Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: ABB živě na Digitálním veletrhu! (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 12.10.2021
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2021 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

ABB živě na Digitálním veletrhu!


ABB živě na Digitálním veletrhu!
Digitální veletrh velkoobchodu Sonepar pokračuje dalším více než dvouhodinovým živým vysíláním. Tentokrát o aktuálním produktovém portfóliu ABB. Kdo bude vystupovat, o čem bude mluvit a co ukáže? Něco prozradíme v tomto článku. --- produktové novinky --- hořlavé podklady --- stykače doma i v průmyslu --- domácí automatizace --- proudové chrániče ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 12.10.2021Celou dobu bude v brněnském studiu produktový specialista Jiří Vašinka a celou událostí nás provede. 


         

Stručný přehled obsahu živého vysílání
Produktové novinky ABB 2021
od nového designu vypínačů a zásuvek axcent, přes bestseller Tango v IP44, bezdotykový spínač, ovladač pro svítidla Philips Hue, univerzální termostat s plovoucí klapkou či partnerstvím ABB s Lesy ČR na podporu osázení postižených lesů.
Tomáš DrahoňovskýChytrá elektroinstalace a domovní telefony
stručně a v názorných příkladech výhody používání chytré elektroinstalace ABB-free@home, které ušetří čas i peníze. Možnost propojení s domovními telefony Welcome Midi.
Lubomír Mikmek

Proudové chrániče. Proč zvolit ABB?
přehledné představení sortimentu chráničů, jejich technické vlastnosti a především novinky. Připomeneme si druhy elektrických poruch a použití ochranných přístrojů, značení proudových chráničů a problematiku předjištění.
Jiří VašinkaPrůmyslové a instalační stykače. Proč zvolit ABB?
průmyslové stykače AF v 3–pólovém provedení a instalační stykače ESB…N od 16 do 100A. Minimálně devět důvodů, proč použít stykače společnosti ABB.
Marian Belošovič
 
Krytí elektroinstalačních přístrojů
přehledně a srozumitelně seznámení se stupněm krytí IPXX a doporučení správný přístroj pro konkrétní místnost.
Tomáš DrahoňovskýElektroinstalace a hořlavé podklady
rady, jakou elektroinstalaci zvolit pro hořlavé podklady. Ukázka, jak probíhá zkouška hořlavosti žhavou smyčkou, a vysvětlení značení dle norem ČSN.
Tomáš Drahoňovský

Odpínač ONE20
vysvětlení všech výhod odpínače ONE20. Jde o jediný vypínač v krytí, který nesmí v instalacích chybět!
Jiří Mynář

Dotazy položené během vysílání + odpovědi:

 • Jak dlouho se bude vyrábět řada vypínačů Tango? Poprvé jsem ji držel v ruce 1995 a to je už dost dlouho na to aby se už nemusela vyrábět!
  Designová řada Tango má stále velkou řadu svých fanoušků, proto tedy neuvažujeme o jejím výběhu.
 • Uvažujete ovládání kromě bezdotykového i hlasem?
  V případě chytré domácnosti - ABB-free@home® je možno využít funkcí hlasového ovládání. V případě klasické elektroinstalace předáme Váš podnět produktovému managementu.
 • Jsou nové termostaty použitelné i pro systéémy třetích stran nebo je to svázane jen s ABB?
  Viz. odpověď níže.
 • Jak dlouho bude ABB freeathome vyrábět a podporovat? Nedopadne to za pár roků ako E.gon? E.gon je tristní případ kdy by mělo ABB vracet peníze nebo systém vyměnit za jiný!
  ABB-free@home je v současnosti celosvětově plně podporovanou vlajkovou lodí společnosti  ABB. Jsem si jist, že tento systém bude společností ABB nadále rozvíjen a plně podporován. V případě systému Egon společnost ABB i nadále poskytuje technickou podporu tomuto systému.
 • Dá sa EGON nejako vymeniť za iný systém? Pokiaľ má metalickú zbernicu a rovnakú topológiu, potom je to len otázka výmeny hw, nie?
  V okamžiku, kdy je v instalaci instalována původní metalická sběrnice, není problém přejít na systém ABB-free@home
 • DDA je náš dodavatel (z Loděnice) vodičů a kabelů a to asi dvacet roků! ABB je přemluvilo k výrobě chráničů?
  V tomto  případě se jedná o shodu názvu typu přístroje a dalších firem se stejným názvem v České republice
 • Co je důvodem vybavení všech chráničů zapojených za sebou pokud zapojím na konci spotřebič s unikajícím proudem? Nemá vybavit pouze ten první?
  Má-li být ochrana proudovými chrániči účinná, patří mezi nejdůležitější aspekty vypínací časy. Ochrana proti dotykovým napětím je účinná pouze tehdy, nedojde- li k překročení maximálních časů uvedených na bezpečnostní křivce. Pokud se v elektrickém systému nachází spotřebiče se zemními svodovými proudy, jejichž hodnota překračuje normální hodnoty (např. kondenzátorové filtry na vstupu, zapojen mezi fázi a zemnicí vodič), případně pokud systém sestává z velkého počtu spotřebičů, je vhodné instalovat proudové chrániče do hlavních větví, s předřazeným hlavním selektivním proudovým chráničem, tak aby se zachovala tzv. vertikální selektivita.
 • Elektrikář, který neumí zapojit správně proudový chránič není elektrikář ...
  Problematika proudových chráničů je velmi komplexní a ne vždy, bohužel, instalaci zapojuje elektrikář. Přišlo mi patřičné uvést nejčastější chyby zapojení.
 • Který proudový chránič ABB nevybaví při zkratu žárovky v mikrovlnné troubě?
  Na Vámi zmíněný zkrat apriori reaguje jistič, vybavení proudového chrániče nelze vyloučit.
 • Doporučujete jeden centrální chránič nebo raději více jističochráničů?
  Použití centrálního chrániče důrazně nedoporučujeme z důvodu nižší odolnosti proti unikajícím DC proudům, nižší spolehlivosti napájení objektu, kdy při výpadku centrálního chrániče dojde k celkovému vypnutí a v neposlední řadě nemožnosti rozdělit světelné okruhy.  Technicky proudové chrániče nesplňují podmínku Uimp 6kV. Doporučujeme použití vícero chráničů, nebo jejich kombinací s jističem.
 • Jaký typ třífázového tichýho stykače ABB doporučíte pro spínání bojleru v rodinném domě? Aby samozřejmě nerušil při změnách sazby.
  Pro domovní instalace doporučujeme instalační stykače řady ESB...N.
 • Existuje malý stýkač ABB cca 3x25 so spínacími a súčasne i rozpínacími silovými kontakty?
  Ministykač B6-22-00 má 2 spínací a 2 vypínací silové kontakty.
 • Existuje i bistabilní stykač?
  V nabídce máme stykač s magnetickou západkou AM185-30-22-79.
  Odkaz zde ...

   
Starší videozáznamy ABB EPJ naleznete zde v archívu Elektrika.TV.
Více technické dokumentace ABB EPJ lze prohlížet a prohledávat zde!
TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
ABB s.r.o., Elektro-Praga Jablonec - Resslova 3, Jablonec nad Nisou - 483 364 561 - epj.jablonec@cz.abb.com

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.