Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Nová svorka WAGO ...

Řada páčkových svorek 221 má další praktický přírůstek! INLINE je část ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 49
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Jako obsluha nebo prostí návštěvníci výrobních hal obvykle nepřemýšlíme nad tím, kudy k výrobním technologiím vedou potřebné přívody, ať datové, silové, nebo přípojky vzduchu, vody, ... přičemž v mnohých případech vedení bývá ukryto pod ...
 • Pardubický výrobce datových rozvaděčů má také ve své nabídce různá provedené kabelových žlabů. Pokud máte do projektu převážně IT systémy, lze uvažovat nad jediným dodavatelem datových skříní i kabelových tras. Tento výrobce patrně nemdisponuje ...

Rozšiřte znalosti získané ve webcastech LIVE EATON!


Document Actions
Rozšiřte znalosti získané ve webcastech LIVE EATON!
Digitalizace v komunikaci umožňuje distanční vzdělávání. Za posledních dvanáct měsíců se většina školení odehrála prostřednictvím elektronických rozhraní. EATON si pro tento účel vytvořil vlastní odbavovací studio a LIVE EATON Tour 2021 proběhla zcela netradičně. Tuto letošní sérii webcastů lze rozšířit podrobnějšími kurzy prostřednictvím specializovaných webinářů. Pokud vás některý vydaný tématický díl oslovuje, máte možnost se zapsat na přednášky pro menší skupiny zájemců. Chcete vidět přehled všech letos vydaných dílů a plánovaných, následujících a podrobněji zaměřených rozšíření? Přečtěte si všechny podrobnosti ...
Komerční sdělení, Redakce portálu Elektrika, ze dne: 19.04.2021


Chcete si prohloubit znalosti o produktech Eaton?
Jak na to?


Vyberte si z nabídky online odborných seminářů.Školení jsou určena těm, kteří si chtějí zlepšit své znalosti a upevnit problematiku daného tématu. Získáte hlubší odborné vědomosti o technických vlastnostech, zapojení, konfiguracích a aplikacích systémů a produktů EATON. Velký prostor bude věnován otázkám k dané problematice.

 • Kapacita na těchto školeních je omezená, proto je potřeba se vždy dopředu zaregistrovat.
 • Po registraci získáte heslo, které vložíte při sledování. Spolu s heslem obdržíte odkaz ke stažení materiálů a podkladů pro tato školení.
 • V den školení přijde připomínkový email.

Webináře budou probíhat každý čtvrtek vždy ve 13:00 hodinPřehled webinářů

 • 22. dubna 2021, Výroba rozvaděčů dle platné legislativy a kompletace úplných krytů
  To, že  rozvaděč musí obsahovat výrobní štítek, ví dnes určitě každý. Štítek nalepený na dveřích rozvaděče však nestačí - legislativa a normy vyžadují mnohem více. Podívejte se na video a dozvěte se, co vše je potřeba udělat pro správnou výrobu rozvaděče. Zdá se to složité? Dívejte se do konce a dozvíte se, jak se dá rozvaděč nahradit úplným krytem.
  Dotaz k tématu

  REGISTRACE • 29. dubna 2021, Návrh a instalace úplných krytů dle ČSN EN 60670-24 v programu E-Config
  Úplné kryty jsou alternativou k rozvaděčům DBO pro používání laiky. Jejich výhodou je menší administrativní zátěž. Nicméně i při sestavování úplných krytů se musíme řídit normativními požadavky a pokyny výrobce úplného krytu. V tomto videu naučíme, jak navrhovat a aplikovat úplné kryty Eaton v praxi.
  Dotaz k tématu

  REGISTRACE

 • 6. května 2021, Ověření jednoduchého domovního rozvaděče v programu E-Config
  Rozvaděče nízkého napětí, domovní a bytové rozvaděče nevyjímaje, jsou výrobky a musí splňovat legislativní požadavky. Eaton připravila kuchařku, jak jednoduše a rychle vyrobit domovní rozvaděč, který všechny legislativní požadavky splňuje. Přesvěčte se sami!
  Dotaz k tématu

  REGISTRACE

 • 13. května 2021, Ověření rozvaděče xEnergy Basic do 630A v programu E-Config
  V předešlém díle jsme ukázali, že návrh velkých rozvaděčů do 630A v programu E-Config je velmi jednoduchý. V tomto videu ukážeme, že E-Config rovněž pomůže s posouzením shody rozvaděče, které je nutné pro splnění legislativních požadavků.
  Dotaz k tématu
  REGISTRACE


