Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 26
Osobní nástroje

KNXfaq#1: Kde je možné získat demoverzi softwaru KNX?


Document Actions
KNXfaq#1: Kde je možné získat demoverzi softwaru KNX?
Před nákupem placeného software je obvykle doporučováno si před platbou konkrétní aplikaci vyzkoušet a otestovat a je to doporučeno i u software ETS. Ten je pro systémové integrátory nezbytným pro tvorbu elektronických projektů systémových instalací KNX. Vkládájí se potřebné přístroje, parametrizují se a nastavují vzájemné komunikace. Použití demoverze se doporučuje i přesto, že se s prostředím ETS začínající specialista seznámí na cerifikačním školení. Kde se dá pořídit bezplatná demoverze omezená pouze použitím na pět přístrojů? Je před použitím demoverze nutné se účastnit nějakého školení nebo je ETS přirozeně intuitivní?
Redakce portálu Elektrika, Karel Herma, ze dne: 11.12.2020Přepis mluveného slova reportáže ...

Rád bych se seznámil s pracovním prostředím softwaru ETS? Jak získám demoverzi, když na stránkách KNX.org nalézt demoverzi není možné.
Josef Kunc
Demoverzi ke stažení najdete na my.knx.org po bezplatné registraci. Na stránkách www.KNX.org není. Podstatné je stáhnout si software. To lze bezplatně, software ETS a stává se potom softwarem ETS Lite, nebo ETS Professional, po zakoupení příslušné licence. Pokud jsem si software stáhl a nainstaloval do svého počítače, tak mi bude fungovat v demoverzi.

To je normální postup u spousty jiných softwarů je to podobné. Já si to nainstaluji a i bez zakoupení licence mi to bude fungovat, bez omezení času s tím, že budu moct vytvářet malé projekty, které budou obsahovat vždy maximálně 5 KNX přístrojů. Mohu je nejen vytvářet, ale i programovat, hrát si s nimi, měnit parametry… pracovat se s demoverzí dá jako s kompletním softwarem, ale jen v projektech, obsahující maximálně 5 přístrojů.

Je potřeba k demoverzi projít systémem školení?
Josef Kunc
Není to nutné. Mohu absolvovat malý kurz e-Campus, který je bezplatný. Když stahuji software, musím mít založený účet na my.KNX.org … na stránkách knx.org na hořejší liště vpravo, založím si účet, pokud jej ještě nemám. Účet je bezplatný, stahuji si z něj software a mám odtud přístup k bezplatnému malému kurzu, který se jmenuje e-Campus. Je tam i krátké seznámení s prací s ETS.

Stránky českého KNX zde.
Více videozáznamů KNX naleznete zde!
Principy systému KNX můžete prohledávat a stáhnout zde!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
KNX národní skupina České republiky, z.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jak je to vlastně s licencováním jednotlivých verzí ETS? Kolik stával upgrade kdysi a kolik stojí dnes? ... vyšší verze vždycky umí o něco víc než předchozí. Proto i když je to u každého softwaru, ať koupíte jakýkoliv software a přecházíte na novější verzi, vždycky tam bude nějaká cena za upgrade. Jen co si vzpomínám zpětně u ETS, třeba ETS2 fungovala snad 10 let ... nedává smysl, proč by měl být software, který toho umí víc, proč by měl být zdarma oproti tomu, který toho umí méně. Říká sekretář české asociace KNX Josef Kunc.
Update software na vyšší, novější verze se často pojí s problémy zpětné kompatibility. To se projevuje nemožností editace starších formátu v nových aplikacích. Program ETS, sloužící k naprogramování systémové instalace KNX, používáme k editaci systémů vytvořených i před mnoha lety. Pokud realizovaný projekt v ETS4 chci rozšířit o přístroje naprogramovatelné jen v ETS5, ale stávající projekt nechci převádět do ETS5. Lze přístroje z ETS5 převést zpět do ETS4? Ptáme se Josefa Kunce ...
Update, upgrade se vždy pojí s určitými obavami placení dalších poplatků nebo kompatibility se starým hardware nebo zpětné kompatibility se staršími projekty. V tomto případě otázka zní, zda mohu mít starou i novou licenci. Zní přesně takto: Pokud upgraduji ETS 4 na ETS 5, přijdu o licenci na ETS4? Chtěl bych používat obě licence, každou na jiném stroji. Odpovídá opět Josef Kunc ...
ETS je software pro nastavování systémové instalace, respektive domovní automatizaci. Zkratka ETS znamená Engineering Tool Software. Jde o konfigurační softwarový nástroj nezávislý na výrobci pro návrh a konfiguraci systému KNX. ETS je software, který běží na počítačích založených na platformě Windows. Jeden ETS5 Professional umožňuje skládat řešení pro všechny oblasti použití, pro které jsou k dispozici produkty certifikované KNX. Je tento nástroj pro školy levnější?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933