Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

KORONAVIRUS a ...

Poslechněte si ve zprávách v krytí IP 007 aktuální stav omezení v oblasti ...

ILPC 2020: Záznam ...

Jan Hájek hovořil o ochraně před bleskem a přepětím. Kapitoly jeho ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
30.03.2020 TIP na kabelová řešení na míru. Výrobní závod LAPP v Otrokovicích poskytuje od roku 2017 návrh řešení a kompletaci kabelových svazků na míru. Sortiment ÖLFLEX CONNECT vytváří z jednotlivých komponent funkční celek, který je připraven k finální montáži bez nutnosti dalších úprav. Nejedná se o žádnou velkosériovou výrobu, ale vysoce specializovanou výrobu přizpůsobující se individuálním potřebám ...
29.03.2020 TIP na infrapasivní snímače s bluetooth. Nové snímače přítomnosti se pyšní moderním designem a např. možností ovládání přes Bluetooth. Kromě standardních výstupů s relé a s polovodičem je k dispozici i varianta pro ovládání předřadníků DALI. Nový průmyslový snímač pohybu najde využití v halách, skladech nebo nakládacích rampách. Montážní výška může být 10 až ...
28.03.2020 IP007: Ochrana jímače před bleskem. Má smysl chránit jímač před úderem blesku. Je to chyba nadpisu nebo záměr? Má vůbec smysl něco, co je jímačem před bleskem chránit? To jsou otázky, na kterými se v živém vysílání K2K diskutovalo s Janem Hájkem. V tomto audio podcastu si můžete vše poslechnout znovu. Buď ..
28.03.2020 FYI: Koncepce osvětlení hlavního autobusového nádraží v Gelsenkirchenu využívá technologii TRIdonic LED pro výrazný iluminující efekt. Futuristické a funkční: přizpůsobená technologie LED od společnosti Tridonic dělá z přepracované centrální autobusové stanice v Gelsenkirchenu atraktivní ...
27.03.2020 Milióntý kus elektromobilu Tesla sjel z výrobní linky. Elon Musk přišel na Twitteru se zajímavou zprávou a to, že automobilka vyrobila již milion vozů. Tím pomyslným milníkem se stal červený kompaktní SUV model Y. Z montážní linky sjel asi 17 let po založení společnosti v Silicon Valley a 12 let od vyrobení svého prvního modelu Roadster. V roce 2020 chce Elon Musk vyrobit 500 tisíc elektromobilů, a tak je ...
26.03.2020 HANNOVER MESSE 2020 oficiálně zrušen! Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie Covid-19 nelze letošní ročník uspořádat. Region Hannover vydal vyhlášku, která zakazuje pořádání tohoto předního světového veletrhu pro průmysl a technologie. Od této chvíle až do příštího ročníku HANNOVER MESSE v dubnu 2021 bude hlavní informační platformou síťová konektivita internetu. Jak se tohoto nástroje ujmou ...
25.03.2020 IP007# (KORONAVIRUS) O rouškách a nanovláknech nyní s Jiřím Kůsem! Jiří Kůs popisuje rozdíly mezi rouškami a respirátory, jejich třídy a jak by mohly nanovlákna pomoci s bojem proti koronaviru. Například jako výměnný filtr z nanovláken, který lze použít u doma vyrobených ...
Za které tři funkce rádi zaplatíte korunu denně?
Za které tři funkce rádi zaplatíte korunu denně?
Původní nestříhaný záznam
Výběr toho podstatného
Stopáž záznamu
Audioverze - podcast
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 152
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

ELKO EP: iNELSujte k budoucnosti


Document Actions
ELKO EP: iNELSujte k budoucnosti
Elektroinstalace je všude. Je součástí automobilů, spotřebičů a v současnosti už i součástí každé budovy. Neobejde se bez ní žádná moderní technologie. Rozsvítit, zhasnout nebo spustit žaluzie dnes zvládne každý. Společnost ELKO EP však vstupuje do budoucnosti a je o krok dál. Vytvořila skutečně inteligentní systém. Systém, který přemýšlí za vás a šetří vám čas, energii i peníze.
Komerční sdělení, ze dne: 12.11.2015


Společnost ELKO EP vyvinula inovativní řešení iNELS – systém inteligentní elektroinstalace, který dokáže řídit provoz celých budov od regulace vytápění, klimatizace a rekuperace, rolet a žaluzií, ovládání spotřebičů, až po zabezpečení domu. Při jeho vývoji se společnost opírá o více než dvacetiletou zkušenost v oblasti elektronických modulových přístrojů. Od inteligentních relé se propracovala k inteligentní elektroinstalaci, která umí propojit celou domácnost. A nejen domácnost, ale také velké hotelové resorty, administrativní nebo výrobní haly, komerční prostory i nemocnice.


