Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod » Members » Příspěvky autora

Igor Nováček

4529
Na této stránce je uveden seznam článků a diskusních příspěvků tohoto autora na portálu Elektrika.cz.
Informace o autorovi
Igor Nováček

Články

5.04.2024 Nad čím přemýšlet u podomítkové krabice
Malé zastavení nad krabicemi do omítky. V životě jsem nainstaloval více krabic na omítku, než pod omítku, ovšem na tom moc nezáleží. Občas se zamýšlím nad tím, kolik výrobců dodává na trh podobný produkt a jak se pro který my nakonec rozhodujeme. Nebo snad vidíme nějaké krabice, napočítáme potřebný počet kusů a pokračujeme? To asi ne.
18.01.2024 Komentář k Přehledovému katalogu FAMATEL 21
Hovořil jsem o katalogu španělské značky Famatel, která nabízí širokou škálu elektromateriálu s elektrotechnikem na západě republiky. Zmiňuje se o zajímavých produktech, jako jsou třeba zásuvkové skříně, prázdné skříně, rozvodnice, elektroinstalační krabice, vidlice a zásuvky, spínače, a produkty Easylife ... oceňuje šíři sortimentu a kvalitu produktů, ale zároveň vyjadřuje zklamání nad tím, že některé položky jsou těžko dostupné u velkoobchodních distributorů. Upozorňuje na to, že i když katalog nabízí širokou škálu produktů, realita prodeje se často soustředí na ty položky, které jsou skladem a snadno prodejné. Tento přístup podle autora může způsobovat, že některé kvalitní a zajímavé produkty zůstávají nepovšimnuty a nedostupné.
11.01.2024 Katalog ocelových stožárů KOOPERATIVA
Ať chcete nebo ne, stožáry veřejného osvětlení se s elektrotechnikou vážou větším poutem než k zámečnickému řemeslu. Samozřejmě dnešní výrobní procesy a použité metody se s minulostí moc srovnávat nedají. Pokud se nás produkce ocelových, sadových, uličních, dálničních, přechodových, kuželových a kónických, dekorativních, železničních, signalizačních, trakčních, či vlajkových stožárů dotýká, pak je zde jedna z alternativních možností. Co je pro vás rozhodující v případě volby výrobce stožárů?
26.12.2023 Rychlá sousedská porada nad fotovoltaikou a hromosvodem
Během vánoční návštěvy horské hospody plné lokálních specialit a pivních debat se rozvinula diskuse o Frantově plánu postavit fotovoltaickou elektrárnu. Sousedé se rozdělili na ty, co varovali před přílišnou rychlostí a nedostatkem rozvahy, a ty, co podporovali sebejisté a nezávislé rozhodnutí. Rozporuplné názory na bezpečnost, dotace a regulace elektrárny vedly k živé debatě o svobodě, riziku a nutnosti odborného dohledu. Večer skončil slibem Franty sdílet své zkušenosti, avšak s vědomím možných komplikací a nejisté budoucnosti svého "soukromého pokusu".
2.11.2023 Katalog Milwaukee krátkým pohledem elektrikáře
Doba úžasných improvizací, kdy byly oceňovány zlaté české ručičky asi už skončila. Dnes už lze být vybaven tím nejlepším nářadím. A není to jen o tom mít "nejnovější hračku", ale o efektivitě, bezpečnosti a kvalitě práce. Představte si elektrikáře, který musí krimpovat koncovky. V minulosti by to znamenalo hodiny ruční práce, zatímco dnes, s akumulatorovým nástroji, je to hračka. Vždy, když kouknu do katalogu nářadí, ať již pro práci na elektrickém zařízení nebo nářadí pro související řemeslnnou činnost. A tak zde na chvíli listuji ...
19.09.2023 Katalog svítidel OSMONT 2023
Ve světě dnes tak přetechnizované komunikace se zdá, že vracení k tradičním formám osvěty má stále své místo. Zatímco někteří výrobci se spokojí s krátkými a povrchními příspěvky na sociálních sítích, je tu stále touha po hloubce a detailu. Ačkoli dnešní výzvy volají po stručnosti a rychlosti, žádný z takových modních výkřiků nepojednává o kvalitě informací. Stále existují ti, kteří se nevzdávají a hledají kvalitu v tradičních formátech. V tomto kontextu je katalog Osmontu někde na půl cesty. Není sice jen sbírkou obrázků, ale nic se z něj nenaučíme. Je to připomenutí, že technická osvěta v minulosti byla skryta právě mezi řádky produktových katalogů ...
31.07.2023 Domovní dorozumívací a přístupové systémy TESLA Stropkov 2023
TESLA Stropkov v roce 2023 nabízí širokou škálu produktů, včetně domovních dorozumívacích systémů, telefonních přístrojů, houkaček, zvonků, elektroinstalačního materiálu, zámků, registračních pokladen a komponentů pro automobilový průmysl. Zajímavým produktem je 6BUS vstupní domovní dorozumívací audio-video systém. Ten umožňuje propojení dveřní/vchodové jednotky s vnitřními jednotkami resp. videotelefony. Řešením je zapojení pomocí videorozbočovačů ve hvězdicové topologii, což zvyšuje nezávislost a spolehlivost systému. TESLA Stropkov uvádí odolnost proti vodě a mechanickým poškozením a nabízí různé možnosti montáže a volby účastníka. Celkově jde o dobře vybavený systém, který vylepšuje tradiční značku TESLA. Katalog s jejich nabídkou je zde dostupný pro prohlížení online v redakční knihovně.
12.06.2023 Katalog nářadí Wiha
Krátký pohled na katalog německé, renomované značky nářadí WIHA. Chceme pracovat s bezpečným nářadím. Práce na elektrických zařízeních se od jiných oborů podstatně liší, ovšem stejně jako ostatní, potřebujeme práci odvést co nejlépe a nejrychleji. Jak odhadnout, které z nabízených pomůcek na trhu je ta správná? Z tiskovin se samozřejmě jen s těží dozvíme o skutečných vlastnostech a benefitech, které nářadí WIHA poskytuje. To zpravidla poskytují reakce v souvisejícím diskusním vlákně. Tam můžete zmínit vlastní zkušenosti s nářadím WIHA. Vaše osobní doporučení může ostatním dát větší důvěru v to, co se o značce obecně píše.
13.05.2023 Infodny SCHRACK v brněnském Internationalu po té ...
Česká pobočka vídeňského Schracku opět v Internationalu v Brně. Před dvaceti roky, stejná značka, stejné místo a přece je to dnes jiné. Nová doba, komunikační cesty digitální více, než kdy jindy. Připomeňme si, že "kdo čím zachází, tím také schází". Pokud je hlavním nástrojen IT technologie, o to více se musí klást důraz na osobní setkávání a v oblasti B2B o to více. Proto se i Schrack Technik vrací do tradiční komunikace se svými přiznivci a přáteli a nic nenechává na přicházející umělé inteligenci ...
11.04.2023 Průvodce výběrem produktů EcoStruxure Building - integrovaný systém řízení budov
Mírný odklon od instalační elektrotechniky k automatizaci je vzhledem k vývoji souvisejících technologií nezvratný. Podívejme se krátce na vyšší dívčí, která patrně oslovuje ty, kdo se odborníky zaměřené na oblast energetického managementu. Optimalizace spotřeby energií v průmyslových a obchodních budovách je v těchto dnech stále častější téma a vlastníci, správci budov a energetičtí manažeři hledají nová řešení. A nakonec se vše objeví na prkně projektakta elektroinstalace ... moje zkušenost zatím žádná a vaše?

