Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#1: ...

Sedíme nad prvním dílem učebnice olomouckého SOLID Team s Petrem Létalem. Tato ...

To nejlepší z ...

K neustálým dotazům z čeho se učit ke zkouškám už máme ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 330
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • U velkých výkonových rozvaděčů se většinou neobejdeme bez ověřování zkratové odolnosti či ověřování oteplení pomocí zkoušení. Tyto zkoušky jsou obvykle schopny provádět pouze specializované zkušebny a jsou velmi nákladné. Společnost Eaton má ve své ...

Izolovaná ochrana před blesky pro střešní nástavby


Document Actions
Izolovaná ochrana před blesky pro střešní nástavby
Znáte modulární systém jímacích stožárů, který nabízí rychlé a libovolně osaditelné řešení pro izolovaně instalované systémy jímacích stožárů? Projektanta osloví skutečnost, že zajišťuje maximální možný ochranný úhel. Izolovaně instalované jímací stožáry chrání elektrické a kovové střešní nástavby s přihlédnutím k vypočtené oddělovací vzdálenosti. Dostatečnou vzdálenost od všech střešních nástaveb zajišťuje izolovaný úsek z plastu zesíleného skelnými vlákny ...
Igor Nováček, ze dne: 26.09.2018Izolovaná ochrana před blesky je řešením pro mnoho druhů staveb, kde není možné použít běžné, konvenční svody. Zpravidla tam, kde potřebujete z jakéhokoliv důvodu oddálit svod případného blesku. Důvodů je celá řada. Od skladů výbušných materiálů, přes datacentra, třeba až po budovy s hořlavým pláštěm.


Katalog OBO Izolovaná ochrana před blesky pro střešní nástavby
Pro větší náhled kliknout!


OBO v tomto technickém sešitě nabízí předem nainstalované:sady pro systémy izolovaných jímacích zařízení, což pomůže především instalační firmě s řemeslným umem při instalaci dosáhnout rychlejšího času montáže. Všemu ovšem musí předcházet seriózní projekční návrh.

Izolovaný svod isCon® Systém pro komplexní střešní nástavby OBO BETTERMANN
Pro větší náhled kliknout!


V tomto informačním materiálu naleznete příklady použití izolovaných svodů. 

 • Ochrana střešních nástaveb
  Prostřednictvím izolovaných jímacích stožárů a celé řady příchytek lze na malém prostoru ochránit budovy nebo střešní nástavby s různou strukturou.
 • Ochrana fotovoltaických zařízení
  Zastínění fotovoltaických zařízení je obecně nutné předejít. Ideální ochranu nabízejí izolované jímací stožáry o výšce až pěti metrů, umisťované přímo za moduly. Nabízejí tak maximální možný rozsah ochrany.
 • Ochrana antén
  Rádiová a satelitní zařízení, speciálně u výpočetních středisek vyžadují mimořádnou ochranu. V této souvislosti je nutné dávat pozor na to, aby nedošlo k ovlivnění a rušení vysílání a příjmu.

Ochrana antén OBO BETTERMANN Rádiová a satelitní zařízení, speciálně u výpočetních středisek, vyžadují mimořádnou ochranu.
Pro větší náhled kliknout!


 • Snadné dovybavení a kombinování se stávajícími zařízeními ochrany před bleskem
  Dodatečně instalované střešní nástavby a antény je nutné integrovat do stávajícího zařízení ochrany před bleskem. Oddělovací vzdálenosti, které nelze dodržet, se přitom rychle stávají problémem. Vedení OBO nahrazuje tuto vzdálenost až do hodnoty 0,75 metru.


Autoři technického sešitu zde uvedli také stručné příklady použití. Metoda ochranného úhlu pro střešní nástavby. Zajištění střešních nástaveb jednou jímací tyčí. Zajištění střešních nástaveb několika jímacími tyčemi. Praktická tabulka "Hloubka průniku podle třídy ochrany před bleskem dle VDE 0185-305 (IEC 62305), popis jednotlivých částí soustav s parametry a objednacími čísly".
Prohledávat nebo pouze listovat tímto katalogem můžete zde!


POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový sešit Izolované ochrany před blesky OBO
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
Proč by se měl elektrotechnik zajímat o tvorbu konstrukce podlahy? Pravda. Ten, který pouze realizuje již navržené, toho to opravdu zajímat nemusí. Avšak konstruktéři, projektanti, designéři vidí dál než pouze povrch finálního celku. A co prozrazuje o specializovaném dodavateli oborový přesah? Samozřejmě to nelze tvrdit paušálně, ovšem v případě OBO jde o typické chování produktového lídra. Vytváří podporu svých produktů na příbuzných trzích ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933