Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!


Document Actions
ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
Monitorování spotřeby má také jiný význam než zjišťování celkových nákladů všech provozů. Při hospodaření s energií se také díváme na rozložení zátěží do fází, zatížení v čase, hlídání čtvrthodinového minima ... víme, že jde o mnoho proměnných, které se v čase mění a pokud charakter využití budov volí každý nový nájemce jinak, pak je na místě znovu prověřit toky energií. V domácnosti nejde o velké peníze. U průmyslových objektů jde však o poměrně zásadní čísla ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 22.06.2020
reklama


Proč se zabývat sledováním spotřeb?
Vždyť je to výsledkem práce dobrého návrhu projektanta. Ano. Ovšem pokud se neocitneme v prostředí, které nejen projektant neviděl již dlouhou dobu a za provozu se mění charakter odběrů bez toho, čemu lze říct "pod kontrolou". V podobných objektech jsou nezřídka některé části přetížené, jiné předimenzované a v konečném důsledku se navyšuje celkový příkon. Navyšuje příkon, protože je to nejjednodušší. Pohledem delší časové úsečky to však nemusí být ekonomické, jak se na počátku zdálo.

Co vše monitoringem sledujeme?
Jak změníme skutečnost, kdy provozovatel ani netuší "kam, kdy a co teče". Můžeme začít rovnoměrným rozložením zátěží na všechny fáze, využívání vhodného času odběrů, rezervované příkony, kdo energii odebírá, stand-by odběry, schopnost ostrovního režimu a můžeme skončit třeba nakonec u energetického auditu. 

Co lze udělat pro vyrovnání své energetické sítě?
Řešení je několik. Asi nejjednodušší je pozvat specialistu zaměřující se na energetický management. Pokud takové odborníky zaměstnáváte, pak jim vložte do rukou správné nástroje. Jste sám tím, kdo provádí v podnicích analýzy odběrů energie? Navštívili jsme krátce PHOENIX Contact nabízející krátkodobé zápůjčky speciálního ENERGY BOXu, který při analýzách velice pomáhá ... 

SLEDUJTE KRÁTKOU REPORTÁŽ ...

 


Co tedy Energy Box obsahuje?
  • PLCnext, zajišťující sběr a ukládání dat na Proficloud. Tato řídicí jednotka může i vypínat vybrané spotřebiče
  • Měřicí přístroj EMPRO
  • Měřič proudu na principu Rogowského cívky
  • 4G router
  • Připojení na Proficloud po dobu zápůjčky

ENERGY BOX je jednoduchým řešením pro instalaci a získání potřebných informací. Data se odesílají přímo do bezpečného cloudového úložiště. Sadou si analyzujete odběry určitého objektu a po té zjistit, pokud je a jak velký prostor pro snížení nákladů máte. Naměřené výsledky pomohou při následujícím rozhodování pro pořizování systému pro správu energií EMS (Energy Management Systému). Cena zápůjčky včetně instalace je 7.500 Kč za 2 týdny nebo 10.000 Kč za měsíc. Pokud se rozhodnete sadu zakoupit, tuto částku si můžete následně odečíst.

Přehledná infografika zde!
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933