Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 26
Osobní nástroje

EATON: RF SMART stmívače xComfort nové generace


Document Actions
EATON: RF SMART stmívače xComfort nové generace
Novinkami v sortimentu bezdrátové elektroinstalace EATON xComfort jsou RF SMART stmívače, které jsou na trhu nejvyspělejší technikou v oboru stmívání. Jak tyto stmívače můžeme ovládat? Co všechno SMART stmívač umí a jak se zapojí do instalace? Na všechny tyto otázky se odpovědi dozvíte v článku s videem.
Komerční sdělení, ze dne: 19.10.2016


Novinkami v sortimentu bezdrátové elektroinstalace EATON xComfort jsou RF SMART stmívače, které jsou na trhu nejvyspělejší technikou v oboru stmívání. Bezproblémově stmívají většinu běžných světelných zdrojů včetně LED žárovek 230V. Oproti starší verzi stmívačů poskytují mnohem více funkcí a jsou levnější. Ovládat je lze bezdrátově RF tlačítkem a rovněž klasickým tlačítkovým spínačem 230V. Vyrábějí se v provedení s montáží do instalační krabice (250W) nebo ve vestavném provedení do rozváděče (500W), některé rovněž s měřením spotřeby elektrické energie.

Vlastnosti nových SMART stmívačů:
  • Stmívají všechny typy RLC zátěží – žárovky a „halogenky“ 230V a stmívatelné LED žárovky a kompaktní zářivky 230V.
  • Jsou vybaveny předdefinovanými stmívacími DIM profily pro většinu světelných zdrojů s možností nastavit vlastní uživatelské profily.
  • Integrovány jsou oba typy fázového řízení na vzestupné a sestupné hraně (leading edge/trailing edge) s autodetekcí připojené zátěže. Proto lze stmívače použít rovněž k řízení konvenčních a elektronických transformátorů pro stmívání žárovek na malé napětí a proudově řízených předřadníků LED panelů.

 


RF Smart stmívač použitý v běžné instalaci

Stmívání je vždy plynulé, lineární s možností uživatelsky omezit rozsah stmívání.
  • Stmívače nebzučí, při malém otevření neblikají, po vypnutí žárovka nežhne.
  • Nestmívatelné světelné zdroje RF stmívač spíná v režimu ZAP/VYP, obdobně jako spínací aktor (už se stmívací aktor nemusí nahrazovat za spínací).
  • Funkce paměť – zapnutí na poslední úroveň.
  • Elektronická ochrana proti tepelnému přetížení a zkratu s automatickým restartem. Soft start.
  • Ploché provedení stmívačů hloubky 18mm s montáží do instalační krabice.
  • Nepotřebuje minimální zátěž. Stmívání už od 0W.
Způsoby ovládání SMART stmívačů
Všechny typy stmívačů se ovládají bezdrátově. Stmívače vybavené binárními vstupy je navíc možné ovládat i běžnými
spínači 230V. Proto je lze rovněž využít v klasické instalaci – stmívač se nainstaluje do hlubší krabice přímo pod vypínač
230V, kterým se stmívač zároveň ovládá. K ovládání z dalšího místa se využije bezdrátové RF tlačítko nebo chytrý telefon.

Možnosti nastavení DIM profilů světelných zdrojů

Konfigurace SMART stmívače
Požadovaná funkce stmívače se nastaví a vhodný DIM profil se vybere pomocí šroubováku v základním módu nebo prostřednictvím počítače v komfortním módu. Po stisknutí tlačítka PROG a MODE se spustí autotest, který na připojeném světelném zdroji (např. LED žárovce) ověří, že stmívání je v celém rozsahu plynulé a žárovka nebliká. Vybrat lze jeden ze šesti předdefinovaných DIM profilů uložených ve stmívači: RLC, LED1, LED2, LED3, CLF/ /CSL, ZAP/VYP. Daleko pohodlněji lze nastavit DIM profily stmívače s využitím softwaru MRF 2.48. K tomu je třeba mít konfigurační rozhraní USB xComfort. Pro konkrétní LED žárovku si lze vybrat předdefinovaný profil z databáze výrobců (obsahuje 102 typů LED žárovek vyzkoušených společností Eaton) nebo si vytvořit vlastní uživatelský profil a ten uložit pro pozdější využití.

