Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

PHXC: Kleště ...

Kleště, které ocení každý, kdo často pracuje se slaněnými vodiči. Pomohou ...

Jak se chová ...

Když budete zapínat počítačovou síť, většinou spíná spínání ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
21.11.2017 Tester na dusičnany Greentest ECO 4 s měřením radiace. V obchodě s elektronickými součástkami a elektroinstalačním materiálem se nyní objevil i tento měřič potravin. Greentest Eco je zařízení pro rychlé zjištění hladiny dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině a mase. Zároveň poskytuje změření úrovně radioaktivity v předmětech, ...
20.11.2017 TIP na vícebarevné indikátory RGB s IO-link. Turck uvádí Banner indikátory řady K30L2 a K50L2. Banner Engineering Corp., jako partner společnosti Turck, vyvíjí a vyrábí LED světla pro použití v jakékoliv aplikaci vyžadující zřetelně viditelný indikátor. K30L2 a K50L2 využívají RGB LED technologii, díky které podporují sedm barev v jednom indikátoru použitím právě třech vstupů. Barvy zahrnují ...
16.11.2017 TIP: Potisknutelné štítky vodičů HellermannTyton jsou k dispozici ve žlutém a bílém provedení. Tisk na libovolné z našich tepelných tiskáren přináší dokonalé výsledky pro vodiče a kabely o průměru 39mm až 1mm. Konstrukce nosiče zaručuje, že uživatelé mohou snadno nasunout vodič do boční strany vytištěného štítku. Díky "žebřinovému" provedení lze tiskovou úlohu snadno zobrazit a požadovaný popisek rychle ...
15.11.2017 Ovládání laboratorního zdroje přes Wi-Fi. Zdroje R&S NGE100 můžeme zařadit do skupiny základních laboratorních zdrojů s mnoha překvapeními v podobě jednoduchého ovládání se stručným a jasným grafickým zobrazením, tichostí, propojení s PC nebo galvanické oddělení všech kanálů. Ovládání s PC je možné přes rozhraní USB, LAN nebo ...
14.11.2017 TIP na kabelové nůžky DUOCUt z kované oceli! Nabízejí ostrou čepel se dvěma břity. První, menší břit pro přesný střih stříhá jednotlivé žíly měděných a hliníkových kabelů do průměru max. 4mm. Hodí se rovněž pro podélný řez plastového pláště kabelů, protože čelisti kleští lze otevřít až do úhlu 140°. Druhý, větší břit pro přesný střih je cíleně umístěn blíže čepu nůžek, aby ...
13.11.2017 Soft startér RSGD ENIKA. Nové provedení softstartérů pro indukční motory řady RSGD s řízením ve 2 fázích, klade důraz na snadné nastavení para­metrů, které se provádí maximálně ve 3 krocích. Samoučící algoritmus je schopen ...
10.11.2017 Jak řešíte systém jednotného času? Hlavní střadačové hodiny EH81 jsou určeny pro řízení podružných hodin polarizovanými minutovými, půlminutovými nebo sekundovými impulsy v klimaticky náročných podmínkách. Vysoký stupeň krytí je umožňuje instalovat do míst vystaveným povětrnostním vlivům nebo do provozů s velkou prašností. Typické vlastnosti tohoto modelu: absolutní přesnost chodu hodin díky ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 682
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Prozatimní elektrická zařízení obvykle uvažujeme například na veletrzích nebo třeba poutích. Ale známe také prozatimní zapojení různých spotřebičů v domácnostech u kterých se někdy prozatímnost stane věčností. Co myslíte? Měl by ten, kdo zapojuje ...

TA#3.1 Kafe, chlebíčky a žabožrouti s Radkem Červeným


Document Actions
TA#3.1 Kafe, chlebíčky a žabožrouti s Radkem Červeným
Dnes náš hledáček kamery zastavil u Radka Červeného, kterého můžete znát i pod firemní hlavičkou jako Elektrikabrno. Radek dnes odhaluje některé zákulisní informace o poslední Elektrické spojce, které byl pořadatelem. Prozrazuje, co ho nejvíce svazuje při podnikání a nechybí zmínka o nové posile v týmu nebo povídání, proč jezdí nejraději českým vozem. Sledujte listopadový díl TALK ABOUT s Radkem Červeným.
Karel Herma, ze dne: 10.11.2017
reklama


Je tady další díl TALK ABOUT, což je vlog o lidech, které běžně znáte z obrazovek elektrika.tv. Dneska jsme vyrazili ven, sice z Brna do Brna, ale přece. Dnešním hostem je Radek Červený, Radku vítej.
E: Elektrikář, majitel firmy ELEKTRIKABRNO a pořadatel poslední Elektrické spojky 2017. Co Elektrická spojka, co bylo nejhorší zařizování?
Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.

