Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

UČEBNICE EVP#4: ...

Čtvrtý díl učebního textu je určen pro pracovníky pověřené prováděním ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 413
Bazar
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

IN-EL: Pomůcka č. 17 (Hodiny nezaměnitelnosti ...


Document Actions
IN-EL: Pomůcka č. 17 (Hodiny nezaměnitelnosti ...
Hodiny nezaměnitelnosti průmyslových zásuvek a vidlic. Téma sedmnácté pomůcky vydavatelství IN-EL velikosti A5, kterou obdržíte ...
Jan Lojkásek, ze dne: 2.09.2005
reklama

Hodiny nezaměnitelnosti průmyslových zásuvek a vidlic. Téma sedmnácté pomůcky vydavatelství IN-EL velikosti A5, kterou obdržíte u prodejců literatury nebo přímo u vydavatele.

Mezinárodní a evropské normy zavedené jako ČSN EN 60309 ukládají, že musí být znemožněno vzájemné spojení průmyslových vidlic a zásuvek, které mají rozdílný počet pólů, rozdílné jmenovité proudy, napětí a kmitočty.

Hodinový diagram ukazuje polohu dutinky ochranného uzemnění vůči klíčové drážce, která je vždy v poloze 6 hodin. Dvanáct sektorů (výsečí) a 3 mezikruží vyčerpávají všechny běžně užívané varianty počtu pólů a zmíněných jmenovitých hodnot. (počty pólů v mezikružích jsou znázorněny ve výseči v poloze 1 hodina.)

Pro snadnější rozlišení jsou vidlice a zásuvky pro rozdílná napětí a frekvence označeny různou barvou částí pouzder, jak je na diagramu vyznačeno.

Pro různé jmenovité hodnoty proudů jsou dále odlišně dimenzovány průměry dutinek, resp. kolíků.
Zásuvky a vidlice pro malá napětí (do 50V) různých kmitočtů jsou nezáměnné se zásuvkami a vidlicemi pro napětí nad 50V, protože mají jiná provedení klíčových drážek a jiné uspořádání dutinek, resp. kolíků (jsou bez kolíků a dutinek ochranného uzemnění). Tyto zásuvky pro různé kmitočty (včetně pro stejnosměrný proud) jsou rovněž vzájemně nezáměnné. Je to dáno rovněž různou polohou dutinek pro vodiče vedení vůči drážce.

Označení - za hodnotou napětí znamená, že se jedná o zásuvky, resp. vidlice pro střídavý proud 50 a 60Hz. Označení = za hodnotou napětí znamená, že se jedná o zásuvky, resp. vidlice pro stejnosměrný proud.

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
IN-EL, spol. s r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
Rekordní počet online odborných vystoupení letos vytvořil tým DEHN Česká a Slovenská republika. Co myslíte, jaké mělo české technické zastoupení předpoklady a technické možnosti? Kolik odborníků zastupuje značku DEHN u nás? Jakou máte představu o odborných znalostech z oblasti ochrany před bleskem a přepětím pracovníků DEHN a jejich znalostech v oblasti mediálních dovednostech a technickém zabezpečení pro novodobé publikování? V tomto článku naleznete nejen přehled všech letošních dílů eDEHN, ale i vysvětlující komentář vzdáleně připojeného Jana Hájka ...
Výrobce nové řady vypínačů a zásuvek Sedna poskytuje technickou podporu všemi dostupnými kanály. Mezi ně patří i technický sešit zaměřený na elektrikáře samotné. Ty zajímají podrobnosti ovládání konvenčních a nových přístrojů, poskytování komfortu, provedení zásuvek, dostupné příslušenství, dostupnost a možnosti krycích rámečků, montáž krabic pro povrchovou montáž a samozřejmě detailní technické informace poskytované k výše uvedeným produktům. Krátkou recenzi katalogu sledujte v článku. A nutno poznamenat, že si lze objednat ještě i papírové provedení! Což se nyní stává téměř raritou ...
OEZ Letohrad není jen výrobce přístrojů, ale ke svým výrobkům poskytuje také služby. Tou zásadní je servis. Na podrobnosti z první ruky jsme se obrátili na vedoucího servisních služeb, Miroslava Uhra. Co nás zajímalo? Jaké přístroje lze v dnešní době servisovat? Má servis OEZ nějaké výhody, proti konkurenčním dodavatelům? Vozí s sebou technici při výjezdu i celý náhradní jistič? Jak technici můžou vědět k jakému případu jedou? Jak moc budou moderní technologie pomáhat servisu jističů do budoucna? Celou reportáž sledujte v tomto článku!
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Po dvanácti letech jsme si s Janem Lojkáskem sedli u kávy a zavzpomínali na dobu, kdy jsme byli oba označováni za snílky. Server iiSEL a portál Elektrika.cz se v mnohém liší. Každý má zcela jiné zaměření. Pokud chcete vědět více podrobností, poslechněte si autora sami v tomto videospotu!
Spojovací prvky elektroinstalací jsou nedílnou částí každého projektu. OBO Bettermann má ve své nabídce položky, které jsou velmi oblíbené pro svou snadnou použitelnost, dostupnost v lokálních velkoobchodech a také díky dobré propagaci ...
Novinka společnosti SEZ - bezšroubová řada LEADER PLUS - byla vůbec poprvé představena letos na veletrhu ELOSYS. Tato produktová řada přináší atributy moderního řešení, vycházejícího z požadavkům uživatelů i trhu ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933