Příspěvky do diskusí

5.04.2024 Jak uvažuješ nad instalačními krabicemi a jak s nimi pracuješ?
18.01.2024 Znáte celou šíři sortimentu FAMATEL? A co používáte?
11.01.2024 Co je pro vás rozhodující v případě volby výrobce stožárů?
26.12.2023 Rychlá sousedská porada nad fotovoltaikou a hromosvodem
2.11.2023 Katalog Milwaukee krátkým pohledem elektrikáře
19.09.2023 Katalog svítidel OSMONT 2023
31.07.2023 Jak vnímáte vývoj TESLA Stropkov v roce 2023?
12.06.2023 Dali byste nářadí WIHA svůj referenční hlas?
13.05.2023 Infodny SCHRACK v brněnském Internationalu po té ...
11.04.2023 Už jste se setkali s produkty EcoStruxure Building?
7.11.2022 Kterými argumenty podpoříte značku Besplast?
15.06.2022 Krátce o podlahových krabicích HAGER Electraplan
18.05.2022 Podlahové instalace HL systém s příslušenstvím
12.01.2022 Jak řešíte přechod vedení z lišty pod omítku pokud nemáte tvarovku?
4.01.2022 Jak seznamujete své odběratele s předávanou instalací vy?
22.12.2021 Katalog svítidel OSMONT 2021
22.12.2021 Katalog svítidel OSMONT 2021
6.12.2021 Mám si koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY?
1.12.2021 Jak rekonstruovat elektroinstalace v nástavbách a panelácích?
9.09.2021 Osvětlovací technika Elektrosvit 2021-21
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933