Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

EATON: RF SMART stmívače xComfort nové generace


Document Actions
EATON: RF SMART stmívače xComfort nové generace
Novinkami v sortimentu bezdrátové elektroinstalace EATON xComfort jsou RF SMART stmívače, které jsou na trhu nejvyspělejší technikou v oboru stmívání. Jak tyto stmívače můžeme ovládat? Co všechno SMART stmívač umí a jak se zapojí do instalace? Na všechny tyto otázky se odpovědi dozvíte v článku s videem.
Komerční sdělení, ze dne: 19.10.2016


Novinkami v sortimentu bezdrátové elektroinstalace EATON xComfort jsou RF SMART stmívače, které jsou na trhu nejvyspělejší technikou v oboru stmívání. Bezproblémově stmívají většinu běžných světelných zdrojů včetně LED žárovek 230V. Oproti starší verzi stmívačů poskytují mnohem více funkcí a jsou levnější. Ovládat je lze bezdrátově RF tlačítkem a rovněž klasickým tlačítkovým spínačem 230V. Vyrábějí se v provedení s montáží do instalační krabice (250W) nebo ve vestavném provedení do rozváděče (500W), některé rovněž s měřením spotřeby elektrické energie.

Vlastnosti nových SMART stmívačů:
  • Stmívají všechny typy RLC zátěží – žárovky a „halogenky“ 230V a stmívatelné LED žárovky a kompaktní zářivky 230V.
  • Jsou vybaveny předdefinovanými stmívacími DIM profily pro většinu světelných zdrojů s možností nastavit vlastní uživatelské profily.
  • Integrovány jsou oba typy fázového řízení na vzestupné a sestupné hraně (leading edge/trailing edge) s autodetekcí připojené zátěže. Proto lze stmívače použít rovněž k řízení konvenčních a elektronických transformátorů pro stmívání žárovek na malé napětí a proudově řízených předřadníků LED panelů.

 


RF Smart stmívač použitý v běžné instalaci

Stmívání je vždy plynulé, lineární s možností uživatelsky omezit rozsah stmívání.
  • Stmívače nebzučí, při malém otevření neblikají, po vypnutí žárovka nežhne.
  • Nestmívatelné světelné zdroje RF stmívač spíná v režimu ZAP/VYP, obdobně jako spínací aktor (už se stmívací aktor nemusí nahrazovat za spínací).
  • Funkce paměť – zapnutí na poslední úroveň.
  • Elektronická ochrana proti tepelnému přetížení a zkratu s automatickým restartem. Soft start.
  • Ploché provedení stmívačů hloubky 18mm s montáží do instalační krabice.
  • Nepotřebuje minimální zátěž. Stmívání už od 0W.
Způsoby ovládání SMART stmívačů
Všechny typy stmívačů se ovládají bezdrátově. Stmívače vybavené binárními vstupy je navíc možné ovládat i běžnými
spínači 230V. Proto je lze rovněž využít v klasické instalaci – stmívač se nainstaluje do hlubší krabice přímo pod vypínač
230V, kterým se stmívač zároveň ovládá. K ovládání z dalšího místa se využije bezdrátové RF tlačítko nebo chytrý telefon.

Možnosti nastavení DIM profilů světelných zdrojů

Konfigurace SMART stmívače
Požadovaná funkce stmívače se nastaví a vhodný DIM profil se vybere pomocí šroubováku v základním módu nebo prostřednictvím počítače v komfortním módu. Po stisknutí tlačítka PROG a MODE se spustí autotest, který na připojeném světelném zdroji (např. LED žárovce) ověří, že stmívání je v celém rozsahu plynulé a žárovka nebliká. Vybrat lze jeden ze šesti předdefinovaných DIM profilů uložených ve stmívači: RLC, LED1, LED2, LED3, CLF/ /CSL, ZAP/VYP. Daleko pohodlněji lze nastavit DIM profily stmívače s využitím softwaru MRF 2.48. K tomu je třeba mít konfigurační rozhraní USB xComfort. Pro konkrétní LED žárovku si lze vybrat předdefinovaný profil z databáze výrobců (obsahuje 102 typů LED žárovek vyzkoušených společností Eaton) nebo si vytvořit vlastní uživatelský profil a ten uložit pro pozdější využití.

