Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Fotovoltaické komponenty a dobíjecí stanice od specialistů ELKOV energy


Document Actions
Fotovoltaické komponenty a dobíjecí stanice od specialistů ELKOV energy
Fotovoltaika je alternativní metoda výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Vyžaduje minimální údržbu a zároveň poskytuje jeden z nejčistších druhů energie, kterou je člověk schopen vyrobit. Využívání fotovoltaiky se postupem času stává standardem při návrhu a realizaci nových staveb. Představuje také jednu z možností, jak snížit provozní náklady firem. Šetří nejen peněženky svých majitelů, ale i životní prostředí.
Komerční sdělení, ze dne: 21.06.2021


ELKOV elektro se během svého rozvoje stal důležitým hráčem na poli elektromateriálu a svítidel. Proto bylo jen otázkou času, kdy se vrhne do nové, tolik neprobádané oblasti. V roce 2015 byla založena divize ELKOV energy, která se zabývá velkoobchodním prodejem fotovoltaických komponentů a dobíjecích stanic pro elektromobily. Tato divize nabízí sortiment pro veškerá řešení fotovoltaických systémů.


Pro větší náhled kliknout!


Mezi nejvýraznější trendy posledních let patří snaha o udržitelnost a alespoň částečnou nezávislost na distribučních sítích. Právě tu dokáže zaručit hybridní fotovoltaický systém za pomoci panelů, baterií, střídačů a dalšího příslušenství. Generovaná elektrická energie ze solárních panelů je přímo spotřebována v objektu nebo akumulována v bateriích a následně využita. Fotovoltaický systém je vhodný pro rodinné domy s vyšší spotřebou elektrické energie. Hodí se i do průmyslových objektů, ve kterých zajišťuje plnohodnotný přísun energie během největší spotřeby přes den, při výpadcích sítě nebo jen k provozu klimatizace.

Pro specifické potřeby se využívá ostrovní systém, který je vhodný v případě, kdy je napojení na distribuční síť příliš nákladné, anebo není k dispozici vůbec.Sluneční záření může být využito i pro ohřev vody. Pomocí solárních panelů a střídače systém reguluje energii. Vyhodnocuje, zda bude využita ze slunce nebo z distribuční sítě, a to na základě množství slunečního svitu a teploty vody. Chytrý solární systém nabízí kromě ekologických výhod i ekonomické benefity, neboť šetří náklady.

Fotovoltaika je rychle se rozvíjející, perspektivní obor, který se s rostoucím množstvím nových technologií, možnostmi výroby i celkovým uplatněním stává ideálním řešením pro tisíce domácností a firem. Tento trend podporují i státní dotace určené pro rodinné domy a neustále se snižující náklady, především v případě solárních modulů, jejichž cena se za 15 let snížila dokonce několikanásobně. Celkový rozvoj následně přináší ještě více možností navázaných na aktuální trendy, například malé domácí ostrovní sestavy, solární systémy pro karavany či lodě nebo již zmíněné nabíjecí stanice, které jsou dnes dostupnější než kdy dříve.ELKOV energy jde jednoduše s dobou. Díky tomu svým zákazníkům přináší profesionální technické poradenství, a především veškeré příslušenství potřebné k výše zmíněným systémům od zavedených výrobců.

ELKOV energy nabízí:
  • fotovoltaické panely a střídače, konstrukce pro fotovoltaiku, bateriové systémy a příslušenství
  • dodávku dobíjecích stanic pro elektromobilitu
  • technické poradenství v oblasti FVE


Více sledujte na
www.elkovenergy.cz

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ELKOV elektro a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933