Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Jaké nedostaky lze u těchto typů elektroinstalací očekávat? Jak je u rekonstrukcí elektroinstalace těcho typů důležitý statik? Je to běžné, že si každý, kdo chce uložit elektrické vedení do nové trasy starého domu, řeší statiku plánovaného místa ...

Jan Hájek, jak ho vidím já ...


Document Actions
Jan Hájek, jak ho vidím já ...
Stalo se módou psát o vrcholcích ledovců, ovšem aby vrcholek byl opravu nejvýš, musí stát na nějakém podloží. O těch, kteří často stojí na pozadí, jsem se rozhodl psát již mnohokrát. Znáte to, je to otázka času ... Zde o člověku s nezvyklou kombinací schopností ...
Miroslav Minařík, ze dne: 4.11.2006

O obchodnících se moc nepublikuje. Technici sami, obchodníky moc neradi, protože obchodu nerozumí. Přesněji řečeno, nechtějí rozumět. Ješitnost je vlastností každého lidského tvora a tak technik má rád technika jako obchodník raději obchodníka.

Podívám-li se na Jana Hájka, pak si dovolím jej nazvat nezvyklou kombinací lidského druhu. O tom, že má obchodní nadání pravděpodobně nikdo nepochyboval. Stačí si trošku zalistovat jeho minulostí a jeho pracovní místa u zahraničních firem, jsou živými referencemi. U bývalých členů jeho týmů, obchodních partnerů, ale i lidí v obchodu, kteří ho znají pouze zprostředkovaně, má stále vysoký kredit.

Ovšem čemu opravdu nerozumím, jak Jan tak rychle dokáže vstřebat ohromné množství technických informací! Kdysi jsem jej podezříval a porovnával s ostatními, zda neodpovídá na úrovni znalosti řádků katalogů. Však později mě mnohokrát přesvědčil, že toho ví více, než kývající obchodník, nabízeč, regálový vydavač.

Jeho znalosti jsou opravdu pozoruhodné a také snadno ověřitelné. Pohlédneme-li do diskuzí, pak zjistíme, že si Honza udělá chvíli vždy, když může poradit. Pokud se vyrojí myšlenka, že z jeho strany jde o komerci, pak musím tyto zastánce zklamat. Byznys se odehrává na jiných úrovních. A nebo se jedná o geniální obchodní strategii?

Odkud se s Honzou znám?
Pracovali jsme u stejné firmy, on v jiném oddělení a městě. Paradoxní je naše první setkání, kdy jsme již každý pracoval jinde. Později se mi potvrdilo to, co stále tvrdím: "vše je vždy jinak, než se zprvu domnívám".

Co je u Honzy Hájka prioritou číslo jedna?
Na jeho žebříčku hodnot zcela určitě zaujímá první místo rodina a úspěch v práci. Svou práci dělá líp než ostatní, však není to pouze finanční motivací.

Co je tedy Honzovým motorem k dosavadním úspěchům?
Považujte prosím toto tvrzení za můj subjektivní pohled. Domnívám se, že úspěch není genetická vlastnost, úspěch není také ovlivněn místem bydliště. Honzův vzorec úspěchu je sloučeninou vrozené empatie a dravostí uskutečnit svůj plán. Život je hra, každý cíl je jedna z mnohých úrovní ...

Co na Jana Hájka prozradit?
Navštěvuje exotické země, kde rád hovoří s místními o běžných věcech. Je tajným příznivcem různých elektronických zařízení pro dospělé a nových technologiích. Miluje krize, které může s úspěchem vyřešit. Rád kouří doutníky Cohiba.
Říká o sobě, že je líný, ale kromě toho že není ranní ptáče, to není pravda. Někdy se až úporně snaží stát v pozadí a nechce být moc vidět.

Jeho vidění světa.
Nepatří mezi lidi, kteří vidí svět pouze černobíle, je stratég a vyjednavač. Z nepřátel dokáže udělat přátele, mezi sebou i svoje. Dokáže rozpoznat obchodní příležitost i tam, kde ostatní nevidí nic. Nikdy se nevzdává, dokáže lidi motivovat a vyburcovat.

Jak se domluví?
Jeho hlavním cizím jazykem je němčina, ze které i bez přípravy simultánně tlumočí, následně angličtina, ze školních lavic ruština a jako vzpomínku na Kubu si zamiloval španělštinu. Dokonce umí i několik vět čínsky!

Nyní pracuje u Dehn+Soehne a mnozí ho znáte z našich diskuzí, kde je nejrychlejší, kdo reaguje na problematiku EMC.

Můj stručný závěr?

Kreativní, intuitivní dramaturg se smyslem pro obchod, strategii a odpovědnost.

Články Jana Hájka naleznete zde ...

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933