Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 33
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Koho v každodenní praxi oslovují spojky, víka žlabu, trapézové úchyty, konzoly, stojiny, stropní držáky závitových tyčí, závitové tyče, závěsy, L-nosníky, zemnící spojky a třeba C-nosníky, pak může vytušit, že tento informační materiál se může hodit ...

IRIS: Rizika nebezpečí výbuchu požáru a prevence


Document Actions
IRIS: Rizika nebezpečí výbuchu požáru a prevence
Portál Elektrika.cz mi dává skvělou možnost cestovat a objevovat. Objevovat šikovné a pracovité lidi. A právě o těchto skupinách je podle mého názoru morální povinností informovat ostatní. Co bylo praktickou perličkou tohoto semináře? Ukázka exploze pilin, mouky, uhelného a nakonec hliníkového prachu. Jak to vypadalo v praxi za hotelem, se podívejte v tomto videoklipu.
Miroslav Minařík, ze dne: 14.04.2011
reklama

Sborník přednášek jubilejní desáté konference je opět výživný. Tentokrát zaměřený na výbuchy a požáry. I přesto, že si můžeme namlouvat, že jde o příliš specializovanou oblast, je fakt ohrožení neodiskutovatelný. Být odborníkem znamená svůj obor vnímat v širších souvislostech, než se pouze zaměřovat na svou každodenní rutinu.

Portál Elektrika.cz mi dává skvělou možnost cestovat a objevovat. Objevovat šikovné a pracovité lidi. A právě o těchto skupinách je podle mého názoru morální povinností informovat ostatní.
Podobně jako v Olomouci Jiří Hemerka s Petrem Létalem perfektně připravují konference a další vzdělávání, tak na Ostravsku agentura IRIS realizuje specializované semináře.

V Malenovicích jsem se účastnil předchozího setkání zaměřené na oblast vysokého napětí. Minulý týden (mezi AMPERem a ELECTRONem) jsem si odskočil do Beskyd zaznamenat alespoň první den zaměřený na výbuchy a požáry.

Co jsem stačil zaznamenat kamerou?

 • TIČR
 • FTZÚ, Jan Pohludka
 • RSBP, Petr Štroch
 • VVUÚ,
 • SUIP Opava, Miroslav Záloha

Kdysi jsem řekl, že mne mrzí, že já sám již nejsem činný v oboru přímo. Vzhledem k informacím, které vstřebávám pro další zpracování a publikování se stále považuji za pracovníka znalého s vyšší kvalifikací i přesto, že můj §8 vyhl. 50/Sb. je formálně neplatný již více než patnáct roků.


Pro větší náhled kliknout!

Co naleznete v tomto sborníku?

 • Poznámky k vyhlášce 73/2010 Sb.
 • Nové normy pro nevýbušná elektrická zařízení, Jan Pohludka
 • Strojní zařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu, Jan Pohludka
 • Principy měření hořlavých plynů a par, František Ševčík
 • Problematika měření prašnosti v praxi, Praktické zkušenosti z měření, Martin Kulich a Marek Herčzík
 • Systémy na potlačení výbuchu v praxi, Petr Štroch
 • Příklady nesprávných aplikací protivýbuchové ochrany v průmyslu, Miloš Pešák
 • Měření imisí. Kontinuální měření prašnosti, Jaromír Matějů
 • Systémová řešení v prostředích s nebezpečím výbuchu u elektrických zařízeních, flexibilita v EX řešeních.
 • Výbuchy - nové předpisy, závady, prevence, Radomír Kočíb
 • Výběr vhodného zařízení do daného výbušného prostředí, Václav Kinšt
 • Statická elektřina - zdroj nebezpečí výbuchu, Zdeněk Svoboda
 • EMC rizika a elektrická instalace, Edmund Pantůček
 • Kontrolní činnost v oblasti EZ, pracovní úrazovost, nová legislativa. Miroslav Záloha


Pro větší náhled kliknout!

Co bylo praktickou perličkou tohoto semináře?
Ukázka exploze pilin, mouky, uhelného a nakonec hliníkového prachu. Jak to vypadalo v praxi za hotelem, se podívejte v tomto videoklipu.

Cena ...
... samostatného sborníku není známá.

Sborník vyprodán!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 12)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Rekordní počet online odborných vystoupení letos vytvořil tým DEHN Česká a Slovenská republika. Co myslíte, jaké mělo české technické zastoupení předpoklady a technické možnosti? Kolik odborníků zastupuje značku DEHN u nás? Jakou máte představu o odborných znalostech z oblasti ochrany před bleskem a přepětím pracovníků DEHN a jejich znalostech v oblasti mediálních dovednostech a technickém zabezpečení pro novodobé publikování? V tomto článku naleznete nejen přehled všech letošních dílů eDEHN, ale i vysvětlující komentář vzdáleně připojeného Jana Hájka ...
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Digitalizace dle prognóz mění svět. Tzv. analogová anonymita se tiše vytrácí a i přes všechny snahy o ochranu dat jsme kompetentními orgány snadno vystopovatelní. A to již ať se nám to líbí, či nikoliv. Zkusme se na tento nezvratně rozrůstající "matrix" podívat z pohledu pro nás užitečného. Pokud jsem podnikající subjekt, ne vždy mám možnost přezkoumání bonity svého odběratele. A také ne všechny zakázky lze provést zálohovými platbami, hotovostní, nebo on-line platbou. A právě pro situace, kdy se pouštíte do nového, riskantního, nebo jen neznámého podniku se hodí tato nová služba. Vyzkoušejte si ji zde!
Zkušený technik dnes ví, že datová sběrnice není pouze doménou systémových elektroinstalací nebo řízení osvětlení. Po sběrnici posíláme také hlas a obraz. Na dobu koaxiálních rozvodů v domovním komunikování lze pomalu zapomenout. Domovní telefony ABB-Welcome Midi nabízejí řešení především pro rodinné domy i rozsáhlejší instalace, například v bytových domech nebo rekonstrukce v panelové výstavbě. O dostupných designech, technických možnostech vypovídají veletrhy, výstavy, prezentace a bezpočet publikovaných článků. O praktické stránce věci se člověk dozví po zvýšeném úsilí. Nahlédněme krátce do technického manuálu, který pomáhá při pochopení a návrhu tohoto systému ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Jste revizní technik a poohlížíte se po vhodném měřícím přístroji, jenž by více zefektivnil vaši práci a ušetřil cenný čas? REVEXprofi je zajímavý přístroj, který získal již několik ocenění. Je určen ke kontrolám a revizím elektrických spotřebičů a pracovních strojů dle ČSN 331610 a ČSN EN 60204-1.
Je ve všeobecné známosti, že objekty by měly být chráněny hromosvody. Jak ale určit kvalitu systému ochrany před bleskem? Detailnější informace poskytuje ČSN EN 62305-2. Pomůckou pak je free software Milana Kauckého ...
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933