Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Svůj pohled na sousední megaveletrh Light+Building ve Frankfurtu popisuje český elektrikář. Nezůstává pouze u jednoho selfie o své přítomnosti v Německu a prozrazuje proč se vydal tak daleko. Čím ho to obohatilo? Jak se dívá na budoucnost veletržních ...
  • Pokud chceme studovat různé aspekty elektrických jevů, včetně teploty výbojů blesku, vlivu ionizace vzduchu a negativních účinků elektrického oblouku, pak se nabízí studium na VUT, ČVUT ... mnoho příležitostí k experimentům s různými kombinacemi ...

AKCE MĚSÍCE: 9.CSE v Brně!


Document Actions
AKCE  MĚSÍCE: 9.CSE v Brně!
Možnost pro vás. Zajistit si účast. Získat učební podklady. Setkat se s odborníky, kolegy, osobnostmi. To vše na blížícím se CSE v Brně. Pokud jste v "Klubu ověřených elektrotechniků", jsou pro vás připraveny výhodnější podmínky. Podrobnosti naleznete v následujícím textu ...
Alena Minaříková, Lenka Paryzková, Margita Boháčová, ze dne: 5.08.2006
reklama

L. P. Elektro, s. r. o. Vás zve na

9. celostátní setkání elektrotechniků v Brně

Ve dnech

20. – 22. 9. 2006

proběhne již 9. celostátní setkání elektrotechniků (CSE) pořádané vzdělávací agenturou L. P. Elektro. Akce se koná ve spolupráci s Veletrhy Brno, a.s. souběžně s posledními třemi dny 48. Mezinárodního strojírenského veletrhu (účastnící CSE na něj obdrží volnou vstupenku).
Mediálními partnery jsou Elektro, Elektrotechnika v praxi, Elektroinstalatér, Elektrika.cz a IN-EL s.r.o.
Odborné garance se ujal Ing. Vincent Csirik z Českého normalizačního institutu. Místem konání je opět SOŠ a SOU Informatiky a spojů, Čichnova 23, Brno – Komín.

Již tradičně CSE nabízí mnoho aktuálních užitečných informací ze všech oblastí elektrotechnických oborů včetně nových a připravovaných norem a užitečných diskuzí ke každému přednášenému tématu. Cílem této akce je podat informace o nových a připravovaných elektrotechnických normách, o zásadách navrhování ochrany před úrazem elektrickým proudem, ochrany před bleskem podle mezinárodních a evropských zvyklostí, dále o určování prostředí a volby elektrických zařízení podle vnějších vlivů, o základních principech bezpečné práce, o aktuálních požadavcích právních předpisů v oblasti projektování a realizace staveb, o prostorovém uspořádání sítí technického vybavení a o kabelových rozvodech v návaznosti na požární bezpečnost zařízení.

Stručný přehled přednášejících a témat (podrobněji viz webová prezentace L. P. Elektro):

20. 9. 2006 (středa)

  • Ing. Vincent Csirik (Český normalizační institut Praha)
    Nové elektrotechnické normy v roce 2006 a připravované normy v roce 2007
    Problematika rušení norem a hledání náhrad
  • Ing. Jiří Kutáč (DEHN + SÖHNE)
    Připravovaný soubor norem pro ochranu před bleskem ČSN EN 62305 (zavedení souboru evropských norem EN 62305) a změna Z5 ČSN 34 1390 Elektrotechnické předpisy ČSN Předpisy pro ochranu před bleskem.
  • Ing. Michal Kříž (IN-EL Praha)
    Zásady pro navrhování ochran před úrazem elektrickým proudem – revize ČSN 33 2000-4-41
  • Jiří Hemerka (SET Olomouc)
    Nový stavební zákon a předpisy související v rozsahu potřeby elektrotechniků

21. 9. 2006 (čtvrtek)

  • František Kosmák (technický poradce pro elektrotechniku)
    ČSN 73 6005/09-1994 Prostorové uspořádání sítí technického vybavení
    Praktické používání Mezinárodního elektrotechnického slovníku IEV při projektování, montáži a revizích elektroinstalací a el. zařízení (CSN 33 0050/IEC 50 a IEC 6050)
    Zamezení neočekávanému spuštění strojních zařízení (ČSN EN 1037(83 3220) z 04-1997)
  • Ing. Vincent Csirik (Český normalizační institut Praha)
    Soubor norem pro rozvaděče nn – uvádění do provozu, revize
  • Ing. Karel Dvořáček (STÚ-E, a. s. Praha)
    Problematika určování prostředí (vnějších vlivů) podle ČSN 33 2000-3.
    Volba a zřizování elektrických zařízení podle ČSN 33 2000-5-51 (revize ČSN 33 2000-5-51)
  • Ing. Petr Bebčák, Ph.D. (VŠB TUO-FBI – Technická univerzita Ostrava – Fakulta bezpečnostního inženýrství)
    Kabelové rozvody na požárně bezpečnostních zařízeních a požadavky na třídy funkčnosti ZP č. 27/2006

22. 9. 2006 (pátek)

Individuální návštěva Mezinárodního strojírenského veletrhu – od 9:00 hod. do 15:00 hod.