Já si myslím, že zařizování bylo celkem v pohodě, největší obava byla jak se tam dostanou naši kamarádi, protože to místo bylo v místě, kde nebyl mobilní signál žádného operátora, takže to byla bojovka a každý se musel dostat podle mapy a popisu, který jsme dodávali.

E: Jsi elektrikář, kam by ses zařadil? Jsi typ, co celý den drží šroubovák, nebo administrativní typ, co se rýpe v papírech od rána do večera?
Radek Červený elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Začínal jsem jako typ co držel šroubovák od rána do večera, někde běhal po štaflích, ale firma nějak roste a zvyšuje se i obratovost a počet zákazníků, tak samozřejmě časem při expanzi musíš přehodnotit spoustu procesů, i interních. Takže dnes je ze mě kancelářská myš, která se věnuje obchodní stránce a projekční stránce, přípravě zakázek a k vlastní práci už se časově bohužel nemám šanci dostat.

E: Jasně, s papírama tu mám poznámku, že co se týče elektrotechniky, to je velké množství legislativy, kterou člověk musí znát. Nebylo by jednodušší dělat plynaře nebo vodaře?

Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Já jsem k elektrice vždycky tíhl od mala, takže já bych dnes profesi neměnil, ačkoliv si někdy zasteknu, že bych si raději vybral profesi rentiéra.

E: Jak se ti podniká v česku, jsi v česku rád, nebo bys to raději přestěhoval do jiného státu, ať už třeba za velkou louži?
Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.

Stěhovat určitě ne, protože aktivity, které provozujeme se vztahují na určitou klientelu, která je v tomto místě, takže stěhovat firmu někam za oceán je nesmysl, ale víceméně tento rozhovor bych bral i jako apel našim zákonodárcům, protože to, co předvádí naše poslední vlády, tak si myslím, že v podnikání je to vše krok zpět. Obecně vzato.

E: Jasně, takže to je i taková moje výzva maličko. Ještě k tvé kanceláři, kdy si pořídíš nějakou „sekretářku“, aby sis nemusel to kafe vařit pořád sám?
Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Sekretářka nastoupila v lednu mimochodem.

E: Ale, to je pro mě novinka, to jsem nějak prokaučoval.
Prásknu na tebe že jezdíš v české značce auta, to schválně? Nebo vybíráš podle toho jak se ti daná značka libí?

Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Já jsem škodovek ojezdil spousty, není to první škodovka, kterou mám. Myslím si, že škodovce historicky nemám co vytknout, mě žádná škodovka doposud nezklamala.

E: Na jaký projekt seš nejvíc pyšný? Obecně …
Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
To nejde přímo říct, nevím, jestli je ta otázka braná jako nějaké reference, nebo jestli chceš nějakou referenci…

E: To spíš jako vnitřní pocit, řekneš, "ty jo to tenkrát jsme zandali dobře".

Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Řekl bych, vzhledem k práci, kterou dělám, tak na každé zakázce je nějaká drobnost, kterou musíš pojmout jako výzvu.

E: Na co ty, jako Radek Červený v životě kladeš největší důraz?
Radek Červený, elektroinstalace ELEKTRIKABRNO s.r.o.
Tato otázka mě trochu zaskočila, těch věci by byla spousta. Asi se to vždy prolíná, měla by tam být slušnost, čestnost, férovost. V pracovní stránce, i osobní. Toto jsou vlastnosti, které se ti vždycky zúročí a někdy se ti vrátí.

Rychlé otázky
Věk?
43

Jak by ses charakterizoval?
Váha tam není, jo?  Pedant, cholerik, pohodář, od každého něco. Výbušný mix.

Jak relaxuješ?
Podle nálady. Je spousta forem relaxace, v zimě když je hezky, není nic hezčího než strávit víkend na horách. A teď jsem dával na facebook krásné fotky z nedělního cyklovýletu, kdy nejhezčí věc, co mě tam zaujala, byl stožár vysokého napětí 400 kV. Práce je všude. Formy relaxací je spousta, když je čas, když je nálada, tak si rád pohraji s masem, klobásky si tu udím. Uzení je docela hezký koníček.

Co tě zaručeně dokáže rozčílit?
Lidská blbost.

Co tě naopak potěší?
Chvála, pochvala.

Co chlastáš? (Oblíbený nápoj)
Já jsem byl dlouho odpůrce jakýchkoliv barevných kořalek. To byly různé whisky, fernety, rumy, likéry barvený a dochucovaný fujtajbl… byl jsem dlouho zastáncem čisté ovocné pálenky,  musela být dobrá. To trvá do dneška.
A poslední dobou jak se člověk postupně prožere z období, kdy toho musíš mít hodně do období, kdy si musíš pochutnat a to vlastně souvisí s další fází, degustační. A v té degustační fázi jsme začali dělat degustace karibských rumů, takže svět, který objevuji je ve formě degustace, když si chci dát něco dobrého, koštujeme karibské rumy.