Novinka
: Je-li vyžadováno ovládání SMART stmívače rovněž z chytrého telefonu, je nezbytné instalovat jednotku Smart Manager s aktuálním SW 2.1/RF 2.15. Toto řešení umožní nejen dálkové ovládání osvětlení, ale i změnu DIM profilu stmívače prostřednictvím internet v admin prostředí jednotky, např. když se vymění světelný zdroj, který vykazuje nestability při stmívání. Podrobné informace o způsobu zapojení či nových funkcích naleznete zde.

Zde se podívejte, co SMART stmívač umí a jak se zapojí do instalaceTechnická dokumentace pro xComfort s podporou nového stmívače ke stažení zde: MRF 2.48 CZ ZDE v sekci Software

Chytrá elektroinstalace xComfort

RF system xComfort je možné využít v každé elektroinstalaci nejen ke zvýšení pohodlí a zjednodušení ovládání, ale hlavně k regulaci vytápění a chlazení, automatickému řízení zastínění a pro mnohé další funkce. Jelikož je komunikace mezi přístroji bezdrátová, prvky je možné bez problému instalovat nejen do novostavby, ale také do každé domácnosti pro modernizaci dosavadní elektroinstalace. Půjde to bez stavebních úprav, snadno a rychle. Bezdrátová komunikace je trend. Smart Home xComfort je vhodné řešení.POKUD PRACUJETE V OBORU,
můžete si zažádat o bezplatné zaslání všech podrobných elektronických dokumentů
NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Správná konfigurace výkonového jističe včetně jeho příslušenství se očekává od každého projektanta elektrického zařízení. Odborníkem definovaná sestava souvisejících přístrojů může být navržena rutinně, méně zkušeným může zabrat více času. Jak vytvořit sestavu výrobků s kontrolou správnosti dané sestavy nebo bez její kontroly? V tomto webcastu se bude probírat další funkcionalita E-Configu, tvorba uživatelských sestav přístrojů (zejména jističů) EATON. Na příkladu výkonového a vzduchového jističe bude předvedeno, jak daný konfigurátor funguje. V podstatě za uživatele hlídá, zda příslušenství, které chce použít, je skutečně kompatibilní se základním přístrojem a zda si neodporuje s jiným použitým příslušenstvím také do daného přístroje osazovaným. Více sledujte zde ...
Stává se vám, že je potřeba nakreslit k dokumentaci chybějící schéma rozvaděče? V rodinných domech jde o velice častou potřebu, protože se ne vždy z původních dokumentů dochová, nebo také nikdy nemusela existovat! Protože revizní technik ověřuje elektroinstalaci vůči související dokumentaci, vzniká potřeba vypracování nového záznamu aktuálního stavu. Pokud elektroinstalatér nebo samostatný revizní technik zrovna nedisponuje oficiální licenci pro kreslení schémat, může využít nového modulu v programu E-Config. S čím lze u něj počítat a co určitě neumí, se dozvíte v následujícím školení ...
Správný návrh rozvaděče neslouží pouze jako podklad pro jeho výrobu, ale je i nezbytností při posouzení shody rozvaděče dle platné legislativy. Program E-Config pomůže se všemi kroky návrhu, ať už se jedná o vytvoření soupisky, rozmístění prvků do rozvaděče, či vytištění potřebné dokumentace včetně výrobního štítku. Technické podrobnosti sledujte v této přednášce. Své dotazy můžete pokládat během živého vysílání pod programovým oknem ...
Jde o program pro přípravu cenových nabídek, objednávek, konfigurací výrobků a návrhu rozvaděčů Eaton. Víte, že umožňuje například snadno dohledat produkt EATON podle zadaných parametrů? Dokonce lze vkládat do uživatelské databáze i výrobky jiných výrobců. Pomocí uživatelsky příjemného grafického rozhraní navrhnete rozvaděč a obdržíte jeho čelní pohled a bokorys! A zcela určitě mnozí přivítají kreslení schémat, zapojení pro jednoduché instalace, třeba rodinné domy, byty ... V tomto webcastu budou představeny všechny možnosti programu, to znamená, že lze očekávat záplavu mnoha užitečnými informací!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933