Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

ECPR: Valná hromada 2022 ve znamení dvěstapadesátky


Document Actions
ECPR: Valná hromada 2022 ve znamení dvěstapadesátky
Po loňské absenční mezeře konání tradiční lednové Valné hromady Elektrotechnického cechu plzeňského regionu se v lednu 2022 opět setkali plzenští v zasedacím sálu Středniho odborného učiliště ve Vejprnické ulici. Středobodem předávaných informací bylo samozřejmě dění k očekávaným prováděcím předpisům Zákona 250/2021 Sb., který nabývá účinnosti od 1. července 2022. Účastníci Valné hromady vyslechli stávající fakta od Radka Roušara, prezidenta ESČ, který této problematice věnuje několik posledních let ...
Miroslav Minařík, ze dne: 9.02.2022
reklama


Pravidelné konání (osobních setkání) Valných hromad Elektrotechnického cechu plzeňského regionu bylo přerušeno až v lednu 2021. V roce 2022 se událost konala v řádném termínu. Hlavním tématem byla diskuse o očekávání vydání Nařízení vlády k zákonu 250/2021, jehož účinnost je od 1.7.2022.Zazněly informace o činnosti a hospodaření cechu. Proběhly volby vedení a provozu cechu. Cechmistr Alexandr Horský připomněl konání již 28.+29. Valné hromady. Zmínil všechny aktivity během posledního roku. Jaroslav Černý, ředitel učiliště, kde se Valné hromady odehrávají, popsal dosavadní spolupráci s elektrotechnickým cechem, stav výuky na škole a obtížnost praktického vzdělávání během koronavirové krize. Nechyběl Jaromír Kubát, inspektor TIČR a Bohumír Sobotka s informacemi o zákulisí praktického vyučování na učilišti.

 
Pro větší náhled kliknout!

Radek Roušar aktuální informace o vývoji legislativy, konkrétně pak samozřejmě stav vývoje okolnostní kolem zákona 250/2021Sb. Zákon, který je ve sbírce zákonů a má své datum, kdy vyjde v platnost. Tento zákon nabytím účinnosti zruší mnoho důležitých zákonných pravidel, včetně vyhlášky 50/78Sb. A v den tohoto setkání nejsou nařízení vlády ve finální podobě. Což k přihlédnutí k datu 1.7. 2022 je skutečně mrazivé. Radek Roušar popsal to, co se odehrává na pozadí snahy vydání správné verze připravoného nařízení vlády.
Pokud budou známy finální informace o plánovaném nařízení vlády, připravuje ESČ konference ve spolupráci s pořádající LPE ve čtyřech městech (Praha, Ostrava, Plzeň, Brno, + on-line).


Následná vášnivá diskuse o změnách. Zaznělo mnoho dotazů. Např. na stávající duplicitu §10 vyhlášky 50/78Sb. a Autorizace u ČKAITu, přenositelnost osvědčení podle nové 250. k jinému zaměstnavateli. Jádrem jednoho hlubšího nepochopení byla kupodivu, u jednoho z diskutujících, po 40. letech základní neznalost původního záměru nyní končící vyhlášky 50/78Sb.

Více než dvacet let se zajímám o činnost českých elektrotechnických cechů a osobně jezdím na jejich setkání (Olomouc, Hodonín, Břeclav, Brno, Drahanská vrchovina, Praha, Liberec, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Plzeň ...) a s odstupem času musím konstatovat, že právě ECPR, tedy plzeňský cech je skutečně do dnes funkční a se skvělou týmovou prací.


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ELEKTROTECHNICKÝ CECH PLZEŇSKÉHO REGIONU
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Častou negativní zkušenost mají (nejen) elektrotechnici z přístupu stavebních úřadů. Nejedná se tentokrát o problém "tvrdohlavosti" úřadu, ale naopak o přílišnou benevolentnost, hraničící až s ignorací zákonných vyhlášek a nařízení. Zajímali jsme se tedy o zkušenosti se stavebními úřady a pohled odborníků na danou problematiku ...
Těsně před konáním AMPERu 2011 jsme se s kamerou zastavili pozdravit zakladatele a členy Žďárského elektrotechnického cechu. Toto slavnostní setkání se uskutečnilo na ranči dvou elektrotechniků Jana Štefáčka a Luboše Pajla v Hamrech u Žďáru. Průvodní slovo měl samozřejmě cechmistr Jaroslav Miklík, který poukázal na osobnosti a pamětníky, kteří nám k tomuto výročí řekli několik slov na kameru. Více sledujte v tomto videoklipu ...
Pojďme se krátce podívat tam, kde se dnes vychovávají budoucí elektrotechnici. Jaké mají dispozice k úspěšnému studiu elektrotechnického oboru? V jakém prostředí se pohybuje dnešní elektrikářský žák, učeň a student?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933