Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

Elektrická spojka ...

Letošní ročník Elektrické spojky 2017 se bude konat v termínu 5.-7. května ...

OPP#4 Musí ...

Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je ...
 
Oddíly
reklama
Události
HRADEC KRÁLOVÉ - Dny teplárenství a energetiky
Hradec Králové, kongresové centrum ALDIS,
26.04.2017
PLZEŇ - Ochrana před bleskem a přepětím
Plzeň, Areál SOUE, Vejprnická ul. č. 56,
26.04.2017
ZLÍN - Informační dny Schrack Technik
Zlín, Kongresové centrum Zlín, náměstí T.G. Masaryka 5556,
26.04.2017
HROTOVICE - 51. Kongres SRVO
Hrotovice, hotel Sport, Nám. 8. května 219,
27.04.2017
BRNO - Energie pro budoucnost XXI
Brno, BVV, pavilón P, sál 4,
27.04.2017
OSTRAVA - Informační dny Schrack Technik
Ostrava, Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703,
27.04.2017
HROTOVICE - 51. Kongres SRVO
Hrotovice, hotel Sport, Nám. 8. května 219,
28.04.2017
BRNO - ROZVÁDĚČE 2017 - Požadavky na výrobu a montáž
AS club, Veslařská 67, Brno,
3.05.2017
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod » Téma týdne » Přípojky

Téma týdne číslo 15
>>> Přípojky <<<


Výběr článku z archívu portálu na toto téma. (Sledujte prosím datum vydání!)

O přípojce objektu k síti dodavateli elektrické energie

Zopakujme si: Kam se připojuje odběrné místo? Koho je dodavatel elektřiny povinnen připojit? Jaká kritéria musí splňovat? Koho označujeme za dodavatele elektrické energie? ... hlavní domovní pojistková skříň, popřípadě hlavní domovní kabelová skříň, se umisťuje na ...

Hlavní části elektroinstalace v bytových a administrativních objektech

Co vše se skrývá za pojmem odběrné zařízení? Jak se dále dělí přívodní vedení? Co označujeme za stoupací vedení? Podle kterých proměnných se navrhuje systém hlavního domovního vedení? Jak je to s přípojkou u elektrických zařízení důležitých při evakuaci osob? Jak se řeší ochranný vodič PE v sítích bez vyvedeného středního vodiče N? Jak se často realizuje hlavní domovní vedení?

Rozvody za elektroměrem stručně

Jak se dělí rozvody elektroinstalace v občanské výstavbě? Nač myslet při použití spotřebičů ve vícefázových instalacích? Kudy má procházet přívodní vedení od elektroměru do bytu? Přečtěte si odpovědi na tyto časté otázky zde ...

Připojovací podmínky pro osazení měřících zařízení ČEZ

René Čumpelík z ČEZ Měření hovořil o připojovacích podmínkách pro osazení měřících zařízení v odběrných místech napojených z distribuční sítě nízkého napětí a jejich užití v praxi. Co vše zaznělo? Co řeší připojovací podmínky? Pro koho jsou připojovací podmínky. Povinnosti plynoucí z připojovacích podmínek. Legislativní závaznost. Pro jaká odběrová místa. Požadované podmínky pro HDS. Hlavní domovní vedení. Odbočky k elektroměrům. Elektroměrový rozvaděč. Veřejná přístupnost elektroměrových rozvaděčů. Vybavení elektroměrového rozvaděče. Přepěťové ochrany. Místo v elektroměrovém rozvaděči. Hlavní jistič. Provedení vodičů. Značení vodičů návlečkami. Přímé měření ...

Měřicí zařízení pro přímé měření

Podmínky pro připojení měřicích zařízení u odběratelů jsou u různých dodavatelů různé, viz článek níže. Dle posledních informací je ze strany Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dán podnět ke zpracování jednotných technických podmínek a pracovní jednání byla zahájena ...

Shody a rozdíly v technických podmínkách pro připojení měřících zařízení pro měření typu C

Množství spotřebované elektrické energie se musí měřit, to je jasné. Ale je vám jasné, jaký typ měření máte u svého bytu? Je to typ A, B či C? Co se rozumí zajišťováním měření elektřiny? Kde najdu veřejný dokument stanovující podmínky pro osazení měření typu C?

