Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#1: ...

Sedíme nad prvním dílem učebnice olomouckého SOLID Team s Petrem Létalem. Tato ...

To nejlepší z ...

K neustálým dotazům z čeho se učit ke zkouškám už máme ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 330
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • U velkých výkonových rozvaděčů se většinou neobejdeme bez ověřování zkratové odolnosti či ověřování oteplení pomocí zkoušení. Tyto zkoušky jsou obvykle schopny provádět pouze specializované zkušebny a jsou velmi nákladné. Společnost Eaton má ve své ...

Elektrická spojka 2020 byla menší, ovšem opět plná aktivit!


Document Actions
Elektrická spojka 2020 byla menší, ovšem opět plná aktivit!
Z května přeložená Elektrická spojka 2020 se opravdu v září konala. I přes změny provozovatele rekreačních středisek se akce podařila uskutečnit. Cílovou destinací byla opět Želivka. Tedy chatky, plocha, oheň ... Sobotní hromadný výlet cílil na pelhřimovské muzeum kuriozit, odpoledne soutěže a dostalo se i na testování. Byly jiskry, vypadávaly chrániče, ale přesto všechno se nám nepodařilo vyřešit vybavující šifru AFDD. A nakonec skončilo osazenstvo do brzkých ranních nedělních hodin u ohně ...
Miroslav Minařík, Karel Herma, Alena Minaříková, ze dne: 25.09.2020


Na začátku myšlenky pořádat přesunutou Elektrickou spojku na září byl Oldřich Morávek. Jednoduše navrhl konkrétní víkend a komu to vyjde a chtěl by se zastavit, měl možnost. Tím jsme spustili obvyklý proces příprav i s vědomím, že se nakonec událost nemusí, jako třeba veletrhy, konat vůbec! A opravdu ještě několik dnů předem jsem, tedy alespoň já, byl na pochybách, že se setkání opravdu uskuteční! Pohledem na oranžovou mapu České republiky by se nikdo nedivil.

Elektrická spojka i letos konala pod širým nebem a za předepsaných hygienických podmínek. Ty jsme navíc zpřísnili povinným požitím nezbytného minima domácího tuzemského Remdesiviru. Na výběr byl s příchutí švestek, meruněk nebo hrušek! Dezinfekční repertoár byl rozšířen ještě o příchutě pomeranče a kávy.

Krátký sestřih akceKletečná nebo Želivka. Nikdo nemá rád nečekané změny, ovšem správce obou rekreačních středisek přišel na poslední chvíli s nutností přesunu z původně domluveného areálu v Kletečné do areálu loňského ročníku, tedy na Želivku. Změna to byla nečekaná, na poslední chvíli, ale přihlášení účastníci změnu vzali velmi statečně, dokonce se našlo pár jedinců, kteří si mysleli, že jedou na Želivku, takže to měli vlastně beze změny :-D  A tak se přesunutá Elektrická spojka přesunula znovu. Naštěstí vyšlo pěkné počasí, až pohádkové a nikomu nechyběl špatný signál. Díky pěknému počasí si děti vyzkoušely lanový park, na který loni jen toužebně hleděly díky zimě a dešti.

Sponzory byly tradiční značky (DEHN, HAGER Electro a TECO) navíc se objevily i menší dary účastníkům (SOLID Team Olomouc, Metabo, Foxconn a Primo Group). Objevili se i noví účastníci ze společnosti ASN+ (Pavel Schiller a Lukáš Jablončík).

Remdesivir by přítomen prostřednictvím moravské tradiční pálenky. I přes to, že nikdo z přítomných se nedal označit za alkoholika, pro základní ochutnávku přírodní desinfekce byla většina.

O ozvučení se postaral Karel Herma. Převézt techniku téměř dvěsta kilometrů není zrovna pohodlnné, ovšem kdo čím zachází, tím i schází ... a tak Karel, který kromě redakční práce také ozvučuje události, opět dal Elektrcké spojce zvukový rytmus. Neopomněl ani velkou obrazovku se vzpomínkou na minulé ročníky.

Výlet do Pelhřimova vyplnil sobotní dopoledne. Cílem bylo Muzeum rekordů a kuriozit. Pokusili jsme se i v knize rekordů nalézt záznam našeho rekordu EET 2011, kdy jsme elektromobilem objeli celou republiku.

Testování AFDD prozatím nikdo veřejně neprovedl.

Soutěžní disciplíny byly letos zaměřeny na sólové aktivity, procvičili jsme se v  logických hádankách, rébusech nebo poznávání předmětů a jejich zapamatování v časové úsečce. Až mě překvapilo s jakým zápalem se téměř všichni účastnili a vemi mě to potěšilo! Dan Anděl z DEHNu měl připravenou soutěž ryze z jejich výrobků, hod na jímač stočeným drátem. Vyhodnocení soutěží proběhlo až za tmy u ohně a vzhledem k rozbíhajícím se debatním kroužkům jsme ani tombolu nestihli a zbylé ceny jsou schované na další ročník.U Elektrické spojky máme před konáním všech komerčních událostí jednu velikou výhodu. Nepotřebujeme žádné investice, žádné velké plány, objednávky stavby stánků, mediální kampaně nebo motivační důvody. Pro osobní setkání opravdu stačí velmi málo. A jak se již tradičně potvrzuje, někomu to za to stojí i v této prazvláštní době a není vás málo!!
Děkujeme všem za účast, byli jste skvělí! 

Předchozí záznamy Elektrické spojky naleznete zde!
Fotogalerii Elektrické spojky 2020 naleznete v tomto archívu.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 33)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTTerminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933