Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

KORONAVIRUS a ...

Poslechněte si ve zprávách v krytí IP 007 aktuální stav omezení v oblasti ...

ILPC 2020: Záznam ...

Jan Hájek hovořil o ochraně před bleskem a přepětím. Kapitoly jeho ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
29.03.2020 TIP na infrapasivní snímače s bluetooth. Nové snímače přítomnosti se pyšní moderním designem a např. možností ovládání přes Bluetooth. Kromě standardních výstupů s relé a s polovodičem je k dispozici i varianta pro ovládání předřadníků DALI. Nový průmyslový snímač pohybu najde využití v halách, skladech nebo nakládacích rampách. Montážní výška může být 10 až ...
28.03.2020 IP007: Ochrana jímače před bleskem. Má smysl chránit jímač před úderem blesku. Je to chyba nadpisu nebo záměr? Má vůbec smysl něco, co je jímačem před bleskem chránit? To jsou otázky, na kterými se v živém vysílání K2K diskutovalo s Janem Hájkem. V tomto audio podcastu si můžete vše poslechnout znovu. Buď ..
28.03.2020 FYI: Koncepce osvětlení hlavního autobusového nádraží v Gelsenkirchenu využívá technologii TRIdonic LED pro výrazný iluminující efekt. Futuristické a funkční: přizpůsobená technologie LED od společnosti Tridonic dělá z přepracované centrální autobusové stanice v Gelsenkirchenu atraktivní ...
27.03.2020 Milióntý kus elektromobilu Tesla sjel z výrobní linky. Elon Musk přišel na Twitteru se zajímavou zprávou a to, že automobilka vyrobila již milion vozů. Tím pomyslným milníkem se stal červený kompaktní SUV model Y. Z montážní linky sjel asi 17 let po založení společnosti v Silicon Valley a 12 let od vyrobení svého prvního modelu Roadster. V roce 2020 chce Elon Musk vyrobit 500 tisíc elektromobilů, a tak je ...
26.03.2020 HANNOVER MESSE 2020 oficiálně zrušen! Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie Covid-19 nelze letošní ročník uspořádat. Region Hannover vydal vyhlášku, která zakazuje pořádání tohoto předního světového veletrhu pro průmysl a technologie. Od této chvíle až do příštího ročníku HANNOVER MESSE v dubnu 2021 bude hlavní informační platformou síťová konektivita internetu. Jak se tohoto nástroje ujmou ...
25.03.2020 IP007# (KORONAVIRUS) O rouškách a nanovláknech nyní s Jiřím Kůsem! Jiří Kůs popisuje rozdíly mezi rouškami a respirátory, jejich třídy a jak by mohly nanovlákna pomoci s bojem proti koronaviru. Například jako výměnný filtr z nanovláken, který lze použít u doma vyrobených ...
Za které tři funkce rádi zaplatíte korunu denně?
Za které tři funkce rádi zaplatíte korunu denně?
Původní nestříhaný záznam
Výběr toho podstatného
Stopáž záznamu
Audioverze - podcast
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 152
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Jan Hájek, jak ho vidím já ...


Document Actions
Jan Hájek, jak ho vidím já ...
Stalo se módou psát o vrcholcích ledovců, ovšem aby vrcholek byl opravu nejvýš, musí stát na nějakém podloží. O těch, kteří často stojí na pozadí, jsem se rozhodl psát již mnohokrát. Znáte to, je to otázka času ... Zde o člověku s nezvyklou kombinací schopností ...
Miroslav Minařík, ze dne: 4.11.2006

O obchodnících se moc nepublikuje. Technici sami, obchodníky moc neradi, protože obchodu nerozumí. Přesněji řečeno, nechtějí rozumět. Ješitnost je vlastností každého lidského tvora a tak technik má rád technika jako obchodník raději obchodníka.

Podívám-li se na Jana Hájka, pak si dovolím jej nazvat nezvyklou kombinací lidského druhu. O tom, že má obchodní nadání pravděpodobně nikdo nepochyboval. Stačí si trošku zalistovat jeho minulostí a jeho pracovní místa u zahraničních firem, jsou živými referencemi. U bývalých členů jeho týmů, obchodních partnerů, ale i lidí v obchodu, kteří ho znají pouze zprostředkovaně, má stále vysoký kredit.

Ovšem čemu opravdu nerozumím, jak Jan tak rychle dokáže vstřebat ohromné množství technických informací! Kdysi jsem jej podezříval a porovnával s ostatními, zda neodpovídá na úrovni znalosti řádků katalogů. Však později mě mnohokrát přesvědčil, že toho ví více, než kývající obchodník, nabízeč, regálový vydavač.

Jeho znalosti jsou opravdu pozoruhodné a také snadno ověřitelné. Pohlédneme-li do diskuzí, pak zjistíme, že si Honza udělá chvíli vždy, když může poradit. Pokud se vyrojí myšlenka, že z jeho strany jde o komerci, pak musím tyto zastánce zklamat. Byznys se odehrává na jiných úrovních. A nebo se jedná o geniální obchodní strategii?

Odkud se s Honzou znám?
Pracovali jsme u stejné firmy, on v jiném oddělení a městě. Paradoxní je naše první setkání, kdy jsme již každý pracoval jinde. Později se mi potvrdilo to, co stále tvrdím: "vše je vždy jinak, než se zprvu domnívám".

Co je u Honzy Hájka prioritou číslo jedna?
Na jeho žebříčku hodnot zcela určitě zaujímá první místo rodina a úspěch v práci. Svou práci dělá líp než ostatní, však není to pouze finanční motivací.

Co je tedy Honzovým motorem k dosavadním úspěchům?
Považujte prosím toto tvrzení za můj subjektivní pohled. Domnívám se, že úspěch není genetická vlastnost, úspěch není také ovlivněn místem bydliště. Honzův vzorec úspěchu je sloučeninou vrozené empatie a dravostí uskutečnit svůj plán. Život je hra, každý cíl je jedna z mnohých úrovní ...

Co na Jana Hájka prozradit?
Navštěvuje exotické země, kde rád hovoří s místními o běžných věcech. Je tajným příznivcem různých elektronických zařízení pro dospělé a nových technologiích. Miluje krize, které může s úspěchem vyřešit. Rád kouří doutníky Cohiba.
Říká o sobě, že je líný, ale kromě toho že není ranní ptáče, to není pravda. Někdy se až úporně snaží stát v pozadí a nechce být moc vidět.

Jeho vidění světa.
Nepatří mezi lidi, kteří vidí svět pouze černobíle, je stratég a vyjednavač. Z nepřátel dokáže udělat přátele, mezi sebou i svoje. Dokáže rozpoznat obchodní příležitost i tam, kde ostatní nevidí nic. Nikdy se nevzdává, dokáže lidi motivovat a vyburcovat.

Jak se domluví?
Jeho hlavním cizím jazykem je němčina, ze které i bez přípravy simultánně tlumočí, následně angličtina, ze školních lavic ruština a jako vzpomínku na Kubu si zamiloval španělštinu. Dokonce umí i několik vět čínsky!

Nyní pracuje u Dehn+Soehne a mnozí ho znáte z našich diskuzí, kde je nejrychlejší, kdo reaguje na problematiku EMC.

Můj stručný závěr?

Kreativní, intuitivní dramaturg se smyslem pro obchod, strategii a odpovědnost.

Články Jana Hájka naleznete zde ...

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933