Přípojky a podniková norma PRE

Kromě všeobecných technických norem si může distributor určit či upřesnit další požadavky. Jedná se o podnikové předpisy, v tomto případě PRE. Upřesňují se tam požadavky na přijímače HDO, proudové transformátory, zámky, na vodič PEN, jistič před elektroměrem a podobně ...

KURIOZITY: Jak vytížit vysokozdvižnou plošinu

Speciální nová přípojka v Mariánských Horách se může pochlubit nevídaným krytím a především skvělou dostupností majitele, uživatele a plátce odběrného místa. Možná se však jedná pouze o pokus oživit jinak šedivou a smutnou ulici.

KOPP: Ochranné pouzdro vidlice a zásuvky

Již se vám stalo, že jste potřebovali spojit dvě prodloužení přímo pod širým nebem? Myslím si, že se nejedná o nic neobvyklého. Podobných případů můžeme nalézt hodně. A jaké bývá časté řešení?

Kudy vedením do objektu

Zvedněme na ulici hlavu a podívejme se jak si lidé zkrášlí svůj příbytek přívodním vedením. Někdo namítne "co na tom"? Pouze jsem se zamyslel jak si někdo postaví pěkné obydlí ale něco to kazí.......

Kdo hradí náklady na nn přípojku?

Požádal jsem o zřízení přípojky nízkého napětí k mému pozemku, na kterém se bude stavět. Prosím o objasnění jak je to s úhradou nákladů.

Kdo hradí náklady na nn přípojku?

Požádal jsem o zřízení přípojky nízkého napětí k mému pozemku, na kterém se bude stavět. Prosím o objasnění jak je to s úhradou nákladů.

Přípojné místo....

Podmínky pro připojení a provoz odběrných elektrických zařízení (připojovací podmínky) v oblasti distribuční soustavy provozované Západočeskou energetikou a.s.

Zaseklý elektroměr ve vysokém tarifu

Možná nikoho nenapadne pochybovat o přijímači HDO, ovšem je to stroj a stroj se může porouchat. Když se například zasekne v jedné ze sazeb, co dělat?

Opravná manžeta

Obrázkový příběh jak snadno dojde k úrazu kabelu. Pokud si necháváte smluvně provádět výkopové práce, ještě to neznamená, že jako investor cizími dělníky zaviněnou škodu nezaplatíte...

Mlýn a rekonstrukce elektro

Zážitek z dovolené. Jsou instalace, kterých není možno si nepovšimnout! Objekt určený pro podnikání, pro pronajímání, skoro hotel či ubytovna.... Co s tím?

Jak se vměstnat do sazby? (1.)

Plánujete stavbu domu? Nemáte plyn? Budete topit elektrikou? Pak vás bude určitě zajímat velikost jističe před elektroměrem. Za tuto hodnotu platíte "stálý měsíční plat", tedy jakýsi paušál, v kterém bohužel nemáte žádné kW v ceně jako třeba u hovorného volné minuty.

Brouk Pytlík svářečem.

Jak se na vesnici pohotově zapojí cokoliv.... Má elektrikář právo zasahovat do rozhodování druhých svobodných a dospělých lidí? Nebo je elektrikářskou povinností zachránit svět před nebezpečně šikovnými "brouko-pytlíko-kutily"?

Požadavky na elektrické rozvody (1.)

Znáte požadavky, které má splňovat elektrický rozvod? Které normy je třeba znát? Jistí se světelné zdroje zvlášť? Jaké mají být zásuvky ve dvou napěťových soustavách? Jakými způsoby se provádí rozvody pro osvětlení schodišť, nástupišť, výtahů chodeb?

Z jedné přípojky dvě?

Co máme připojit k žádosti o povolení k zřízení samostatné el. přípojky při zřízení prodejny z bytu (rodinného domku na prodejnu, jedná se o syna majitelky nemovitosti) resp. jaké průvodní listiny k žádosti při povolení zřízení samostatných hodin pro podnikatele, jedná se o převedení části.


Diskuse na toto téma

Máte k tématu co říct? Pošlete nám váš názor!
reklama
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933