Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

KNIHA: Elektrické instalace v dřevostavbách a v provozech pro zpracování dřeva


Document Actions
KNIHA: Elektrické instalace v dřevostavbách a v provozech pro zpracování dřeva
Dřevostavby se skloňují více ve Spojených státech nebo Kanadě než u nás, ale v posledních letech přichází stále více do obliby. Z pohledu bezpečné elektroinstalace není důležité, zda jde o rodinný dům, provozovnu podnikatele nebo pouze část budovy. Princip je stejný. A jako u jiných oborů platí, že odborník je ten, kdo kromě hlavních znalostí své profese, zná také související odborný přesah. A dřevostavba může být logicky typickým přesahem každého, kdo realizuje například domovní elektroinstalace ...
Vilém Gracias, ze dne: 18.12.2018
reklama


Vzpomínám si na dobu, kdy se s dřevostavbou pojila azbestová podložka. Mnozí z nás jsme v té době prožili velkou část svého života. Stejně jako přišlo zjištění o škodlivosti azbestu na lidský organismus, tak přibylo mnoho dalších zkušeností a také technologií spojených s budovami dřevěných konstrukcí.Jak se elektrikář stane odborníkem na dřevostavby? Tím, že jich realizuje například 100? Z toho jich polovinu udělá špatně? Kromě těch špatných pokusů uplyne také dost času, o fatálních penalizacích nemluvě. Začte se tedy elektrotechnik nejdříve do platných ČSN? S největší pravděpodobností ano, ovšem daleko přirozenější způsob je nejdříve projít nějakou knihu, která se o dané problematice zmiňuje a dává čitateli často na rozdíl od normy ucelený přehled všech bodů, na které má v takové problematice pamatovat.

A právě taková příručka Karla Dvořáčka leží přede mnou. Vydalo ji vydavatelství IN-EL mezi ostatními odbornými tituly z oblasti instalační elektrotechniky. V devíti kapitolách se dozvíme o legislativním a normativním pohledu na věc, o požadavcích na různé (v konvenční elektroinstalaci běžné) aspekty návrhu a realizace elektrických rozvodů.


  


Každého odpovědného realizátora zajímá, jak má obvod vypínat při poruše spotřebiče nebo špatné izolaci. Úzkou skupinku pak určitě zaujmou správná řešení v dílnách a provozovnách na zpracování dřeva.

Komu je kniha určena?
Jak jsem uvedl již v úvodníku. Pro každého, pro koho má takový přesah nějaký význam. U elektrotechniků je to jasné. U investora, majitele, stavebníka dřevostavby nejde o návod step by step, ale o uvedení do problematiky, aby se dokázal lépe orientovat v komunikaci s ostatními řemesly. Tedy odborníky, kteří dřevostavbu realizují.
Knihu vydalo IN-EL Pardubice ve dvou provedeních. V elektronické a klasické papírové verzi zde! 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
OEZ Letohrad není jen výrobce přístrojů, ale ke svým výrobkům poskytuje také služby. Tou zásadní je servis. Na podrobnosti z první ruky jsme se obrátili na vedoucího servisních služeb, Miroslava Uhra. Co nás zajímalo? Jaké přístroje lze v dnešní době servisovat? Má servis OEZ nějaké výhody, proti konkurenčním dodavatelům? Vozí s sebou technici při výjezdu i celý náhradní jistič? Jak technici můžou vědět k jakému případu jedou? Jak moc budou moderní technologie pomáhat servisu jističů do budoucna? Celou reportáž sledujte v tomto článku!
Druhý díl učebnice olomouckého SOLID Teamu míří na ochranu před bleskem, přepětím a na slaboproudou problematiku. Vzhledem k počtu stran dílu je zřejmé, že se autoři zaměřili především na oblasti, které jsou předmětem zkoušek. A tak publikace poskytuje přehled nejen těm, které čeká zkušební komise, ale i všem, kteří si chtějí ověřit platnost svých domněnek o tématice, která jim není tolik blízká. V článku kromě popisu dílu se ptáme Petra Létala, proč jsou obsahem dvě tak rozsáhlé oblasti ...
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
Přestože je servis OEZ prakticky nonstop službou, která reaguje na vnější podněty, existují určité pravidelné činnosti. Tým servisních mechaniků je plánovaně vytěžován tak, aby se daly zvládnou veškeré požadavky na divizi kladené. Samozřejmě servisní zásahy se plánovat nedají, ale počítat se s nimi musí. Pokud by servisní vozidlo muselo zasahovat s "majákem" v nočních hodinách, jaké jsou šance na odstranění závad? Jaké poruchy servis řeší nejčastěji? Jak vypadá typický pracovní den? K jakým přístrojům je nejvíce výjezdů? Sledujte v tomto reportážním dílu ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Po dvanácti letech jsme si s Janem Lojkáskem sedli u kávy a zavzpomínali na dobu, kdy jsme byli oba označováni za snílky. Server iiSEL a portál Elektrika.cz se v mnohém liší. Každý má zcela jiné zaměření. Pokud chcete vědět více podrobností, poslechněte si autora sami v tomto videospotu!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933