Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...
  • Pokud narazíte na názvy svítidel HALSPOT I LED, HALSPOT II LED, TUNNEL LED nebo třeba FARMER I LED PRO, pak jde o produkty svatobořické dílny! Svatobořice nejsou zrovna průmyslovou oblastí. Ba naopak, tamní oblast proslavuje Svatobořické čevené ...

DEHN: Ochrana před bleskem a přepětím pohledem odborníků


Document Actions
DEHN: Ochrana před bleskem a přepětím pohledem odborníků
Zajímá vás, jaké byly počátky problematiky ochrany před bleskem a přepětím? Co řekli o nové československé knize o ochraně před bleskem a přepětím její autoři? Nebo jak byla přijata norma EN 62 305 na Slovensku? Odpovědi jsme pro vás zaznamenali na kameru ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 9.09.2010


Dne 26.5.2010 se v Praze uskutečnila slavnostní akce společnosti Dehn + Söhne, kdy se připomnělo a oslavilo stoleté výročí od založení této firmy. Na akci byli pozváni spolupracující partneři, mezi nimiž se vyskytovali také například autoři odborných knih či norem a další lidé, kteří bleskům zasvětili svůj život. Některým z nich jsme položili pár otázek.

Pokud vás zajímá, jaká situace panuje na Slovensku kolem normy EN 62 305, sledujte rozhovor Jiřího Kohutky s autorem slovenské verze této normy Jiřím Kroupou.

V dnešní době je problematika ochrany před bleskem a přepětím hojně diskutovaná a rozšířená. Jsou dostupné informace, materiály, přístroje. Jaká ale byla doba, kdy tato problematika vznikala? Vzpomíná legendární František Popolanský.

Při příležitosti výročí firmy Dehn byla také pokřtěna nová kniha o ochraně před bleskem a přepětím. Její rezenci můžete nalézt zde. Autory tohoto díla jsou Jiří Kutáč z firmy Dehn a slovenský autor elektrotechnických publikací Ján Meravý. Co řekli o knize?

 

Společnost Dehn se aktivně podílí na vzdělávacích akcích spjatých s ochranou před bleskem a přepětím. Jak se toto téma projevuje ve studijních plánech elektrotechnické fakulty brněnského VUT, vysvětluje Pavel Fiala.

Celé rozhovory včetně jedinečného rozhovoru s inženýrem Františkem Popolanským (českou legendou) naleznete v tomto videospotu ...

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
DEHN s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933