Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

K čemu ohnutá ...

Částečně toto provedení krabice souvisí s vývojem elektroniky. Opakovaně ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config


Document Actions
EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config
Jak dodat klientovi správný sestavený středobod elektroinstalace? Návrh rozvaděče neslouží jenom jako podklad pro jeho výrobu, ale je i nutností pro posouzení shody dle platné legislativy. Výběr vhodných komponentů, rozmístění přístrojů, výpočet oteplení, příprava dokumentace – to jsou jedny z mnoha činností, se kterými se při výrobě rozvaděče musíme vypořádat. Eaton má pro vás řešení, jak to hravě zvládnout. Díky programu E-Config navrhnete a ověříte rozvaděč snadno, rychle a kvalitně, ať už se jedná o domovní či třeba fotovoltaickou aplikaci.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 6.09.2022


EATON ONLINE: Návrh a ověření jednoduchého rozvaděče v programu E-Config
Přednášející: Šimon Szczotka


Dotazy položené během vysílání:
 • Dá se v E-Configu vypočítat oteplení rozvaděče?  Pokud ano jak?
  ->> Tomu moc nevěřím, že by to umělo konkurenční. To by to ta databáze musela znát skutečné vlastnosti. A už vidíém, jak tam někdo mrskne Bonegu a e-config to hbitě spočítá. Možná pokud by bral obecné normativní parametry ale i tak. Taky mě to zajímá.
 • Lze do e-cofingu dostat i konkurenční prvky? Ne, vždy se dá rozvaděč sestavit od jednoho výrobce. I když je to mu Eaton asi fakt nejblíž.
 • Potřebuji k rozvaděči udělat štítek a prohlášení o shodě. Umí to váš program? Případně jak moc jsem omezen výběrem přístrojů, rozvodnic?
 • Jaké měřící přístroje potřebuji k ověření rozvaděče, a na jakých tiskárnách se dá tisknout štítek.Třeba Brother
 • Do jakých formátů lze exportovat výstup e-configu? I třeba pdf neb word? Word jako obrazek bmp, či jpg?
 • Občas se nám stává, že musíme v rozvaděči osazovat přístroje s rozdílnou hloubkou. Jak na to e-config pohlíží? Jako erorr?
 • Stále se hovoří o výpočtu oteplení, pokud ale budu mít takto vypočítaný rozvaděč ve více provedeních a prostředí s různou teplotou okolí, jak se to pak vyrovná s výsledným ztrátovým teplem, e-configem vypočítaným?
 • Lze projekt nějak verzovat. Myslím verze návrhu. Nebo jen ukládám vždy jako jiný soubor?
 • Jak osazovat ovládací prvky na dveře rozvaděče?
 • Umí e-config vytvořit jednopólové schema?
  
Odpovědi sledujte zde!


Potřebujete-li další technické informace k probranému tématu, případně máte zájem, aby vás kontaktoval obchodní zástupce EATON, pomocí odkazu ZDE ... Do formuláře napište, o co máte zájem.
 
Podrobné materiály k přednášce
 si budete moci stáhnout
po registraci a odvysílání webcastu ZDE!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 5)


FIREMNÍ TIPY
Navrhujete řízení jednoúčelových strojů nebo celé výroby? Jak a čím programovat výrobní procesy? Smozřejmě nejsnazší cestou je použití PLC. Tento malý přístroj dokáže řídit od domácí automatizace po složtější komerční systémy. Co vše takový programovatelný automat umí, jak jej nastavit, co jej řídí za operační systém, jaká rozhraní jsou k dispozici, o tom hovoří produktoví specialisté v tomto pořadu!
Dokážete si představit, že vypínače a ovládací tlačítka měníte, přidáváte dle aktuální potřeby a vše bez zásadních stavebních úprav! Není nutné mít chytrou a inteligentní elektroinstalaci! Stačí mít tu důmyslnou! Co když najednou klient požaduje ovládat rolety rovnou z pohovky? S předprogramovanými sadami Go Wireless je splnění těchto dodatečných požadavků hračkou a to bez zbytečného sekání, bourání, ale i programování! Podívejte se, jaké sady Go Wireless má Eaton k dispozici a co všechno s nimi lze realizovat!
Podívejme se krátce na základní technický sešit pojednávající o portfóliu EATON z oblasti instalační elektrotechniky. Co vše v katalogu nalezneme? S jakými podrobnostmi? Jak dalece se může toto papírové provedení technického katalogu v době elektronické komunikace využívat? Přece jde pouze o základní přehledový katalog! Na každou kapitolu existuje další, mnohem podrobnější katalog. Proč tedy vlastnit takové vydání?
xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program E-Config. Ten pohlídá správnost konfigurace, pomůže s vygenerováním a vyplněním dokumentace. V tomto webcastu lze sledovat představení systému xEnergy Light s praktickými ukázkami, proces návrhu a ověření přívodního i vývodového pole s výkonovými jističi!
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933