Oblíbené jídlo?
To nejde říct obecně. Musí být dobré, z kvalitních surovin a zase se dostáváme k degustační fázi, k evolučnímu vývoji. Nejsem zastánce různých jídel a potravin, kde když si přečteš složení, tak máš pocit, že čteš Mengelejevovu soustavu prvků. Takže pokud je to jídlo z kvalitních surovin z poctivé kuchyně s tradičním postupem přípravy atd. tak nejsem vybíravý, nejde se vyhranit vůči jednomu jídlu. Jsem zastáncem gurmánské kvality než nějakých parodií.

Co posloucháš za hudbu?

Většinou rock. Mám puštěné rockové rádio jako kulisu většinou celý den. Když je nálada, tak si klidně pustím i country.

Kdy si naposledy porušil zákon?

To je velmi záludná otázka, do politiky kandidovat ještě nebudu, tak to můžu říct. Ale já bych to spíš nechal až mi někdo něco najde, ať mi to prokáže.

Co by sis chtěl v životě ještě splnit? (sen)
Nějaké vize jsou, třeba místa, kam bych se rád podíval.

Jak moc rád máš svoji práci od 1-10? (10 je nejvíc)

Záludná otázka, 9,5. Práce mě baví i naplňuje, ale je důležité mít u práce mantinel.

Jak dlouho chceš zůstat v oboru?
Tento obor dělám celý život a nic jiného neumím, takže mě ani nic jiného nemine, do té doby než se rekvalifikuji na rentiéra, ale nevím jak se posílá životopis:-)

Odpověděl si na všechny otázky pravdivě? :D
Ano.

Máš nějakou zprávu, message, kterou bys chtěl vzkázat světu?
Buďte na sebe hodní a slušní, všichni víme hovno za kolik to máme, tak se podle toho chovejte.


To byl Radek Červený, už za týden sledujte TALK ABOUT OUT OF CAMERA vše, co se do hlavního dílu nevešlo. Samozřejmě na Elektrika.TV sledujte i ostatní seriály.
 
 

 

 
 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 7)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
S koncem léta je zde nový seriál Talk About, zkráceně TA#. Jako prvním zpovídaným je člověk v místních diskusích dobře známý, elektrikář, OSVČ, Jan Franěk. Věděli jste jak vznikl název FRAJA? Kolik kilometrů denně a měsíčně najezdí? Jaké je jeho nejoblíbenější jídlo a pití, nebo co Jana Fraňka dokáže zaručeně rozčílit? Sledujte první díl Talk About ...
Pokud někdo vysloví název WAGO, tak si většina z nás okamžitě vybaví jednu z možných krabicových svorek. Pokud nejste zásobení značkou Wago všemi katalogy, které popisují celé výrobní portfólio společnosti, pak by se vám mohl hodit tento přehledový technický sešit. Naleznete to zásadní, co se z produkce nejvíce používá. Jak je katalog zpracován, co v něm vše naleznete se dozvíte v této krátké recenzi ...
Aniž si to někdo připouští, blíží se souboj elektronického obchodování i na poli instalační elektrotechniky. Nemít u elektronického obchodu responsivní, obrazovce zařízení přizpůsobitelný design, bude pro internetového obchodníka brzy konec. Ale pozor! Provozovatel e-shopu responzivní web mít může, ale bez správného obsahu dopadne také neúspěšně. Tak jak tedy? Jaký je ten správný recept na rozmístění nákupních a informačních nástrojů, aby to k něčemu bylo?
Hledáte řešení jak měřit procházející proudy vedením? V reálném čase? Bez možnosti vedení rozpojovat? Se systémem vyhodnocení? Pro vyhodnocování skutečné spotřeby tímto předkládaným systémem jsou k dispozici tři moduly k měření třífázového výkonu. V závislosti na dané aplikaci nebo na preferencích zadavatele lze energetická data pomocí měřicích převodníků proudu nebo Rogowského měřicích převodníků rovněž převádět na analogový unifikovaný signál ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Častou negativní zkušenost mají (nejen) elektrotechnici z přístupu stavebních úřadů. Nejedná se tentokrát o problém "tvrdohlavosti" úřadu, ale naopak o přílišnou benevolentnost, hraničící až s ignorací zákonných vyhlášek a nařízení. Zajímali jsme se tedy o zkušenosti se stavebními úřady a pohled odborníků na danou problematiku ...
Nové kabelové nosné systémy Jupiter, které jsou vyráběny v Koposu Kolín, se vyznačují mnoha přednostmi ve srovnání s předchozím prodávaným typem žlabů, např. embosováním (prolis kolem perforovaných otvorů ve dně) pro zvýšení tuhosti žlabů ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933