Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Přednáška o řadě výkonových jističů NZM vhodné pro systémy distribuce energie, od malých rozvaděčů po velké energetické rozvody. Univerzální použití zvyšuje možnosti návrhů, usnadňuje instalaci a zjednodušuje údržbu. Díky konektivitě a funkcím ...
  • Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 se uskuteční 8.–11. října v Brně. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií přiláká více než 12% firem navíc oproti loňsku, včetně vystavovatelů z 21 zemí. V pavilonu P se představí nové ...

Elektroměry WAGO se sběrnicovými výstupy a certifikací MID


Document Actions
Elektroměry WAGO se sběrnicovými výstupy a certifikací MID
Zacházení s energiemi letos nabývá na významu. Pokud jsme neměli potřebu měření, pak s nárůstem prvků domovní automatizace, lidově řečeno chytrých elektroinstalací, navíc ve spojení s dalšími technologiemi, je měření dnes naprostým základem. Jak ovšem potřebná měření odečítat? Osobně? Vzdáleně? Automaticky? Odpověď může znít: "dle potřeby". Wago představuje certifikovaný elektroměr s možnostmi odečtu prostřednictvím rozhraní M-Bus a Modbus. Kde takový vybavený elektroměr nejlépe využít?
Tým portálu Elektrika, ze dne: 26.05.2022


Pokud plánujeme optimalizovat spotřebu, je nutné správně měřit. WAGO představuje elektroměry, které tento úkol usnadňují díky několika výrazným přednostem.

Elektroměry využívají osvědčenou připojovací techniku Push-in CAGE CLAMP s páčkou, která je zárukou rychlého a snadného připojení. Přístroje jsou pro přímé měření do 65A a mají šířku pouze 72mm. Verze pro měřicí transformátory proudu jsou pak ještě štíhlejší. Na šířku měří jen 35mm. Tato minimální šířka ušetří spoustu místa ve skříňovém rozvaděči.

... přepis mluveného slova reportáže ...


Wago již dlouho nejsou pouze svorky.  Nyní jako novinku uvádíme elektroměry s certifikací MID. Tyto přístroje jsou určené pro podružné fakturační měření, které lze využít například u hal, kde je více odběratelů (nájemců) a každého lze zvlášť dle jeho spotřeby fakturovat. Proti ostatním konkurenčním alternativám má elektroměr WAGO několik způsobů komunikace. Kromě M-Bus a ModBus má ještě dva impulsní výstupy a jako bonus, má ještě komunikaci přes Bluetooth. K elektroměru je dodávaná aplikace (lze stáhnout zdarma na internetu) a přes ni lze elektroměr ovládat, nastavit i monitorovat veškeré hodnoty, které elektroměr udává.

Elektroměr samozřejmě zastane veškeré měřící funkce jak je zvykem, má ale i speciální vlastnosti!
Jde o specialitu. Připojení. Přístroje lze lehce připojit ze shora i zespodu. Pokud je potřeba, například ve staré zástavbě, máte připojení jen shora, připojený přívod i vývod ze shora, tak díky právě aplikaci a nastavení lze přístroj softwarově otočit! To znamená, že máte přívod i vývod udělaný ze shora a můžete ten přístroj softwarově otočit. Displej se softwarově otočí a vy nemusíte prodlužovat připojení.

Elektroměry jsou již na trhu, jsou standardně skladem, dodací lhůty jsou krátké. A navíc! Elektroměr je určen jak pro dodávku, tak pro odběr. Má tedy čtyřkvadrantní měření. Lze ho využívat i v domácnosti, nejen pro podružné měření výrobních ha, ale třeba v domácnosti pro fotovoltaiku a chcete si odečítat energie.Stručný oficiální popis
Rozsáhlé měření energie je nezbytný předpoklad pro optimalizaci spotřeby. Portfolio společnosti WAGO obsahuje nové elektroměry, které tento úkol usnadňují díky několika výrazným přednostem. Využívají páčkovou připojovací techniku, která je zárukou rychlého a snadného připojení vodičů přímým zasunutím. Přístroje pro přímé měření mají šířku pouze 72mm. Tato minimální šířka vám ušetří spoustu místa ve skříňovém rozvaděči. Kromě hodnot jalového a činného výkonu dokáže měřič energie pro všechny fáze zaznamenávat také sítovou frekvenci, proud, napětí a výkon. Uživatel může všechny tyto charakteristické hodnoty energie snadno odečítat z velkého a přehledného podsvětleného displeje.

Pokud potřebujete a využíváte podružné fakturační měřidlo, pak elektroměr Wago ušetří práci s odečty a nabízí i sofistikované softwarové nástroje, obraťte se na svého dodavatele produktů Wago.

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
WAGO na jaře na veletrhu představila krabicové svorky Green Line. Jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu a využívají technologii depolymerizace pro dosažení plnohodnotného nového plastu. I přes mírně vyšší cenu jsou pro technika zajímavé zejména díky jejich udržitelnosti a snaze o ochranu životního prostředí. Jsou vhodné, když je prioritou ekologický aspekt a kde není vyžadována extrémní odolnost.
Proč RTU? Kdo všechno do Zruče přijel a proč? Kdo je to RTUčkář a co má za znalosti a dovednosti? Jde o jednu z další znalostních profesí, která dnes nachází uplatnění v oblasti obnovitelných zdrojů. Je vaše podnikání spojené s dodávkami energie zpět do sítě? Sledujte krátké povídání s Filipem Cenefelsem, který událost za WAGO připravoval ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933