Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: Aplikačná príručka KIWA (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 15.03.2023
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2023 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

Aplikačná príručka KIWA


Aplikačná príručka KIWA
Návrh, projektování a instalace ochran před přepětím je jeden z rozsáhlých podoborů elektrotechniky. Odborníkem se na toto téma elektrotechnik stává po mnoha hodinách studií, praktických zkušeností a také častých opakováních! Slovenská značka Kiwa dlouhodobě vyrábí portfólio ochrany tříd I, II, III a ke svým vydaným modelovým příkladům vydává i tento pomocný sešit. Krátký pohled na několikatistránkový dokument sledujte zde!
Jiří Macháček, ze dne: 15.03.2023Slovenský výrobce ochran proti přepětí poskytuje odborníkům "Aplikační příručku", pomůcku pro rychlou orientaci.


Pro více informací kiknout!

Co se dozvíme z několika mála stránek?
Svým způsobem je opravdu v jednoduchosti síla. Člověk vzdělaný v ochraně proti přepětí již zná technické souvislosti a stačí mu pro pochopení letmý pohled na tabulky, schémata a popis. V dokumentu si opakujeme schémata typických zapojení přepěťových ochran v různývh typech sítí. Nalezneme tabulku prozrazující příklad rizik zásahu blesku do objektů, objekty s hladinou ochrany LPL I, II, III a LPL IV. Jedna stránka popisuje zásady umísťování přepěťových ochran v rozvaděčích.
Poslední stránka je označena za stručný katalog přepěťových ochran Kiwa.Pro více informací kiknout!


Uvedený materiál je určitě důležitý, protože každý výrobce by měl (a má) odběratelům sdělit filozofii použití. Protože i na Slovensku platí soubor norem ... EN 62 305, tak je orientace v problematice stejná. S tím souvisí i dokumentace a komunikace s odborníky jiných národností, které tento soubor norem používají. Bohužel z místních diskusí jsem přesvědčen o tom, že vydat pouze "Aplikační příručku" může být i velice málo. Z mého pohledu je nejúčinnější forma prezenční školení, nejlépe s praktickým nácvikem.

Kiwa se v mém okolí moc nevyskytuje, přesto je dobré znát i to, s čím asi pracují v sousedním Slovensku.

Tento katalog lze prohlížet zde v redakční knihovně!


TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.