Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB uvádí ...

... pro spínače, zásuvky i inteligentní elektroinstalace. Usnadní práci, ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Krátké zastavení nad katalogem svítidel ze Svatobořic. Každý si tuto značku spojuje s jiným symbolem. Kolegům přichází na mysl průmyslová svítidla, jiným nevýbušná provedení, také samozřejmě svítidla pro veřejné osvětlení. Sortiment je však větší ...
 • Je oblouková ochrana AFDD přijatá českými odborníky tak, jak si opravdu zaslouží? Bylo řečeno skutečně vše co být řečeno mělo? V následujícím pořadu můžete sledovat vysvětlení principu funce obloukové ochrany. Produktový specialista zmíní doporučení ...

EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config


Document Actions
EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config
Jak dodat klientovi správný sestavený středobod elektroinstalace? Návrh rozvaděče neslouží jenom jako podklad pro jeho výrobu, ale je i nutností pro posouzení shody dle platné legislativy. Výběr vhodných komponentů, rozmístění přístrojů, výpočet oteplení, příprava dokumentace – to jsou jedny z mnoha činností, se kterými se při výrobě rozvaděče musíme vypořádat. Eaton má pro vás řešení, jak to hravě zvládnout. Díky programu E-Config navrhnete a ověříte rozvaděč snadno, rychle a kvalitně, ať už se jedná o domovní či třeba fotovoltaickou aplikaci.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 6.09.2022


EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config
Přednášející: Šimon Szczotka


Dotazy položené během vysílání:
 • Dá se v E-Configu vypočítat oteplení rozvaděče?  Pokud ano jak?
  ->> Tomu moc nevěřím, že by to umělo konkurenční. To by to ta databáze musela znát skutečné vlastnosti. A už vidíém, jak tam někdo mrskne Bonegu a e-config to hbitě spočítá. Možná pokud by bral obecné normativní parametry ale i tak. Taky mě to zajímá.
 • Lze do e-cofingu dostat i konkurenční prvky? Ne, vždy se dá rozvaděč sestavit od jednoho výrobce. I když je to mu Eaton asi fakt nejblíž.
 • Potřebuji k rozvaděči udělat štítek a prohlášení o shodě. Umí to váš program? Případně jak moc jsem omezen výběrem přístrojů, rozvodnic?
 • Jaké měřící přístroje potřebuji k ověření rozvaděče, a na jakých tiskárnách se dá tisknout štítek.Třeba Brother
 • Do jakých formátů lze exportovat výstup e-configu? I třeba pdf neb word? Word jako obrazek bmp, či jpg?
 • Občas se nám stává, že musíme v rozvaděči osazovat přístroje s rozdílnou hloubkou. Jak na to e-config pohlíží? Jako erorr?
 • Stále se hovoří o výpočtu oteplení, pokud ale budu mít takto vypočítaný rozvaděč ve více provedeních a prostředí s různou teplotou okolí, jak se to pak vyrovná s výsledným ztrátovým teplem, e-configem vypočítaným?
 • Lze projekt nějak verzovat. Myslím verze návrhu. Nebo jen ukládám vždy jako jiný soubor?
 • Jak osazovat ovládací prvky na dveře rozvaděče?
 • Umí e-config vytvořit jednopólové schema?
  
Odpovědi sledujte zde!


Potřebujete-li další technické informace k probranému tématu, případně máte zájem, aby vás kontaktoval obchodní zástupce EATON, pomocí odkazu ZDE ... Do formuláře napište, o co máte zájem.
 
Podrobné materiály k přednášce
 si budete moci stáhnout
po registraci a odvysílání webcastu ZDE!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 5)


FIREMNÍ TIPY
Pracujete na projektu, který obsahuje i část požárních signalizací? Navrhovat vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení vyžaduje velice dobré znalosti všech použitých prvků. Jde přece o systém, který prostřednictvím senzorů dá včas vědět na předem zvolené místo, že je děje něco neobvyklého. Co vše nabízí EATON v této souvislosti za sortiment? Sledujte tento pořad!
Jaká témata očekávat? ... chytrá domácnost, cesta k úsporám ... instalací UPS to nekončí, na dobrém servisu záleží ... domovní a bytové elektroinstalace, fotovoltaické aplikace ... záložní napájení a IT distribuce ... průmyslové aplikace a automatizace. Společnost Eaton opět pořádá Virtuální veletrh, který na jednom místě nabídne širokou paletu online přednášek z oboru, živá vystoupení vedené odborníky a obchodníky této značky. Připojte se k vysílání společnosti Eaton a získejte více informací. Více podrobností zde!
Dodat zákazníkovi certifikovaný rozvaděč není jednoduchý, ale určitě řešitelný proces. Tento pořad ukáže jednotlivé milníky procesu výroby rozvaděčů. Čím vše začíná, kde jsou uvedeny požadavky na rozvaděč, co to jsou charakteristiky rozhraní, co vše činíme ověřením rozvaděče, kdy vytváříme schéma rozvaděče a soupisku materiálu, kdy vystavujeme prohlášení o shodě nebo nakonec nač při předání rozvaděče nezapomenout.
Spínání obvodu se zátěží svítidel s LED zdroji se od spínání téhož obvodu, ale elektrickým přímotopem zásadně liší. A možností co spínat je více, například neinduktivní či mírně induktivní zátěže, polovodičové zátěže, smíšené odporové a induktivní zátěže, kondenzátory, transformátory, žárovky, výbojkové svítidla, různé typy elektromotorů nebo jiných požadavků zadávací dokumentace. Každý druh zátěže má při svém spínání různá specifika. Pokud si nevíte rady, co pro které spínání použít? Tento pořad poradí, co z produkce EATON ke které zátěži použít! Svůj dotaz pokládejte zde!
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933