Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Populární 60. ...

Oblíbená konference elektrotechniků, která se v posledních letech konala v ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 981
Bazar
Osobní nástroje

HAGER boduje se svou poslední řadou vypínačů LUMINA


Document Actions
HAGER boduje se svou poslední řadou vypínačů LUMINA
Již několik měsíců jsou od HAGERu na trhu tři designové řady vypínačů Lumina. Každá nabízí různé barvy, různé tvary. Z technického pohledu je relevantní kovová základna přístrojů, rozpěrné drápky pro uchycení do krabice, možnost připojení pomocí bezšroubových svorek, až pětinásobné vícerámečky, varianta v krytí IP44. Pokud popsat v čem jsou tyto série úspěšné, pak svou jednoduchostí, kombinacích a samozřejmě dostupných funkcích. Co na Luminu říkají uživatelé se dozvíme v souvisejícím diskusním vlákně. Můj krátký pohled naleznete zde ...
Jiří Macháček, ze dne: 29.03.2021


...
Vypínače a zásuvky jsou bezpochyby tím, čeho se dotýkáme velice často. Pokud jsou správně vybrány a zapojeny, tak je nevidíme a nepřemýšlíme nad nimi. Prostě jsou a fungují. Ale jak toho dosáhnout? Stačí nastudovat více informací kolem. :-)


Pro více informací kliknout!


Design na prvním místě?
Z pohledu investorky (možná jejího manžela) rozhodně ano :-) Pokud si ovšem nepotřebujeme osadit vypínači pouze osamocenou vzdálenou garáž, je výběr trošku složitější. Proč? Vybereme si z rámečků, ovládacích klapek, přístrojů nebo mezirámečků a hotovo. Ano, to je to nejjednodušší, co musíte udělat. Pokud však chceme, aby byl vybraný design kompatibilní s více požadavky než pouze vypnout/zapnout, potřebujeme znát a očekávat více ...Co očekávat?
Skutečnost, zda nám desigh lumina opravdu sedí, nechme na jiném rozhodovacím procesu. Technické možnosti této řady jsou více než standardní. Technikovi je jasné, proč uvedené tři designové řady (lumina soul, intense, passion) mají společný technický prvek, přístroj, strojek. Mezi přístroji nalezneme například i takové jako zásuvka s HDMI, reproduktorové, datové, nebo zásuvky s ochranným víčkem. Přístroje označené modrým čtverečkem s bílou klapkou lze použít s těsněním ve vyšším krytí IP44. A pokud například plánujete i zálohovaný obvod s předřazenou UPS, pak se nabízí červená zásuvka s potiskem DATA. Můj závěr
Na trhu je nepřeberné množství vypínačů a zásuvek. Někdy postačí obyčejný rozhodovací myšlenkový proces jako "mezi regály stavebního supermarketu". V takových situacích bývá na prvním místě statisticky spíše cena ve srovnání vedlejšího konkurenčního produktu. Lumina, i když je funkcemi srovnatelná, má více možností a do zmiňovaných "stavebních trafik" moc nepatří. Z mé osobní zkušenosti všechny vypínačové designy, tedy ty, které za to stály, jsem sehnal buď na objednávku nebo možná v elektrotechnickém specializovaném velkoobchodě.

Kde pořídíme?
Na objednávku nebo některé velkoobchody.

Kde uvidíme na vlastní oči?
Pokud nemohu označit všechna prezentační místa, pak určitě v showroomu Hager Electro ve Zdibech u Prahy.

Tuto brožuru lze prohlížet a prohledávat zde v redakční knihovně.
Více dokumentů HAGER zde ...
Více videozáznamů HAGER naleznete zde v redakčním archívu.

POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o bezplatné zaslání
papírové verze katalogu vypínačů HAGER
níže uvedeným formulářem!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Hager Electro s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Hledáte multifunkční rozvaděč pro všechny aplikace? Hager nabízí inovované stavebnicové rozvaděče univers FW pro zapuštěnou či nástěnnou montáž s nyní ještě větší velikostí a rozšířeným vnitřním vybavením. Navíc s bezšroubovým propojením quickconnect, díky kterému bude instalace rychlejší a bezpečnější. Se stavebnicovými rozvaděči univers FW jste připraveni na všechny požadavky v moderních bytových a komerčních budovách, ať už se jedná o povrchovou, zapuštěnou nebo vestavnou montáž. Pokročilý systém montáže vnitřních stavebnicových dílů (až pro 336 modulů) činí z tohoto rozvaděče ideální základ pro řešení inteligentní instalace.
Pouze vyrábět produkty nestačí. Pokud vybíráme zboží, které se skládá z více prvků a záleží na nás které zvolíme, pak jsou určité znalosti a dovednosti nezbytné k dokončení požadované sestavy. V takových případech přichází vhod softwarový pomocník, kterého připravil HAGER každému, kdo si chce výběr zjednodušit a zpřesnit. V tomto popisu se dozvíte, jak se s aplikací pracuje, jaké jsou na počátku potřebné vstupy a co vše na konci za správná označení za odměnu získáme.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933