Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB uvádí ...

... pro spínače, zásuvky i inteligentní elektroinstalace. Usnadní práci, ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nakoukněte na krátký popis technického sešitu o u kabelových nosných systémech tradičního českého výrobce. Jaké podrobnosti poskytují autoři tohoto titulu pro snažší navrhování a montáž? Jaké druhy systémů lze od tohoto výrobce použít pro kabelová ...
  • Ale kterou? Dle zákona 25082021Sb., dle nařízení vlády 190/2022Sb. nebo nařízení vlády 194/2022Sb.? Povinnosti, kvalifikace a jak určit odpovědnou odbornou osobu dle zákona 250/2021Sb. a osobu odpovědnou dle NV 190/2022Sb. a odpovědnou osobu dle ...

IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách


Document Actions
IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách
Provádíte instalaci v prostředí jako jsou koupelny, sauny, bazény, či sprchy? Měli byste mít na paměti mnoho informací. Například která ochranná opatření nejsou povolena. Vycházejme ze základních požadavků na elektroinstalace v novostavbách a v rekonstruovaných koupelnách. Víte, jak se aplikuje doplňková ochrana proudovými chrániči?
Igor Nováček, ze dne: 29.03.2011


Nakladatelství IN-EL vydává novou technickou publikaci tentokrát zaměřenou na vlhká prostředí ...

Přátelé mi říkají "co stále máš s těmi koupelnami?". Inu mám, protože stále vidím, že ve vzduchu létá mnoho dotazů. Z toho lze snadno usoudit, že toto téma někde, někdy a někomu nebylo dostatečně vysvětleno.

Proto vítám tuto publikaci jako velmi přínosnou. Myslím, že i autor sám přizná, že při jeho přednáškách na toto téma dávají posluchači velmi dobrý pozor.


Pro větší náhled kliknout!

Co tedy od této publikace očekávat?
Samozřejmě jde o dílo odborníka pro odborníky. Ale pro nevěřící spotřebitele půjde také o poutavé čtení. Kromě základních pravidel instalací v těchto prostorách se autor podrobně zmiňuje o doplňkových ochranách. V části provedení rozvodů v koupelně popisuje požadavky potřebné pro ochranu elektrického vedení. Ukládání vedení bývá totiž také častou chybou.
Naleznete zde vysvětlení, jak umístit zásuvky a vypínače u umyvadel nebo např. jak má vypadat z našeho pohledu prostor pod mycím dřezem.


Pro větší náhled kliknout!

Co lze opravdu nazvat informační sprchou, jsou řádky o rekonstrukcích a opravách elektroinstalací v koupelnách, bytových a instalačních jádrech. Při této činnosti se často rozhodujeme, zda nechat některou část jako původní TN-C. Co je opravdu hodně zajímavé, jsou položené a zodpovězené časté otázky. Např. témata plynový kotel v koupelně, osvětlení přes proudový chránič, jeden chránič pro všechny vývody, ...
Nechci zde vypisivat vše, co mě zaujalo. Má jít pouze o krátký komentář.

Můj závěr:
Knihu pořídíte na známých místech, kde se prodává literatura tohoto typu. Kniha stojí 187,-Kč. Pokud si ji objednáte tudy, nutno počítat s dobírkou. Ale i tak si myslím, že to za to stojí.

Pokud vás kniha zaujala, máte možnost si ji expresně objednat přímo u vydavatelství níže uvedeným formulářem!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
S příchodem proudových chráničů a jejich správné instalace poklesla úrazovost od elektroinstalací tak, že uživatelé se elektřiny přestali bát. S vývojem technologií a nasazení v různých prostředích lze vybírat z různých alternativ tohoto ochranného prvku. Samozřejmě bylo doposud vydáno o funkcích a správném použití proudových chráničů mnoho publikací. Oproti starším vydáním jsou stávající požadavky norem, doplněny informace ohledně výběru typů A, B, F a použití ve zvláštních případech. V této verzi naleznete aktuální shrnutí a navíc doplněné o další ochranný prvek, AFDD. Více sledujte zde ...
Dodržování barevného značení je otázkou svědomí, nikoliv peněz! Tak to vtloukal starý mistr učňům do hlav, které měly bohužel ve svém věku na starosti zcela jiné problémy. Ale ti, kteří již dospěli, vzpomínají na tuto poučku a snaží se jí naplňovat. Pokud je to již dlouhá doba, co bylo barevné značení jasnou zprávou, tato kniha pomůže oprášit zbylou mlhovinu šedých odstínů. A oč jde konkrétně? Značení vodičů, svorek, kabelů a vedení, značení sítí, značení na elektrických předmětech. Označování materiálů a konstrukcí z hlediska požární odolnosti a z hlediska reakce na oheň. Stačí takto? Více sledujte zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933