Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Nová svorka WAGO ...

Řada páčkových svorek 221 má další praktický přírůstek! INLINE je část ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 49
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Pardubický výrobce datových rozvaděčů má také ve své nabídce různá provedené kabelových žlabů. Pokud máte do projektu převážně IT systémy, lze uvažovat nad jediným dodavatelem datových skříní i kabelových tras. Tento výrobce patrně nemdisponuje ...

ABB: ComfortPanel nová generace přichází


Document Actions
ABB: ComfortPanel nová generace přichází
Řídíte váš objekt pomocí technologie KNX? Pak byste neměli přehlédnout nové dotykové ABB-ComfortPanely systému ABB! Představují rozhraní k domácnosti, multimédiím nebo třeba k internetovým aplikacím. Umožní snadno, přehledně a intuitivně ovládat vše, co ovládat potřebujete operativně a bez dlouhého studia co a jak funguje. Chcete mít rychlý přehled o stavech spotřebičů? I tuto službu ABB-ComfortTouch umožní. A pozor! Ovládací aplikace dostupné pro běžné mobilní platformy samozřejmostí!
Komerční sdělení, ze dne: 16.05.2014
reklama


V nabídce jsou designová provedení ve dvou velikostech se vzhledovým rámečkem z bílého a černého skla doplněným elegantní lištou z ušlechtilého materiálu. Obrazovka s úhlopříčkou 23cm (9") má rozlišení 800x480 bodů, úhlopříčka 31cm (12,1") poskytuje 1280x800 bodů. Novinkou je aplikace ABB-ComfortTouch App, která zákazníkovi umožňuje ovládat ABB-ComfortPanel odkudkoliv z kterékoliv místnosti, z garáže či zahrady nebo vzdáleně prostřednictvím internetu na cestách.

Na chytrém telefonu nebo tabletu jsou k dispozici stejné ovládací nástroje nebo pohledy do místností jako na ABB-ComfortPanelu. Tím lze získat dokonalou kontrolu nad všemi částmi budovy. Aplikace spolehlivě informuje, že v některé místnosti ještě svítí světlo, zda jsou zavřena všechna okna nebo lze odpojit zásuvky, k nimž jsou připojeny elektrické spotřebiče jako žehlička nebo televizní přijímač. Dálkově lze také ověřit přesnou teplotu, zjistit, zda neprší atd.Zajímavá je možnost pohodlně aktivovat a deaktivovat simulaci přítomnosti v domě, je-li vlastník domu na dovolené nebo na služební cestě. Navíc je možné nastavit aplikaci ABB-ComfortTouch App zcela podle individuálních požadavků zákazníka nebo specifických místních poměrů. Vlastní nastavení lze uložit do paměti a v případě potřeby je vyvolat. Kromě toho je možné pořídit snímky místností a do aplikace ABB-ComfortTouch App je uložit. Tím si lze reálně zobrazit své obytné prostory a určit možnosti přístupu k jednotlivým funkcím budovy, což rovněž zvyšuje přehlednost a efektivnost ovládání.


I nová generace ABB-ComfortPanelů poskytuje funkce předchozího typu. Samozřejmostí jsou funkce domovní automatizace, tj. spínání a stmívání osvětlení, ovládání žaluzií, rolet, spouštění scén nebo časových programů, monitorování spotřeby energií, měření teplot, řízení vytápění atd.


