Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1001
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Všichni to dobře známe. Přicházíme do nového prostoru a dřív či později hodnotíme provedenou elektroinstalaci. Práce, nepráce, dovolená, svatební obřad, pohřeb ... naše oči stejně alespoň na chviličku zkontroluji, zda je "svět správně". Odhaduji, že ...
  • xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program ...

AMAKO: Katalog stožárů, výložníků a patic


Document Actions
AMAKO: Katalog stožárů, výložníků a patic
Je vám blízké osvětlování komunikací a parků? Každé osvětlovací těleso vyžaduje nosnou konstrukci a pro každé prostředí se hodí jiný typ. Pokud chcete mít přehled o výrobním sortimentu firmy AMAKO z Heřmanova Městce, pak sledujte tuto krátkou recenzi katalogu výrobků. Na poslední stránce najdete velice pěkný přehled stožárů, výložníků a možných pozic osvětlovacích těles.
Miroslav Minařík, ze dne: 25.03.2015
reklama


Zjistil jsem, že většina lidí vnímá na veřejném osvětlení to, co svítí, a až potom to, na čem to drží. Respektive to, co to drží, k tomu tak nějak prý patří. Ve skutečnosti je to jinak, stožáry vyrábí a dodává jiný dodavatel než osvětlovací jednotku. A když jsem se následně ptal, co je potřeba udržovat častěji, pak respondenti opět poukázali na svítidlo podstatně častěji než na konstrukci sloupu. Skutečnost, že jsou údržba a sledování důležité, potvrzuje pasportizace veřejného osvětlení (zajímavá přednáška na toto téma zde).


Jak je katalog proveden
Informace jsou rozprostřeny na téměř šedesáti stranách barevného lakovaného papíru. Na druhé straně je obsah rozdělený do devíti částí. Katalog obsahuje velice pěkné a podrobné perokresby s upřesňujícími popisky a kótami. U každého konkrétního typu je uvedena tabulka s konstrukčními rozměry.

Pro větší náhled klikněte!

Co v katalogu najdeme
Obsah je se všemi detaily příliš rozsáhlý, aby se vešel do této krátké recenze. Základní body jsou ale následující:
  • sadové bezpaticové stožáry
  • silniční a dálniční bezpaticové stožáry
  • silniční stožáry pro přisvícení přechodů
  • sadové a silniční stožáry, dvou a třístupňové
  • dekorativní bezpaticové stožáry
  • výložníky
  • držáky, stožáry, věže
  • elektrovýzbroj, výbojková svítidla, přechodová svítidla a certifikáty

Pro větší náhled klikněte!

Co se mi líbí
Je to jednoduchost a názornost. Nevím, zda je to typem sortimentu, ale v tomto katalogu vidím vše, co potřebuji znát. Na poslední vnitřní stránce je velice pěkný přehled stožárů, výložníků a možných pozic osvětlovacích těles.

Pro větší náhled klikněte!

Pro koho je katalog určen
V tomto případě jde o katalog určený širokému spektru profesí. Sáhnou po něm jak investoři a stavaři, tak elektrotechnici.

Katalog máme indexovaný v redakčních dokumentech zde. Ale papírová verze je pro ty, kteří s tímto typem materiálu pracují, přece jen praktičtější.


POKUD PRACUJETE V OBORU,
můžete si zažádat o aktuální papírový katalog
 stožárů a výložníků AMAKO
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Konečně se po dvou letech začínáme volně setkávat. Doposud jsme vše řešili absenčně, prostřednictvím různých elektronických nástrojů. Podobně jako u veletrhů, tak i u seminářů jsme všichni v očekávání, zda nedojde na prognózy digitálních fanoušku a vše se nepřesune na Facebook nebo Instagram. Odborné semináře OEZ máme na mušce objektivu již mnoho let a bylo tomu i letos. Co představil tradiční český výrobce rozvaděčových přístrojů po skončení koronavirové izolace? Jak semináře probíhaly? První část přinášíme v tomto článku ...
Události za poslední dva roky s našimi zvyky a tradicemi řádně zamávaly. Společenská katarze stále probíhá a elektrotechnikům se také nevyhýbá. Ovšem Elektrická spojka se letos konala v podobě, jak ji známe, i když opět jinde a s odlišným obsahem. Co vše se odehrálo? Podobně jako u předešlých ročníků jsme prolnuli zábavu s prvky naší profese a v závěru sobotního programu se odehrálo "reálné přezkoušení" podle vyhlášky padesát tak, jak jsme si vzpomněli.
Elektronický obchod za posledních deset let zcela změnil léta zažité tradice spotřebitelského nakupování. Obchodování mezi podnikajícími (B2B) je ovšem dost odlišná a složitější. S nadsázkou můžeme tvrdit, že se o dobytí svatého grálu B2B snaží mnoho různých aktivit. Mezinárodní online platforma merXu rozšiřuje alternativu obchodování mezi podnikajícími kromě mnohých dalších oborů, také do oblasti elektrotechniky. Co je cílem tohoto řetězce? Jak se přes něj prodává a nakupuje?
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933