Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

IN-EL: Komentář k "Příručce pro zkoušky elektrotechniků" (8. vydání)


Document Actions
IN-EL: Komentář k "Příručce pro zkoušky elektrotechniků" (8. vydání)
Jste ten, kdo se opravdu připravuje na zkoušky? Hledáte dobré podklady ke studiu? Sáhněte po knize Michala Kříže. Po knize autora, který se nesmazatelně zapsal do české normotvorby. Autora, který se v českých normách objevuje snad nejčastěji. Držím v rukou osmé vydání příručky pro zkoušky elektrotechniků.
Jaroslav Borovec, ze dne: 4.08.2010

Jsme zem malá, na počet elektrikářů ze světového pohledu mizivá a tak kniha je černobílá, s tenkými stránkami ... Ale abych nezačal tak moc pesimisticky. Přece jde o technickou publikaci, která je vydána stejně černobílým stylem jako normy. Nejde tedy o krásnou literaturu, kterou si pročítáme v neděli po obědě s rodinou. Jde o knihu, která je určena k informační spotřebě.

V diskusích na portále Elektrika.cz se tu a tam někdo dotazuje na učebnici "Jak se stát elektrikářem". I přes to, že být elektrikářem neznamená mít ¨jeden z paragrafů a přečíst si nějakou tu příručku. Ovšem na druhou stranu informace z příruček by měly být pro každého automatickou znalostí.

Nikdo nezná vše ...
... kdo si to myslí, patrně přestává být soudný. Sám stárnu a i přes to, že bych toho měl vědět hodně zjišťuji, že toho hodně zapomínám. A tak my všichni se musíme stále udržovat v jakémsi "informačním varu".


Po kliknutí větší náhled!

Kdo jednou přestane ...
... špatně naskakuje do vlaku zpět. Asi jako v podnikáni nelze na rok přestat a dát si pauzu, tak i v případě tohoto řemesla. Pokud chcete být znalý elektrikář profesionál, který má rozhodovací schopnosti, pak na sobě musíte neustále pracovat. Změn v tomto oboru je během jediného roku tolik, že i ten, kdo leží v knihách má dost práce aby vše registroval.


Po kliknutí větší náhled!

To neexistuje jedna ucelená kuchařka?
Svět se mění a my se měníme s ním. Tento obor je natolik rozsáhlý, že kdyby se měl vejít do jediné kuchařky, pak by to byla hodně těžká kniha a ne příručka.


Po kliknutí větší náhled!

O čem je tato příručka?
O bezpečnosti. Pracovat na elektrickém zařízení vyžaduje mnoho znalostí, z kterých pak v praxi vyvozujete závěry svého jednání. Pokud znalosti nemáte, pak se nemůžete ani podvědomě vyvarovat nebezpečí, které v tomto případě "číhá za každým rohem". A právě z těchto znalostí jsou elektrotechnici přezkušováni. A k tomu je určena tato publikace.


Po kliknutí větší náhled!

Můj závěr:
Knihu pořídit a s tužkou si škrtat pasáže, které chápu. Až je kniha celá poškrtaná, obvykle vychází další vydání a mohu začít znovu. A to je život ...

 

 

KNIHA JE JIŽ DOPRODÁNA!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
... požadavky na základní odbornou způsobilost. Vyšlo již dvanácté vydání publikace, která je svým způsobem nostalogickou vzpomínkou toho, co nás kdysi učili ve škole. Protože na rozdíl od některých jiných předmětů, jde o informace stále potřebné, díky této knize si je můžeme znovu vyvolat. K čemu to? Samozřejmě elektrotechnikům v praxi hrozí pravidelné přezkušování podle vyhlášky 50/78Sb., nebo revizním technikům ještě hlubší testovací proces. Asi není fatálnější situace, když přezkušující nezná základní znalosti prvního ročníku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933