco horšího než si místo rýče koupit třeba bagr.


Pro větší náhled kliknout!


Karvinský DEXON se zabývá ozvučováním komerčních prostor. Ty mohou být v některých případech hodně rozlehlé. Při představě, že bychom chtěli dosáhnout dnešních běžných ozvučovacích možností starými, konvenčními metodami, nedovedu si to vůbec představit. Ale vraťme se k dnešnímu tématu.

Označení "koncový IP zesilovač je předzvěstí, že jde o prvek systému šířící zvuk po datovém vedení. Respektive po UTP kabelech standardně zapojených v LAN síti. Prakticky někde v síti připojím zdroj signálů a na jiném místě, dle aktuální potřeby vytvoříme výstup. A na takovém výstupu umístíme koncový IP zesilovač.


Pro větší náhled kliknout!


JPM 2032IP koncový stereo IP zesilovač v podobě technických parametrů:
2× 30 W / 8 Ω, 2× 50 W / 4 Ω, 1 vstup stereo Line In, 1 výstup stereo Line Out, D třída, vysoká účinnost, plně digitální, řízený procesorem, digitální IP technologie audio ozvučení, LAN vstup, vysoký komfort softwaru systému IP Audio: mp3 playlisty, internetová rádia, časový plánovač, zachytávání zvukové karty, automatizace, centralizovaná správa médií a uživatelů, provoz v LAN i WAN, serverové řešení, sw. equalizér, limiter, ochrany, standby, dálkové ovládání, pasivní chlazení, konzola


Pro větší náhled kliknout!


Co například umožňuje IP koncepce ozvučování budov i exteriérů distribuovaná po datech?
 • Každá zóna má „svůj signál“. V každé zóně tak může hrát něco jiného.
 • Ozvučení lokálně i po celém světě, až 100 zón
 • Nepotřebujete žádné velké rozvaděče
 • Nepotřebujete žádné dlouhé napájecí ani reproduktorové ka­bely
 • Levnější kabeláž
 • Žádné ztráty kvality ani výkonu. Audio „jede“ po datech.
 • Menší nároky na elektrickou energii
 • Rychlejší instalace s využitím stávající UTP kabeláže, WiFi a internetu
 • Nešroubujete, nejezdíte, ale klikáte vzdáleně v grafickém rozhraní aplikace.

Více o tomto IP zesilovači zde!
Listovat a prohledávat katalog DEXON můžete zde!
POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový katalog ozvučovací techniky DEXON

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!

 
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

DEXON CZECH s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Ozvučování není typickou prací elektrikářů, ale svou blízkostí s rozvody nízkého napětí v budovách tuto činnost chápeme již jako přirozený odborný přesah. Podobně jako pravidla domovní elektroinstalace i rozvody zvuku mají svá pravidla a normativní doporučení. I v této oblasti se můžeme setkat s různými nečekanými situacemi. Kamil Toman na vypsaných termínech bude opět objasňovat problematiku ozvučování od malých, jednoduchých aplikací až po složité alternativy.
Značka DEXON tradičně přichází s edukačními a motivačními sériemi krátkých pořadů na téma ozvučení. Správně rozvést zvuk po budově nemusí být nutně složité, na druhou stranu se v mnoha případech v realizovaných koncepcích objevují fatální chyby. Buď z neznalosti pravidel a souvislostí nebo z pouhého opakování chyb druhých. Když už nemáte v plánu ozvučit budovu, pak může být pro mnohé poučná část, jak správně mluvit do mikrofonu. V době elektronických konferencí a podcastů je to více než praktické vědět!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933