Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 407
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje

DEHNpatch ochrání ethernet ve venkovním prostředí


Document Actions
DEHNpatch ochrání ethernet ve venkovním prostředí
V době internetu věcí, tedy v situaci, kdy je internet páteří všeho komerčního dění, je potřeba si své lokální ethernetové rozvody pečlivě střežit. Tedy určitě v případě, pokud zajišťují chod důležitých systémů. Jednou z hrozeb je samozřejmě přepětí. Přepětí atmosférické, či provozní, vznikající z jiných systémů nebo poruch. Na trhu vidíme nepřeberná množství řešení ochran. Ne vždy, však za každým stojí odpovědná značka, která garantuje spolehlivost. Tentokrát jsme namířili kameru na svodič přepětí pro datové sítě a Ethernet pro nasazení vně objektů ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 27.12.2018Na stánku DEHN + SOHNE se ptáme, v čem je nový přelomový DEHNpatch, který byl oceněn na všech renomovaných veletrzích v Evropě? Otázku pokládáme Jiřímu Kutáčovi.Textový přepis mluveného slova rozhovoru ...


Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
DEHNpatch je nový v tom, že minulé provedení DEHNpatche bylo určeno především do vnitřní instalace, kdežto tato světová novinka je určená vně objektu do LPZ 0B, kde je možno očekávat dílčí bleskové proudy. Tomu odpovídá masivní těleso, které obklopuje DEHNpatch.

Co je ta přidaná hodnota, pokud to instaluji mimo budovu?
Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
Přidaná hodnota spočívá v tom, že hlavní bleskové proudy jsou vyrovnány tímto masivním krytem a dílčí bleskové proudy, které mohou natéct přes pospojování, de facto jsou eliminovány plynovými bleskojistkami v kombinaci s filtry. To je hlavní důležitá část DEHNpatche.

Jaké bys vyjmenoval typické místo použití.

Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
Typickým místem použití DEHNpatch je umísťování co nejblíže koncových zařízení vně objektu. Např. IP kamery, které jsou umístěny na kovových stožárech pod působením bleskových proudů.

Jak to připevníme? Jaké jsou způsoby upevnění?
Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
Způsob upevnění je velice jednoduchý. Když se podíváme na tyto držáky, v kombinaci s nekonečným páskem můžeme toto provedení upevnit na jakýkoliv profil. Buď se jedná o trubku, nebo jiný profil.

Co se týká Ethernetu … je v tomto krytí zajištěn bezpečné uložení konektoru RJ?
Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
Ano. Celkové krytí svodiče je IP66, když si otevřeme kryt, pak se podíváme, že vodiče vstupují přes dělené průchodky do tohoto krytu a přes konektor RJ45 je jednoduchá montáž a je to rychlé spojení.

Na závěr … můžeme to očekávat běžně na pultech velkoobchodu nebo je to na objednávku?
Jiří Kutáč, DEHN&SÖHNE ČR
Tento typ provedení je pouze na objednávku, nicméně dodací lhůta je do 1 týdne u všech stávajících obchodních partnerů firmy DEHN.

Pokud pracujete v oboru, máte možnost si zažádat o aktuální datasheet, který mluví o DEHNpatch
NÍŽE UVEDENOU OBJEDNÁVKOU!


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

DEHN s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Pojďme se s kamerou podívat jak probíhají odborná školení společnosti DEHN, toho času na Slovensku. Tým specialistů značky využil září jako jediné možnosti pořádat událost s prezenční účastí a i za zpřísněných hygienických podmínek objeli vybraná města. Co je aktuálně na programu přednášek? Kdo společnosti DEHN na Slovensku s pořádáním pomáhá? Sledujte tuto krátkou zprávu ...
Článok poukazuje na chybné používanie metódy valivej gule (RSM) založenej na elektro-geometrickom modeli (EGM) pri určovaní ochranného priestoru aktívnych zachytávačov, resp. zachytávačov s včasnou iniciáciou výboja (ESE) podľa francúzskej normy NFC 17-102 a podľa všetkých národných noriem vychádzajúcich z tejto normy. Predmetom článku nie je spochybnenie času predstihu iniciácie ∆t, a teda prírastku dĺžky ústretového výboja ∆L, ale dokázanie chybného výpočtu polomeru ochrany R_P v ľubovoľnej výške podľa vyššie uvedených noriem. Kľúčové slová: norma NF C 17-102, aktívny zachytávač, pasívny zachytávač, metóda valivej gule, ochranný priestor, polomer ochrany ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933