Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • ... společnost americká, jež využitkuje doly v jižní Africe, má vedení na sta Km dlouhé, v němž převádí energii elektrickou s napětím 40 000 Volt a to v zcela normálním pohonu. O tom, že náš slovanský vědátor v Americe dlící Tesla rodem Charvát, dělá ...

EATON ONLINE TOUR: Obloukové ochrany AFDD


Document Actions
EATON ONLINE TOUR: Obloukové ochrany AFDD
Je oblouková ochrana AFDD přijatá českými odborníky tak, jak si opravdu zaslouží? Bylo řečeno skutečně vše co být řečeno mělo? V následujícím pořadu můžete sledovat vysvětlení principu funkce obloukové ochrany. Produktový specialista zmíní doporučení ke správné instalaci a samozřejmě nezapomene odpovědět na položené dotazy. Sledujte zde ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 6.12.2022EATON ONLINE TOUR: Obloukové ochrany AFDD

Přednášející:  Jan Marek
Dotazy položené během vysílání:
 • Zajímalo by mě použití Afdd v obvodech s IT technologií. Já bych to tam snad ani nasadit nechtěl. Zaprvé to je kontrolováno jinak a možná taky více často, než nějaký obvod v ložnici, ne?
 • Bratr žije v Coloradu a podle něj jde o záležitost starou někdy od roku 2004 a prý v Evropě to není tak důležité. Proč by to došlo z USA do Evropy až po 15. létech?
 • Co jsem zatím postřehnul, tak AFDD jsou jednofázové a někdy v kombinaci jističe a chrániče. Vyrábí se, nebo je to v úmyslu vyrábět pro 3 fáz zapojení (třeba za hlavním jističem) pro celý objekt?
 • V jiných zemích převažuje 1 fázové napojení domácností (dřevostavby) ale u nás je zažité napojení na 3 fáz.?
 • Rád bych viděl nějakou aplikaci AFDD v ČR. Myslím ne jen to, že to bude osazené v rozvaděči ale i to riziko kvůli kterému se do AFDD investuje.
 • My jsme zkoušeli simulaci afdd v dílně a i s hodně velikým jiskřením přístroj nevybavil. Je možné, že bychom jiskřili málo nebo špatně? V obvodu bylo 2500W! Možná špatná značka?
 • A co zdravotnictví? Tam se ne/hodí?
 • Jaká je odolnost elektroniky AFDD proti přepětí?
 • A odpovědi na dotazy jsou kde?
 • Ty jsou až později aby se na ně mohli nachytřit a neodpovídali stručně. Taky jsem zvědavej!
Potřebujete-li další technické informace k probranému tématu, případně máte zájem, aby vás kontaktoval obchodní zástupce EATON, pomocí odkazu ZDE ... Do formuláře napište, o co máte zájem.
 


Podrobné materiály k přednášce
 si budete moci stáhnout
po registraci a odvysílání webcastu ZDE!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 30)


FIREMNÍ TIPY
Realizace fotovoltaických elektráren se rozjela naplno, ovšem mnohdy na úkor kvality provedení. Například rozvaděč nízkého napětí musí splňovat legislativní a normativní požadavky. V tomto díle se dozvíte, jakými zákony a vyhláškami se při výrobě rozvaděče musíme řídit. Nebo jste si jistí, že požadavky edice normy ČSN EN 61439-2, která klade specifické nároky na rozvaděče pro fotovoltaické aplikace, znáte opravdu dobře? Sledujte tento webcast tématicky zaměřený právě na fotovoltaiku!
Pracujete na projektu, který obsahuje i část požárních signalizací? Navrhovat vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení vyžaduje velice dobré znalosti všech použitých prvků. Jde přece o systém, který prostřednictvím senzorů dá včas vědět na předem zvolené místo, že je děje něco neobvyklého. Co vše nabízí EATON v této souvislosti za sortiment? Sledujte tento pořad!
Jaká témata očekávat? ... chytrá domácnost, cesta k úsporám ... instalací UPS to nekončí, na dobrém servisu záleží ... domovní a bytové elektroinstalace, fotovoltaické aplikace ... záložní napájení a IT distribuce ... průmyslové aplikace a automatizace. Společnost Eaton opět pořádá Virtuální veletrh, který na jednom místě nabídne širokou paletu online přednášek z oboru, živá vystoupení vedené odborníky a obchodníky této značky. Připojte se k vysílání společnosti Eaton a získejte více informací. Více podrobností zde!
Dodat zákazníkovi certifikovaný rozvaděč není jednoduchý, ale určitě řešitelný proces. Tento pořad ukáže jednotlivé milníky procesu výroby rozvaděčů. Čím vše začíná, kde jsou uvedeny požadavky na rozvaděč, co to jsou charakteristiky rozhraní, co vše činíme ověřením rozvaděče, kdy vytváříme schéma rozvaděče a soupisku materiálu, kdy vystavujeme prohlášení o shodě nebo nakonec nač při předání rozvaděče nezapomenout.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933