Přístroj umí zaznamenat vzkazy a spolupracovat s EZS - simulovat přítomnost, včetně předávání výstražných hlášení. Díky zabudované kameře, reproduktoru a mikrofonu lze ABB-ComfortPanel využít též jako videotelefon ABB-Welcome. 
A využití ABB-ComfortPanelu jako mediálního přehrávače? Žádný problém. K přehrávání je možné využít vestavěný reproduktor nebo audio stereo výstup např. pro ABB AudioWorld a nebo aktivní reproduktory. Jako datový zdroj k přehrávání hudby lze použít USB paměť, kartu SD nebo on-line připojení na internet.
Panely je možné využít i k zobrazování záběrů z externích videokamer (videodohled). Možnosti nových ABB-ComfortPanelů jsou však samozřejmě mnohem širší, než lze popsat v tomto článku.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Jako obsluha nebo prostí návštěvníci výrobních hal obvykle nepřemýšlíme nad tím, kudy k výrobním technologiím vedou potřebné přívody, ať datové, silové, nebo přípojky vzduchu, vody, ... přičemž v mnohých případech vedení bývá ukryto pod našima nohama. Optimální uložení vedení vyžaduje nejen znalosti před čím chránit, ale mít také možnosti výběrů z dostupných alternativ. Znáte přednosti pochozích systémů kabelových žlabů? Nebo víte například, že nebezpečí zakopnutí zmenšuje speciální ochranný plech pro opěrný výložník? Požadovanou výšku nášlapné plochy dodržíte pomocí jednoduché a rychlé varianty montáže kabelových kanálů na opěrný profil Z. Výšku nášlapné plochy zachováte také namontováním pochozích kabelových ...
Co se dělo v době hygienických opatření ve vývojovém a výrobním prostředí kolínského TECO jsme věděli přesně. Pro tuto značku, stejně jako pro jiné, padla všechna plánovaná setkání na neurčito. A tak jsme spolu připravili několik vzdálených setkání. Při každém z nich se věnujeme určité oblasti využití výkonné jednotky FOXTROT ... pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci ... jaké je uplatnění FOXTROTu v průmyslu ... uplatnění FOXTROTu v projektech bytových domů ... jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou energii ... všechny díly můžete sledovat zde!
Bezdrátový systém xCOMFORT se těší stále větší oblibě. Instalace není podmíněna nepříjemným sekáním a je realizovaná podstatně snadněji než konkurenční, vyžadující metalickou sběrnici. A vzhledem k povaze jeho konstrukce je celkem jasné, že je prezentován i ve virtuální sféře. Osobní kontakt je bezpochyby velice důležitý, ovšem ty zásadní znalosti lze nastudovat apriori, tedy předem. Pokud se rozhodnete pro domácí samostudium, pak můžete počítat s tím, že xCOMFORT je opravdu nablízku. Zde jsme připravili přehled loňské dávky vědomostí ...
Na českém trhu se objevil měřicí přístroj BEHA AMPROBE 2100-Delta. Co u modelu 2100 Delta překvapí? K jakému měření je konstruován? Měření stejnosměrných proudů tento přístroj sice neumožňuje, ovšem jeho využití je i tak velice velké. Je určený pro elektrikáře, údržbáře, revizní techniky, kohokoliv, kdo potřebuje měřit proudy do rozsahu 200A AC a napětí do 1kV AC a 1500V DC. Pro ty, kdo hledají novou zkoušečku do brašny a nechtějí s sebou tahat více přístrojů zároveň, je to univerzální multifunkční přístroj. V této krátké videoreportáži uvidíte kompletní představení nového pomocníka ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Docela často můžeme řešit případ ozvučení škol. To se děje buďto celkově - plošně po celé škole anebo jen v podobě lokálního ozvučovacího systému pro tělocvičny či specializované učebny. Proto se podívejme, jak se dá takové ozvučení v dnešních podmínkách řešit.
V dalším díle seriálu, který seznamuje čtenáře se současnými moderními možnostmi v oblasti plošného ozvučování, navštívíme exteriér, konkrétně sportovní areál, tedy kombinaci hřiště - tribuna, ale také např. lyžařskou sjezdovku nebo tenisové kurty. V tomto článku se podíváme na to, jak je to s dimenzováním takového systému a jeho komfortem.
Podívejme se nyní na ozvučení prodejen, které můžeme řešit dvojím způsobem, podle toho, zda ozvučení má být hlasité, nebo spíše jen jako zvuková kulisa. Toto má vliv na výběr nejenom buzení, ale i samotných reproduktorů a jejich umístění ...
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933