Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: Katalog klimatizačních jednotek LG (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 2.06.2005
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2020 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

Katalog klimatizačních jednotek LG


Katalog klimatizačních jednotek LG
Se změnou klimatu v Evropě začíná být velmi aktuální "zlá, jedovatá, a určitě drahá klimatizace". Tak nějak alespoň si to vysvětlují někteří lidé. Že to je ve skutečnosti jinak, ví především osoby znalé....
Vilém Gracias, ze dne: 2.06.2005

Ať se to někomu líbí nebo ne, klimatizace se stává nedílnou součástí mnoha prostor vystavených nepřijatelně vysokým teplotám. Podívejme se na katalog pojednávající o problematice klimatizačních komponent korejské společnosti LG.

V tomto sešitě nalezneme tyto základní oblasti

Pokojové klimatizační jednotky
Komerční klimatizační jednotky
Multi split jednotky

Mnohé nás samozřejmě zajímá možnost klimatizace v pokojích, kancelářích, tam, kde se sami vyskytujeme. Alespoň tomu tak je, když udeří nelidská vedra. V případě LG jsou k dispozici různé a to nejen technicky, ale i designově odlišné varianty.

Pokud zjistíme, že se takový systém hodí, pak nás zajímá za jakých podmínek a možností. A tak se zde dozvíme, že nástěnné split jednotky jsou konstruovány pro nízkohlučný provoz a třeba také že jsou vybaveny 12. úrovněmi bioenzymových filtrů.

LG se prosazuje variabilním designem v provedení vnitřních jednotek. Mít klimatizaci neznamená nutně mít po stěnách ošklivou technologii. Samozřejmě v technologických provozech nás zajímají zcela jiné skutečnosti. Pokud se požaduje sdružená nebo individuální klimatizace je vhodné použít například kanálovou jednotku.

Jak je to s čistým vzduchem a také s odvlhčováním vzduchu?
Díky plazmovému systému čištění vzduchu se odstraní i mikroskopické nečistoty a prach. Možnost režimu zdravého odvlhčování, což zapříčiní odstranění nežádoucí vlhkosti.

Skutečnost, že nové varianty klimatizací dodávají i teplo, tedy chovají se jako tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, dává LG nový rozměr. Modely s tepelným čerpadlem si nastavíte kupříkladu teplotu 22°. V případě, že teplota přesáhne LG ochladí. V případě, že teplota klesne, LG přitopí....

Sešit je doplněn ilustrativními kresbami a náčrtky, které ozřejmí vysvětlovanou techniku. Takový sešit by patrně neměl chybět v knihovně žádného zvídavého projektanta nebo realizátora!

TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
MICROWELL CZ s.r.o. - Soběšická 156, Brno-Lesná - (+420) 549 257 241 - mrkvicka@microwell.cz

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.