Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

FRAENKISCHE: Návod ...

Nepochybuji o tom, že o chráničkách kabelů uložených v zemi ví mnozí. Pokud ...

OPP#4 Musí ...

Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
25.05.2017 Měření a indikace doby cyklu výrobních linek. Zařízení slouží k indikaci výkonu výrobních linek, na základě impulzů z vhodného snímače (indukční, optický), případně signálu z linky, není tedy nutný žádný zásah do řídicího systému linky. Dle nastavení může indikovat dobu cyklu, počet kusů za daný časový interval nebo ...
24.05.2017 Bezpečnost blokových trafostanic - ČSN EN 62271-202. Bezpečnost trafostanic je vedle ekonomiky provozu jedním z nejdůležitějších kritérií. Historie distribučních sítí zná množství vážných i smrtelných úrazů a materiálních škod. S technologickým rozvojem stoupá spolehlivost zařízení a počet škod postupně klesá. Přesto je nutné ...
23.05.2017 Adresný systém elektrické požární signalizace. EBL512 G3 je analogová a adresná ústředna pro detekci požáru a elektrickou požární signalizaci pro budovy. Přední panel a velký displej činí obsluhu uživatelsky velmi přívětivou. Systém EBL512 G3 splňuje nejpřísnější požadavky kladené na detekci ohně a vyhlašování poplachu.
22.05.2017 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST! Obor vzniká ve spolupráci s odborníky z praxe, budoucími zaměstnavateli v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří se rovněž budou podílet přímo na výuce. Absolventi oboru najdou uplatnění při zavádění a řízení kybernetické bezpečnosti v organizaci, na pozici bezpečnostního technika informačních technologií, technika datového centra, technika ...
19.05.2017 Vyhodnocovací jednotka pro optické vláknové senzory. Kompaktní jednotka pro měření, vyhodnocování a logování statických nebo pomalých dějů detekované optovláknovými FBG nebo FP senzory. Výhodou je možnost umístění vyhodnocovací jednotky až několik km od ...
18.05.2017 Nechybí vám u prodejního místa označení EET? Dle zákona č. 112/2016 o evidenci tržeb dle §25 musí být na každém místě, kde se uskutečňují evidované tržby, dostatečně viditelně a čitelně umístěno oznámení s přesně definovaným zněním. Proto vznikly čtyři verze tohoto oznámení, v plastu a samolepce vždy ve dvou velikostech. Toto oznámení je určenou pouze pro běžný režim EET, pokud byste požadovali text pro ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 564
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Ze stavby jednotky petrochemického průmyslu na jihu Iráku ... Stát ve kterém se stále bojuje potřebuje rekonstrukci infrastruktury. Stačí několik pohledů a asi není potřeba se moc rozepisovat. Pomoc přichází z různých oblastí světa a i Češi se ...
  • Jak moc je reálný nárůst produktivity práce o 32%? K jaké časové úsečce a k jakému konkrétnímu výkonu se tato % vztahují? V tomto díle jsme se ptali jak toto tvrzení asi vzniklo a kdy může být pravdivé. Pokud to shrnu, pak se dá procentuální růst ...

R4M#17: Nebude člověk dnes totálně ignorující přínosy sociálních sítí v budoucnu v nevýhodě?


Document Actions
R4M#17: Nebude člověk dnes totálně ignorující přínosy sociálních sítí v budoucnu v nevýhodě?
Jak na sociální sítě pohlíží odborníci ze světa průmyslu a automatizace sledujte v tomto dílu seriálu R4M! Sociální sítě nejsou pouze o sdílení soukromí, ale také o sdílení vědomostí. Pokud tento nástroj umíme používat správně, bude vám přínosem. Sdílení dat bude hrát v budoucnu velkou roli. Jak správně sdílet svá data, aby to bylo přínosné a přitom bezpečné?
Redakce portálu Elektrika.cz, ze dne: 16.05.2017
reklama







Výpovědi odborníků si můžete přečíst v textové podobě ...


Zdeněk Havelka (A-21)
K sociálním sítím .... testoval jsem je, ale nicméně protože mám rád soukromí a protože jsou dost invazivní a mezi námi je dost blbých, snažím se svoji účast redukovat. Na druhou stranu, když vidím, že to přináší nějaké efekty, tak třeba na Facebook jsem si dal narozeniny 1933 a žádnou fotku. Nic tam nepostuji. Využívám jen to minimum. Vidím  sociální sítě dost nebezpečné z hlediska dalšího rozhledu. Závislost, která vzniká, vidím na svých dětech. Považoval bych to jako jeden z negativních rysů. Na druhou stranu třeba sociální sítě pro roboty a lidi, tak tam bych viděl potenciál a zatím to nikdo nedělá. Odpověď je dvojí, ale zase bych tady spíš upozornil i na to, že digitální svět může rozleptávat přirozenou zvídavost atd. Přiváže vás a je to i neurologicky popsané, že když dostanete lajk, tak se vám zvyšuje dopamin, přitom je to naprosto o ničem.


Otto Havle (www.fccps.cz)
Jde o to, k čemu sociální síť využíváte. V podstatě nevidím důvod, proč bych ji využíval, že bych někde zveřejňoval co právě dělám. Je mi jasné, že pro firmu našeho ražení musíme držet facebookový profil hlavně kvůli tomu, abychom se ukázali jaká jsme cool firma. Lidé jsou dnes zvyklí podle toho hodnotit. Tímto způsobem je mi jasné, že to význam má.