Společnost ELKO EP nabízí dvě technologie. Obě disponují svými výhodami. V případě rozsáhlejší realizace s architektonickým projektem, se jedná o iNELS BUS System (drátovou instalaci). Toto řešení umožní snadnější vzájemné propojení a propojení třetích stran (klimatizace, kamery atd.) Naopak pokud již máte zrekonstruováno či nechcete zasahovat do stavby, může být vhodnější elektroinstalace iNELS RF Control (bezdrátová). Na trhu také existují tzv. chytré sady, které slouží pro případy, kdy člověk o chytrých domech mnoho neví, nicméně rád by si vyzkoušel a zjistil, jak principy fungují.

iNELS sluší všem projektům
Představte si budoucnost! Představte si futuramu inteligentních elektroinstalací. Vstupte s ELKO EP do budoucnosti.

Sběrnicový systém iNELS BUS System nabízí jedinečné řešení elektroinstalace v případě stavby nového domu nebo kompletní rekonstrukce. Systém nabízí širokou škálu funkcí, která přináší uživateli domu příjemný komfort. Na českém trhu je povědomí o chytrých elektroinstalacích vůči západním zemím stále velmi malé, a jelikož chytrá elektroinstalace může zasahovat do všech technologií napříč domem, je důležité návrh celého systému chytrého bydlení začít řešit již v raném stádiu projektu. „O inteligentních elektroinstalacích jsem měl všeobecné informace,“ uvádí majitel luxusního bytu v Brně, „a o systému iNELS jsem se dozvěděl od společnosti Category.“  Tento systém v brněnském bytě ovládá spínání a stmívání osvětlení a LED pásků, řídí spínané zásuvky u spotřebičů, jako jsou pračka a sušička. Dále integruje jednotlivé technologie v domě, což kromě již zmíněného komfortu přináší také úspory.


Pro větší náhled klikněte!

Úspory provází celou myšlenku inteligentního bydlení.
S iNELS BUS System je majitel schopen integrovat většinu technologií v domě a vhodnou regulací šetřit peníze za energie. Nemusí se zajímat, zda je léto nebo zima. Jednoduše nastaví požadovanou teplotu v místnosti a dům již automaticky ví, co má dělat. Sám ovládá podlahové elektrické topení, reguluje hlavice na radiátorech, ovládá klimatizaci.

Byt či dům je schopný vypnout osvětlení a vytápění v místnosti v době nepřítomnosti, v zimě vytáhne žaluzie, čímž umožní prohřívání bytu slunečními paprsky či naopak v létě dříve zatáhne žaluzie a omezí tak četnost spínání energeticky náročné klimatizace. Na dálku majitel ovládá i venkovní markýzu.

„iNELS ovládá téměř celý chod mého bytu, od světel, zásuvek, žaluzií, markýzy, klimatizace, topení, přes kamery až po hudbu. Nejčastěji využívám ovládání světel a žaluzií, také multimédia, televizi a hudbu. Naopak o topení se nemusím starat vůbec, to funguje automaticky. Jednou se nastaví, a pak už není potřeba nic řešit,“ uvádí majitel systému iNELS od společnosti ELKO EP.


Pro větší náhled klikněte!

Rozšiřujte a dálkově ovládejte! Se systémem iNELS je to hračka!
Způsob ovládání je také možné v průběhu času přizpůsobovat požadavkům uživatele a elektroinstalaci lze dále rozšiřovat. Systém je ovládán aplikací v chytrých telefonech nebo tabletech, které představují efektivní a přehledný způsob kontroly nad domem v době majitelovy nepřítomnosti.

iNELS ale umí ještě víc!
Dokáže byt, dům či budovu ještě lépe zabezpečit. Záplavový, teplotní, požární detektor nebo detektor úniku plynu dá pokyn, který zavře přívod vody, plynu, spustí ventilaci apod. Užitečná je také funkce simulace přítomnosti v době, kdy jste třeba na dovolené.

Při ovládání elektroinstalace lze využít nástěnné vypínače, skleněné dotykové vypínače, dotykový displej, chytrý telefon, tablet, počítač či televizní obrazovku. Tím lze zachovat konvenční způsob ovládání a doplnit jej o možnost ovládání celého domu z jednoho místa.

S multimediální nástavbou budete mít všechna tato data přístupná kdekoliv v domě. Navíc můžete dětem ve vedlejším pokoji vypnout televizi a ovládat celý dům přes TV obrazovku.

Co je to tedy iNELS?
 • úspora energií díky regulaci osvětlení a vytápění
 • ovládání rolet, markýz, venkovních či meziokenních žaluzií
 • stmívání osvětlení, světelné scény
 • spínání spotřebičů či elektrických zařízení na dálku
 • ovládání příjezdové brány, garážových vrat
 • logické a centrální funkce (odchodové tlačítko, …)
 • možnost manuálního ovládání i automatického režimu
 • reakce na (nežádoucí) otevření okna nebo dveří
 • reakce na pohyb osob (žádoucí i nežádoucí)
 • vzdálený dohled přes chytrý telefon, tablet nebo PC
 • možnost ovládání přes televizní obrazovku
 • integrace zařízení třetích stran (kamery, klimatizace, …)

POKUD PRACUJETE V OBORU,

můžete si o aktuální papírový katalog
produktů ELKO EP zažádat

NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
ELKO EP, s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933