Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 26
Osobní nástroje

ETS a možnosti školení KNX na jaře 2019


Document Actions
ETS a možnosti školení KNX na jaře 2019
Od lokálních sdružení KNX se očekává podpora členské základně. Členskou základnu tvoří výrobci zařízení, systémoví integrátoři, ale také i školy. Kameru jsme namířili na Josefa Kunce, výkonného sekretáře spolku s otázkou, co se aktuálně děje na pozadí této platformy. Pro dodavatele KNX je alfou omegou ETS software, kterým se systémová instalace této značky oživuje. Jaké jsou podmínky získání ETS? Jaké jsou možnosti školení KNX v Česku, kdo všechno je provádí? Pokud si někdo vzpomene, chci jít dnes na kurz. Co má udělat?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 29.05.2019
reklama


Ani letos se nesmíme zapomenout zastavit na stánku KNX za Josefem Kuncem, kterého se zeptám co je nového nejen v ETS ale ve spolku.Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...


Josef Kunc KNX národní skupina České republiky
V ETS jsou neustále vydávány nové a nové verze a je tam vždy doplněná nová funkcionalita. Teď třeba v poslední verzi ETS5.7, v té je konečně doplněno to, co bylo slibováno už do verze 5.5 a to je možnost přechodu mezi projekty vytvořenými v ETS Inside a v ETS Professional. Mohu převádět projekty, mohu vytvořit projekt v ETS Professional a převést do ETS Inside. Pěkná, logická změna je, že nepotřebuji speciální aplikaci k ETS, kterou jsem musel doposud mít, což je online katalog. Tato aplikace je teď už jako modul v ETS. Jsem online, mám k dispozici online katalog a nemusím se tam pracně dobývat, hledat v katalozích různých výrobců atd.


Jaké jsou podmínky získání ETS?
Josef Kunc KNX národní skupina České republiky
Může to mít bez školení, akorát to dostane za plnou cenu. Nemůže být nikdo diskriminován, jestli je nebo není vyškolen. Ti, co jsou vyškolení, mají různé slevy. Nikdo nemůže nikoho nutit, aby byl vyškolený. Když se to naučí, je jen otázka, jestli se to sám naučil dobře, nebo špatně. To pozná až zákazník.


Jaké jsou možnosti školení v Česku, kdo všechno je provádí?
Josef Kunc KNX národní skupina České republiky
Já bych začal od začátku, je možné studovat samostudiem, tzv. na našich stránkách www.knx.cz tam máme řadu materiálů, které je vhodné prostudovat a je tam uvedeno po teoretické stránce prakticky cokoliv. Pak by mohl následovat přes mezinárodní stránky, kde si vytvoří osobní účet na my.KNX.org  a přes tento web se dostane na zkrácený online kurz e-campus. A v e-campusu jsou otázky, je velice zkrácený kurz, ale je zaměřený především na základy práce se softwarem ETS.
Tam si může vyzkoušet funkce softwaru jak se s ním pracuje. Pokud odpoví na otázky s úspěšností alespoň 85%, dostává slevu na nákup softwaru ETS Light, což je školní verze softwaru, která umožňuje vytvářet projekty až s 20 prvky, projektů může být i víc. Potom je základní kurz, týdenní, tam dostává slevu asi 150 euro na verzi light a po ukončení kurzu získává další poukaz na upgrade z ETS light na ETS professional. V základním kurzu se už naučí s tím pracovat a především se dozví i řadu věcí, jak se správně montuje, protože to je důležité taky znát.


Pokud si někdo vzpomene, chci jít dnes na kurz. Co má udělat?
Josef Kunc KNX národní skupina České republiky
Může mi zavolat, ale já ho stejně odkážu na třeba mezinárodní stránky knx.org a tam je přehled školících center, on si klikne na školící centra, vybere Českou republiku, pokud chce školení v České republice. Vyskočí mu kurzy, které jsou naplánovány, třeba Vysoká škola Báňská v Ostravě, Baťova Univerzita Zlín nebo v ABB Jablonci.


Co by mělo dál následovat? Tím, že má papír a nějaké základní dovednosti, třeba nemá zakázku. Ale i kdyby zakázku měl, bude mu něco chybět, ne?

Josef Kunc KNX národní skupina České republiky
Ano a proto je náš spolek KNX národní skupina České republiky. Může se na nás obrátit s žádostí o pomoc. My mu rádi poradíme, nebudeme mu říkat výrobky které firmy má použít, to záleží na něm. Ale můžeme mu napomoci jakým způsobem budou řešené otázky funkce, které chce řešit.

Pokud bych měl vytvářet motivační větu, tak bych asi řekl tolik, že pokud chci být odborníkem v oboru, tak se obklopuji těmi, kteří ví víc než já. Proto bych šel do podobného spolku taky.
Aktivity české národní skupiny sledujte na
www.knxcz.cz
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)


FIREMNÍ TIPY
Co se dělo v době hygienických opatření ve vývojovém a výrobním prostředí kolínského TECO jsme věděli přesně. Pro tuto značku, stejně jako pro jiné, padla všechna plánovaná setkání na neurčito. A tak jsme spolu připravili několik vzdálených setkání. Při každém z nich se věnujeme určité oblasti využití výkonné jednotky FOXTROT ... pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci ... jaké je uplatnění FOXTROTu v průmyslu ... uplatnění FOXTROTu v projektech bytových domů ... jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou energii ... všechny díly můžete sledovat zde!
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Zkušený technik dnes ví, že datová sběrnice není pouze doménou systémových elektroinstalací nebo řízení osvětlení. Po sběrnici posíláme také hlas a obraz. Na dobu koaxiálních rozvodů v domovním komunikování lze pomalu zapomenout. Domovní telefony ABB-Welcome Midi nabízejí řešení především pro rodinné domy i rozsáhlejší instalace, například v bytových domech nebo rekonstrukce v panelové výstavbě. O dostupných designech, technických možnostech vypovídají veletrhy, výstavy, prezentace a bezpočet publikovaných článků. O praktické stránce věci se člověk dozví po zvýšeném úsilí. Nahlédněme krátce do technického manuálu, který pomáhá při pochopení a návrhu tohoto systému ...
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Pojďme se krátce podívat tam, kde se dnes vychovávají budoucí elektrotechnici. Jaké mají dispozice k úspěšnému studiu elektrotechnického oboru? V jakém prostředí se pohybuje dnešní elektrikářský žák, učeň a student?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933