Jiří Holoubek (www.elcom.cz)
Co se týká sociálních sítí, tak je obrovská škála sítí, které vznikaly pro jednotlivé konkrétní uplatnění. Ať jsou to sociální sítě propojující např. typické teenagerovské zájmy, nebo pracovně sociální zájmy apod. A právě Průmysl 4.0  a pokročilá digitalizace celého kybernetického prostoru znamená multikanálový přístup.  Opravdu vnímat všechny signály, všechny potenciální možnosti, kterými svět kolem nás disponuje a které nám dává k dispozici.
Na jedné straně určitě zásadně se uzavírat jakémukoliv digitálnímu okolí je špatně. Na druhou stranu podlehnout jen jednomu konkrétnímu by bylo zase velice nezdravé, protože efekt relativně rozsáhlého využití digitálního prostředí může být zajímavý. I otázky povýrobní, tzn., servisní záležitosti týkající se inovativních metod zpět do průmyslové produkce, tedy sbírání zkušeností a informací ze sociálních sítí, nebo další potenciální rozvoj, kterým směrem se orientuje zájem potenciálních zákazníků, uživatelů, tak to je velice důležité. I já, starý člověk, který si myslel, že nikdy v životě v těchto sítích nebude se jednak orientovat a jednak v nich nějakým způsobem pracovat a těžit z nich, tak musím, ač nerad, přiznat, že bez nich to bohužel nejde.  Obrovský potenciál právě v těchto sítích je potřeba využít a to je jeden z multikanálových přístupů k datům. Bohužel si musíme umět vybrat ta relevantní data, v kterých ten potenciál opravdu je a který je dál využitelný.



Jaromír Zelený (www.rittal.cz)
Komunikace po sociálních sítích je přeci jenom něco jiného, než komunikace v oblasti Průmyslu 4.0. Já aspoň to vnímám, možná jako příslušník starší generace, jako skutečně sociální sítě, tzn., po síti probíhá výměna pocitů, názorů, myšlenek atd. Kdežto Průmysl 4.0 je skutečně o výměně exaktních dat, na základě kterých se rozhodují konkrétní systémy.



Jan Rollo (www.sysgo.com)
Sociální sítě jsou dnes důležité hlavně při kampaních cílených na mladší populaci, což se v budoucnosti změní. Já si myslím, že v budoucnosti budou hrát ještě daleko větší roli, kdy teda mladší generace se stane tou starší generací a se sociálními sítěmi bude už zžitá, ale pro podniky asi není problém tu kampaň spustit kdykoliv. Oni nebudují sociální sítě, oni budují svoji visibilitu, viditelnost, takže si myslím, že pokud někdo zaostane, tak tu ztrátu rychle dožene.


Jiří Kůs (www.nanospace.cz)
Sociální sítě jsou hlavně informačním kanálem. Třeba Facebook začínal opravdu tak, že vytvořil prostor, kde se lidé, kteří žijí daleko od sebe potkávali a dávali si tam posty co dělají, kde byli, což tam běží dodnes. Ale Facebook se přesouvá do regulérního informačního kanálu, kde lidé, když chtějí vědět, co se děje ve světě, co se kde stalo, tak se tam dívají. Totéž obdoba toho je Twitter, který je vyloženě informační kanál. Vedle toho na sociálních sítích jsou i firmy, co tam prezentují výrobky, ale dá se přes něj i nakupovat. Vytváří se nová sociální platforma, která je už nejenom o tom, že si tam lidi sdělují kde byli v divadle a co jim roste na zahrádce, ale kde se dozvídáš, co se děje. Je dobré, paralelně sledovat, jak to s informačními kanály je, co se děje. Před 100 lety byly hlavním informačním kanálem noviny. Vedle toho přišlo rádio, televize, ale jak je to teď? Stala se digitální revoluce, ta úplně zamíchala karty, jednak umožnila každému člověku, že může těmi informacemi co se děje kolem něj, co vidí, může přispívat do informačního toku, ke kterému se dostávají další lidé. Vstoupili jsme do století, kde informace tečou ne přes noviny typu New York Times a rádia BBC, ale tečou přes sociální sítě, takže já bych dal příměr co jsem říkal s tím e-mailem. Ti lidé, co říkali „já e-mail nikdy nepoužiju“ tak stejně tak dnes říkají „sociální sítě, já se toho bojím a bůh ví co to je, to já nepotřebuji“, ale je to podle mě hluboký omyl.

Bude záležet na tom, čím se ten člověk bude zabývat. Obecně sociální síť je jakýsi nástroj, který se dá využít i zneužít a určitě jsou oblasti, kde se sociální sítě dají využít velmi významně, produktivně, ale určitě zůstanou obory, kde bude nějaké zaměření, kde zaměření na sociální sítě nebude zas až tak významné pro rozvoj daného člověka, obchodu, nebo zaměření, ve kterém se profiluje.





SLEDUJTE TECHNOLOGICKÝ
VIDEOSERIÁL
www.R4M.cz
a buďte v obraze!

 
 

 

 
 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Bude Průmysl 4.0 natolik flexibilní, že vymaže natrvalo výraz "Made in"? Podle všech informací se bude výroba dynamicky přesouvat z místa na místo, a to vše bez nějakého přemýšlení a dlouhého rozhodování člověka. Nevěříte? Poslechněte si prognózy odborníků právě v tomto díle! Pokud budete poslouchat pozorně, pravděpodobně vám naběhne husí kůže. Jak v takovém prostředí bude vypadat váš stávající byznys?
Navrhujete osvětlení rozsáhlých objektů? Nabízí se řešení jak intuitivně a snadno řídit osvětlení pro každého. Řešení, kterým systém osvětlení nejen ovládnete, ale i připojíte na systémy jiné. Řízení osvětlení WAGO kombinuje efektivitu a odolnost průmyslové techniky s uživatelsky přívětivým softwarem. O tom, že takový systém můžete mít pod kontrolou i v kapse na mobilním telefonu lze uvažovat opravdu reálně ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933