Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL zve k ...

S potěšením oznamujeme, že česká společnost HAKEL, zabývající se výrobou ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Elektrotechnický svaz český pořádá Aktiv revizních techniků - ART 2023. Bude se zabývat otázkami z oblasti legislativních předpisů a technických norem týkajících se především provádění revizí elektrických zařízení. Termín konání aktivu s programem i ...
  • Pro všechny příznivce osvětlování ulic a náměstí, pořádá se již 60. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení, která se uskuteční od 27.4. do 28.4. 2023 v OREA Congress Hotel Brno, Křížkovského 458, 603 73 Brno-střed. Konference bude ...

IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách


Document Actions
IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách
Provádíte instalaci v prostředí jako jsou koupelny, sauny, bazény, či sprchy? Měli byste mít na paměti mnoho informací. Například která ochranná opatření nejsou povolena. Vycházejme ze základních požadavků na elektroinstalace v novostavbách a v rekonstruovaných koupelnách. Víte, jak se aplikuje doplňková ochrana proudovými chrániči?
Igor Nováček, ze dne: 29.03.2011


Nakladatelství IN-EL vydává novou technickou publikaci tentokrát zaměřenou na vlhká prostředí ...

Přátelé mi říkají "co stále máš s těmi koupelnami?". Inu mám, protože stále vidím, že ve vzduchu létá mnoho dotazů. Z toho lze snadno usoudit, že toto téma někde, někdy a někomu nebylo dostatečně vysvětleno.

Proto vítám tuto publikaci jako velmi přínosnou. Myslím, že i autor sám přizná, že při jeho přednáškách na toto téma dávají posluchači velmi dobrý pozor.


Pro větší náhled kliknout!

Co tedy od této publikace očekávat?
Samozřejmě jde o dílo odborníka pro odborníky. Ale pro nevěřící spotřebitele půjde také o poutavé čtení. Kromě základních pravidel instalací v těchto prostorách se autor podrobně zmiňuje o doplňkových ochranách. V části provedení rozvodů v koupelně popisuje požadavky potřebné pro ochranu elektrického vedení. Ukládání vedení bývá totiž také častou chybou.
Naleznete zde vysvětlení, jak umístit zásuvky a vypínače u umyvadel nebo např. jak má vypadat z našeho pohledu prostor pod mycím dřezem.


Pro větší náhled kliknout!

Co lze opravdu nazvat informační sprchou, jsou řádky o rekonstrukcích a opravách elektroinstalací v koupelnách, bytových a instalačních jádrech. Při této činnosti se často rozhodujeme, zda nechat některou část jako původní TN-C. Co je opravdu hodně zajímavé, jsou položené a zodpovězené časté otázky. Např. témata plynový kotel v koupelně, osvětlení přes proudový chránič, jeden chránič pro všechny vývody, ...
Nechci zde vypisivat vše, co mě zaujalo. Má jít pouze o krátký komentář.

Můj závěr:
Knihu pořídíte na známých místech, kde se prodává literatura tohoto typu. Kniha stojí 187,-Kč. Pokud si ji objednáte tudy, nutno počítat s dobírkou. Ale i tak si myslím, že to za to stojí.

Pokud vás kniha zaujala, máte možnost si ji expresně objednat přímo u vydavatelství níže uvedeným formulářem!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Co vše má předcházet tomu než připojíme spotřebič do zásuvky a uvedeme ho do provozu? Nad tím málokdo z neodborníků vůbec nepřemýšlí. Ovšem existují elektrotechnické profese, u kterých se tyto podrobné znalosti vyžadují. Ruku na srdce. Kdo z nás, vzdělaný v tomto oboru, vykonávající jinou než revizní činnost, to skutečně ví? Měl by tyto informace znát sám elektrické spotřebiče provozující spotřebitel? Mohl by, kéž by ... Nakoukněme krátce na vycházející publikaci na toto téma.
S příchodem proudových chráničů a jejich správné instalace poklesla úrazovost od elektroinstalací tak, že uživatelé se elektřiny přestali bát. S vývojem technologií a nasazení v různých prostředích lze vybírat z různých alternativ tohoto ochranného prvku. Samozřejmě bylo doposud vydáno o funkcích a správném použití proudových chráničů mnoho publikací. Oproti starším vydáním jsou stávající požadavky norem, doplněny informace ohledně výběru typů A, B, F a použití ve zvláštních případech. V této verzi naleznete aktuální shrnutí a navíc doplněné o další ochranný prvek, AFDD. Více sledujte zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933