Vedle cenných informací a přínosných setkání Vám 9. CSE nabídne:

  • sborník přednášek
  • vstupenku na Mezinárodní strojírenský veletrh, která je současně i jízdenkou na MHD – DPmB
  • tabulku IN-EL s.r.o.
  • občerstvení
  • osvědčení o absolvování školení dle norem ISO 9000
  • pozvánku na Turnaj v bowlingu při účasti 20. i 21.9.2006
  • bezplatné parkování přímo v místě konání
  • možnost výhodného ubytování v místě konání
  • Plný sál a soustředění při přednášce Ing. Csirika
  • Debata o přestávce
  • Občerstvení na bowlingu
  • Vyhlašování vítěze bowlingového turnaje

Pokud Vás tato pozvánka na 9. CSE zaujala a máte zájem o více informací, můžete je získat na některém z níže uvedených kontaktů.

Organizační garanti Celostátního setkání elektrotechniků:
L.P.Elektro s.r.o., Novoměstská 1a, 621 00 Brno,
Lenka Přikrylová mobil: 608 983 830
Alois Dostál mobil: 775 933 890

Tel: 545 234 002-3 – informační servis setkání
Fax: 545 234 004
e-mail: seminare@lpelektro.cz
http: www.lpelektro.cz

cena vložného:
1.den
20. nebo 21.9.2006 890,-Kč (600,-Kč*) + 1 den návštěva veletrhu
2 dny20.a 21.9.2006 1.490,-Kč (1000,-Kč*) + 1 den návštěva veletrhu

Výhoda pro členy Klubu ověřených elektrotechniků
* Modrá cena v závorce platí pro zájemce, kteří jsou v našem Klubu ověřených elektrotechniků. Rozdíl ceny jde na vrub účtu našeho portálu.

Přihlásit se můžete expresní objednávkou níže!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

LPE s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Umíte odpovědět? Vysvětlete, proč musíme elektrické stroje chladit a co by se stalo, kdybychom je nechladili. Popište rozdíly mezi chlazením vzduchem a chlazením kapalinou. Vysvětlete, jak teplo putuje elektrickým strojem a jak nám tepelný okruh pomáhá toto teplo správně odvést. Co přesně znamená ventilace v kontextu elektrických strojů? Jaký je rozdíl mezi ...
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
V současné době platí povinnost nechat certifikovat každý rozvaděč, ať už se jedná o malou rozvodnici s jedním modulem nebo velký průmyslový rozvaděč. Neustálým bodem diskuzí mezi odbornou veřejností je pak spor o této povinnosti u malých domovních rozvaděčů, které se prakticky skládají z již certifikovaných komponentů. Přeptali jsme se tedy přímo konkrétních řemeslníků, jaký je jejich názor ...
Jak má vypadat správně provedený skrytý svod podle ČSN 34 1390- Předpisy pro ochranu před bleskem? Mohlo by se zdát, že správné provedení jímací soustavy a svodů podle dnes již neplatné normy je mrtvé téma, ale hromosvody provedené podle této normy z roku 1969 nás ještě mnoho let budou doprovázet a bude docházet k jejich opravám a opakovaným revizím podle ČSN 33 1500.
Pokud se chceme svou argumentací stavět na uvádění rozdílu, musíme se podívat na oba póly. V tomto případě na § 47 vyhlášky 137/1998 Sb., jehož obsah je v nové vyhlášce 268/2009 Sb. nahrazen § 36. Jaký je tedy rozdíl mezi zmíněnými paragrafy?
Po dvanácti letech jsme si s Janem Lojkáskem sedli u kávy a zavzpomínali na dobu, kdy jsme byli oba označováni za snílky. Server iiSEL a portál Elektrika.cz se v mnohém liší. Každý má zcela jiné zaměření. Pokud chcete vědět více podrobností, poslechněte si autora sami v tomto videospotu!
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933