Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Úvaha: Zásuvky ...

Elektrická zásuvka může vypadat jednoduše, ale skrývá v sobě mnoho ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Historicky, zemnění představovalo zásadní bezpečnostní prvek v elektroinstalacích, ačkoliv dnešní systémy mohou využívat odlišné techniky a normy. Ve své době zemnění spočívalo v fyzickém propojení kovových částí elektrických zařízení, se zemí. Tato ...
  • Podle nařízení vlády musí zaměstnavatelé zajistit, že všechny technické věci v práci (jako stroje nebo elektrická zařízení) jsou bezpečné a v pořádku. Musí určit někoho, kdo se postará o to, aby všechny kontroly a opravy byly provedeny včas. Existují ...

IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách


Document Actions
IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fontánách
Provádíte instalaci v prostředí jako jsou koupelny, sauny, bazény, či sprchy? Měli byste mít na paměti mnoho informací. Například která ochranná opatření nejsou povolena. Vycházejme ze základních požadavků na elektroinstalace v novostavbách a v rekonstruovaných koupelnách. Víte, jak se aplikuje doplňková ochrana proudovými chrániči?
Igor Nováček, ze dne: 29.03.2011


Nakladatelství IN-EL vydává novou technickou publikaci tentokrát zaměřenou na vlhká prostředí ...

Přátelé mi říkají "co stále máš s těmi koupelnami?". Inu mám, protože stále vidím, že ve vzduchu létá mnoho dotazů. Z toho lze snadno usoudit, že toto téma někde, někdy a někomu nebylo dostatečně vysvětleno.

Proto vítám tuto publikaci jako velmi přínosnou. Myslím, že i autor sám přizná, že při jeho přednáškách na toto téma dávají posluchači velmi dobrý pozor.


Pro větší náhled kliknout!

Co tedy od této publikace očekávat?
Samozřejmě jde o dílo odborníka pro odborníky. Ale pro nevěřící spotřebitele půjde také o poutavé čtení. Kromě základních pravidel instalací v těchto prostorách se autor podrobně zmiňuje o doplňkových ochranách. V části provedení rozvodů v koupelně popisuje požadavky potřebné pro ochranu elektrického vedení. Ukládání vedení bývá totiž také častou chybou.
Naleznete zde vysvětlení, jak umístit zásuvky a vypínače u umyvadel nebo např. jak má vypadat z našeho pohledu prostor pod mycím dřezem.


Pro větší náhled kliknout!

Co lze opravdu nazvat informační sprchou, jsou řádky o rekonstrukcích a opravách elektroinstalací v koupelnách, bytových a instalačních jádrech. Při této činnosti se často rozhodujeme, zda nechat některou část jako původní TN-C. Co je opravdu hodně zajímavé, jsou položené a zodpovězené časté otázky. Např. témata plynový kotel v koupelně, osvětlení přes proudový chránič, jeden chránič pro všechny vývody, ...
Nechci zde vypisivat vše, co mě zaujalo. Má jít pouze o krátký komentář.

Můj závěr:
Knihu pořídíte na známých místech, kde se prodává literatura tohoto typu. Kniha stojí 187,-Kč. Pokud si ji objednáte tudy, nutno počítat s dobírkou. Ale i tak si myslím, že to za to stojí.

Pokud vás kniha zaujala, máte možnost si ji expresně objednat přímo u vydavatelství níže uvedeným formulářem!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Ve světě elektrotechniky, kde aktualizace informací a praktických znalostí jsou klíčové pro bezpečnost a efektivitu práce, přichází kniha "Praktické pomůcky a tabulky pro elektrotechniky" jako praktický a důležitý zdroj pro profesionály i studenty. Tato příručka, uznávaná zkušenými elektrikáři pro svou ucelenost, aktualizaci a přístupnost, nabízí více než 20 pomůcek a je pravidelně aktualizována v souladu s nejnovějšími normami. S přidáním nových pomůcek a aktualizovaných informací, se kniha stává ještě cennějším průvodcem v praktickém světě elektrotechniky. Krátké pozastavení nad touto publikací naleznete zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933