 • 27. května 2021, Nouzové osvětlení - systémy a svítidla
  Přehled systémů nouzového osvěltení Eaton. Každý projekt, kde musíte řešit nouzové osvětlení, je jedinečný. Proto je potřeba zvolit takový systém, který je pro danou aplikaci nejvhodnější. Zároveň budou představeny svítidla, která jsou v daných svítidlech nejčastěji používána.
  Dotaz k tématu

  REGISTRACE

 • 3. června 2021, Pokročilá konfigurace skříní XVTL a jejich ověřování
  Skříně XVTL umožňují díky propracovanému příslušenství velmi variabilní montáž. Bez problémů je tak možné v jedné skříni zkombinovat silové pole na 1600A a instalační část s modulárními přístroji. Podívejte se na video a staňte se mistry v konfiguraci skříní XVTL. Rovněž naučíme, jak se tyto skříně dají v E-Configu jednoduše certifikovat.
  Dotaz k tématu

  REGISTRACE • 10. června 2021, Pokročilé školení easyE4
  Seznamte se detailněji s datalogery, webserverem, různými programovacími jazyky, možností updatu FW a propojení s dalšími zařízeními.
  Dotaz k tématu

  REGISTRACEZOPAKUJME SI ...

Co je to webcast a co webinář
Webcast je veřejná relace nepodmíněná registrací a přihlašováním. Svou obsahovou konstrukcí je informační nebo seznamovací. Délka webcastu je optimální do 40 minut a jeho návštěvnost není omezená. Webinář vyžaduje registraci, zabývá se podrobnostmi, jeho délka je flexibilní. A návštěvnost? Čím menší, tím pro účastníka lepší. Webinář, podobně jako workshop řeší problémy sledujících účastníků.

Kdy webcast a kdy webinář
Webcast bývá prvotní, informativní relace ve které se dozvíme nové nebo opakujeme staré informace. Pokud někoho zajímá některá oblast hlouběji, přihlásí se na webinář.Přehled všech vydaných letošních dílů LIVE EATON Tour 2021 naleznete zde!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)


FIREMNÍ TIPY
Co s bytovou selektivitou? Malinká žárovka 25W v mikrovlnce pravidelně vyhodí hlavní jistič budovy! A nikdo neví co s tím! Všeobecná pravidla pro koordinaci nízkonapěťových přístrojů týkající se selektivity a záložního jištění v elektrických instalacích jsou uvedeny v několika normách (IEC 60364-1, IEC 60364-5-53, atd.). Pro zajištění správného výběru jisticích přístrojů je třeba postupovat podle definice parametrů a vlastností jisticích přístrojů. Poslechněte si teorii o selektivitě jištění a určení selektivního chování jističů už nebude jen otázkou lidových dohadů ...
Projektujete budovu s nouzovým osvětlením? Držíte se normy? Držíte se doporučovaných pravidel? Pokud vše vychází jak má, pak je to v pořádku! V případě, kdy není návrh nouzového osvětlení zrovna rutinní činností a v požadavcích se objevují nejasnosti, může přijít vhod vzorový návrh. Od toho se pak inspirujete a může dobře posloužit jako kostra základních kroků. Pokud je popis obecného případu zajímavou informační formou, sledujte dnešní webcast, kde se představí související technické normy, jejich požadavky a konkrétní svítidla, která se dají použít. 210504
Požadují zákaznící komfortní ovládání topení přes internet, chtějí si zjednodušit život pomocí automatizovaných funkcí či snížit spotřeby energií? Sledujte tento webcast, ve kterém uvidíte elektroinstalaci s xComfort a jak snadno regulovat topení včetně ovládání přes internet a o osvětlení pomocí scén. S automatizovanými funkcemi lze ovládat rolety či žaluzie, filtraci a ohřev bazénu, saunu apod. Otevřená brána, osvětlená příjezdová cesta a otevírající se garážová vrata při příjezdu stiskem ...
Potřebujete navrhnout elektroměrový rozvaděč? Nebo budete vyrábět velký domovní, nabitý prvky pro systémovou elektroinstalaci, či rozvaděč do výrobní haly? Pro všechny tyto i jiné aplikace Eaton nabízí rozvaděčový systém xEnergy Basic do 630A. Tento systém je vzhledem ke své univerzálnosti velmi rozsáhlý, nicméně s programem E-Config je návrh velmi jednoduchý. Pro bezchybný návrh rozvaděče stačí doslova pár kliknutí. Samozřejmostí je vygenerování veškeré potřebné dokumentace včetně výrobního štítku. Více sledujte zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933