Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: BF#2: Jak podle Marka Mikuše digitalizace ovlivnila schopnost učení? (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 18.11.2023
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2023 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

BF#2: Jak podle Marka Mikuše digitalizace ovlivnila schopnost učení?


BF#2: Jak podle Marka Mikuše digitalizace ovlivnila schopnost učení?
V dnešní době, kdy každý klik na internetu může znamenat lavinu nových dat, se může i zkušený elektrikář cítit jako při hledání zkratu ve spleti kabelů. Představte si, že hledáte návod k novému typu jističe a místo toho se prokousáváte hromadou e-booků, které slibují víc než nabízejí. Jako když si stáhnete manuál a první dvě kapitoly jsou jen reklama na další produkty. Místo toho, abychom se prokousávali přes nepotřebné informace, potřebujeme nástroje, které nám pomohou najít to podstatné. Jako když hledáte schéma zapojení a musíte procházet desítky stránek než ...
Miroslav Minařík, Tým portálu Elektrika, ze dne: 18.11.2023... najdete tu správnou. A to může být práce na pět hodin, kterou byste mohli strávit na opravdové práci. Využití vyhledávačů a umělé inteligence může být jako použití správného nářadí – ušetří čas a pomůže nám najít to, co opravdu potřebujeme. Vědomí, že ne všechno, co najdeme, je zlato, je důležité pro každého, kdo se chce v dnešní informační záplavě neztratit. O tom se níže zmiňuje Marek ze svého úhlu pohledu!
Volný přepis rozhovoru ...

Marek Mikuš www.elisconsulting.cz
Jsme zahlceni obrovským množstvím informací a často ani nevíme, které z nich jsou důležité a hodnotné. Na LinkedInu například vidíme mnoho nabídek e-booků, které dostaneme výměnou za kontakt. Už se mi stalo, že jsem si e-book stáhl a nedostal jsem se ani ke třetí kapitole, protože první dvě kapitoly byly plné obecných informací a nezaujaly mě. 

Je to přesně tak, je toho obrovské množství. Mám desítky knih, audiozáznamy, spoustu elektronických materiálů, ale nejvíce času zabere jejich zpracování, abychom našli potřebné informace a mohli s nimi dále pracovat. Jako samostatní jedinci bojujeme s tím, jak data zpracovat a najít ty správné informace pro náš byznys. 

Často potřebujeme informace od regulátora nebo telekomunikačního úřadu a marně je hledáme. Když je konečně najdeme, může mi zabrat i pět hodin hledání informace, která by podle mého názoru měla být na první stránce. Musíme často použít vyhledávače nebo umělou inteligenci, aby nám pomohly tyto informace najít. Dnes je informací tolik, že jsme zavaleni ze všech stran a největší problém není ani pochopit jednotlivé informace, ale utřídit je tak, abychom vycházeli z těch správných, a ne z té převážné většiny, která je dostupná na internetu.
Všechny vydané díly Breaking fuse sledujte v textu zde a videu zde!
Pořad byl vytvořen v souvislosti s vysílání Digitální továrny #2.3 viz ...TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.