Novinka
: Je-li vyžadováno ovládání SMART stmívače rovněž z chytrého telefonu, je nezbytné instalovat jednotku Smart Manager s aktuálním SW 2.1/RF 2.15. Toto řešení umožní nejen dálkové ovládání osvětlení, ale i změnu DIM profilu stmívače prostřednictvím internet v admin prostředí jednotky, např. když se vymění světelný zdroj, který vykazuje nestability při stmívání. Podrobné informace o způsobu zapojení či nových funkcích naleznete zde.

Zde se podívejte, co SMART stmívač umí a jak se zapojí do instalaceTechnická dokumentace pro xComfort s podporou nového stmívače ke stažení zde: MRF 2.48 CZ ZDE v sekci Software

Chytrá elektroinstalace xComfort

RF system xComfort je možné využít v každé elektroinstalaci nejen ke zvýšení pohodlí a zjednodušení ovládání, ale hlavně k regulaci vytápění a chlazení, automatickému řízení zastínění a pro mnohé další funkce. Jelikož je komunikace mezi přístroji bezdrátová, prvky je možné bez problému instalovat nejen do novostavby, ale také do každé domácnosti pro modernizaci dosavadní elektroinstalace. Půjde to bez stavebních úprav, snadno a rychle. Bezdrátová komunikace je trend. Smart Home xComfort je vhodné řešení.POKUD PRACUJETE V OBORU,
můžete si zažádat o bezplatné zaslání všech podrobných elektronických dokumentů
NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Potřebujete navrhnout elektroměrový rozvaděč? Nebo budete vyrábět velký domovní, nabitý prvky pro systémovou elektroinstalaci, či rozvaděč do výrobní haly? Pro všechny tyto i jiné aplikace Eaton nabízí rozvaděčový systém xEnergy Basic do 630A. Tento systém je vzhledem ke své univerzálnosti velmi rozsáhlý, nicméně s programem E-Config je návrh velmi jednoduchý. Pro bezchybný návrh rozvaděče stačí doslova pár kliknutí. Samozřejmostí je vygenerování veškeré potřebné dokumentace včetně výrobního štítku. Více sledujte zde!
Digitalizace v komunikaci umožňuje distanční vzdělávání. Za posledních dvanáct měsíců se většina školení odehrála prostřednictvím elektronických rozhraní. EATON si pro tento účel vytvořil vlastní odbavovací studio a LIVE EATON Tour 2021 proběhla zcela netradičně. Tuto letošní sérii webcastů lze rozšířit podrobnějšími kurzy prostřednictvím specializovaných webinářů. Pokud vás některý vydaný tématický díl oslovuje, máte možnost se zapsat na přednášky pro menší skupiny zájemců. Chcete vidět přehled všech letos vydaných dílů a plánovaných, následujících a podrobněji zaměřených rozšíření? Přečtěte si všechny podrobnosti ...
Hřeben, vidlička, kolík. Tři naprosto nesourodá slova a přesto se všechna vztahují k jedné věci. Vydrátování, chcete-li zapojení rozvaděče vyžaduje určité znalosti, dovednosti a čas. Pokud volíte přístroje jednoho dodavatele, lze využít jeho dodávaného příslušenství. To kromě kratšího času montáže zvyšuje přehlednost a jistotu funkce. Čeho lze využít a jak, se dozvíte v tomto webcastu ...
Oblouková ochrana AFDD byla vyvinuta ve Spojených státech na ochranu před požáry. Její přístroj reaguje na poruchy v elektroinstalaci, které chrániče nebo jističe detekovat neumí. Proč tomu tak je? Dokáže reagovat na sériovou poruchu v obvodu. Co se děje v obvodu, pokud v některém spoji dochází k jiskření? Instaluje se v koncových obvodech, kde by požár mohl způsobit poškození zdraví nebo materiální škody. Co vše instalací přístroje AFDD získáme? Poslouchejte základní přednášku o obloukových ochranách ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933