Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

FRAENKISCHE: Návod ...

Nepochybuji o tom, že o chráničkách kabelů uložených v zemi ví mnozí. Pokud ...

OPP#4 Musí ...

Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
29.05.2017 Bude MSV 2017 dalším rekordmanem? Pořadatelé předpokládají účast přibližně 1600 vystavujících firem, o sto více než ve srovnatelném roce 2015. Ze zahraničí opět přijede zhruba polovina vystavovatelů, přičemž největší zájem o účast mají dodavatelé obráběcích a tvářecích strojů, strojírenských materiálů či komponentů a ...
26.05.2017 LAPP KABEL přichází s multifunkčním průchodkovým systémem SKINTOP MULTI. Díky gelové technologii s elastickou membránou upevníte průměry kabelů 2–6mm, 6–9mm, 9–13mm a 13–16mm. Membrána se protaženému vedení optimálně přizpůsobí a poskytne krytí IP 68 bez dalších těsnicích prvků! Vycentrování kabelů v gelové membráně optimálně kabel odlehčuje proti vytržení. Vysoká hustota osazení kabelů na malém prostoru umožní vyvést více vedení. K montáži stačí ...
25.05.2017 LAPP Kabel v Otrokovicích před několika hodinami otevřel novou výrobní halu, jejíž investice přesáhla 1 milion eur. Kdo všechno se na události objevil, co se bude vyrábět a pro koho se dozvíte již v pondělí v naší videoreportáži!
25.05.2017 Měření a indikace doby cyklu výrobních linek. Zařízení slouží k indikaci výkonu výrobních linek, na základě impulzů z vhodného snímače (indukční, optický), případně signálu z linky, není tedy nutný žádný zásah do řídicího systému linky. Dle nastavení může indikovat dobu cyklu, počet kusů za daný časový interval nebo ...
24.05.2017 Bezpečnost blokových trafostanic - ČSN EN 62271-202. Bezpečnost trafostanic je vedle ekonomiky provozu jedním z nejdůležitějších kritérií. Historie distribučních sítí zná množství vážných i smrtelných úrazů a materiálních škod. S technologickým rozvojem stoupá spolehlivost zařízení a počet škod postupně klesá. Přesto je nutné ...
23.05.2017 Adresný systém elektrické požární signalizace. EBL512 G3 je analogová a adresná ústředna pro detekci požáru a elektrickou požární signalizaci pro budovy. Přední panel a velký displej činí obsluhu uživatelsky velmi přívětivou. Systém EBL512 G3 splňuje nejpřísnější požadavky kladené na detekci ohně a vyhlašování poplachu.
22.05.2017 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST! Obor vzniká ve spolupráci s odborníky z praxe, budoucími zaměstnavateli v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří se rovněž budou podílet přímo na výuce. Absolventi oboru najdou uplatnění při zavádění a řízení kybernetické bezpečnosti v organizaci, na pozici bezpečnostního technika informačních technologií, technika datového centra, technika ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 568
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Jak moc je reálný nárůst produktivity práce o 32%? K jaké časové úsečce a k jakému konkrétnímu výkonu se tato % vztahují? V tomto díle jsme se ptali jak toto tvrzení asi vzniklo a kdy může být pravdivé. Pokud to shrnu, pak se dá procentuální růst ...
 • Poslechněte si rozhovor o venkovním odpínači nízkého napětí o kterémjsme hovořili s Jiřím Mynářem, produktovým specialistou ABB. Pokud vám není jasné jaký je rozdíl mezi vypínačem a odpínačem, pak v tomto článku naleznete přesnou odpověď! Jiří Mynář ...

Light+Building Navigator


Document Actions
Light+Building Navigator
Navštívit největší elektroinstalační veletrh v Evropě určitě vyžaduje dobrou přípravu plánovaných návštěv expozic, protože za jediný den stačíte poctivě projít tak maximálně dvě haly. Pořadatel veletrhu k tomuto účelu připravil návštěvníků velice praktickou mobilní aplikaci kterou nosíte v chytrém telefonu stále při sobě. Pomocí ní zjistíte kde stojíte a kde se nachází firma, kterou chcete navštívit. A to není všechno!
Miroslav Minařík, ze dne: 23.05.2014
reklama


Pokud se chystám na návštěvu zahraničního veletrhu dělám si dobrou přípravu. To proto abych v co nejkratším čase zaznamenal co nejvíce informací. Ztrácet čas listováním v katalogu na místě samém, popřípadě studiem tamního zeměpisného rozložení, se mi opravdu nechce.

Při letošním hltání informací o frankfurtské události jsem zachytil zprávu o dostupné aplikaci Light+Building Navigator. Jde o mobilní aplikaci, která představuje kapesního průvodce veletrhem. Samozřejmě jse zajásal, že mne může navigovat při hledání plánovaných společností. Zkrátit si cestu, pokud už nohy neslouží je více, než příjemné.


Pro větší náhled kliknout!


Jak Light+Building Navigator získat
Nevím jak v případě Androidů ale do Iphone jsem ji dostal během chvíle. Tedy standardní cestou via Appstore. Bezplatně.


Co Light+Building Navigator obsahuje
 
 • plán výstaviště, jednotlivých hal a rozmístění expozic
  je řešen vektorovými mapovými podklady, což umožní zvětšování a zmenšování pomocí prstových gest a vše bez ztráty grafické informace. Taková kapesní digitální mapa (offline) v kapse.

Pro větší náhled kliknout!
 • lze vyhledávat vystavovatele a jejich produkty
  praktická fulltextová služba, kterou oceníte také, pokud si nevzpomínáte na přesný název. Zobrazí se vám logo, číslo stánku, hala, patro a přímo mapa umístění. Samozřejmostí je popis vystavovatele a další podrobnosti.Pokud kliknete dále zjistíte svou aktuální polohu a snadno určíte kurs, kterým se vydat.
 • můžete sledovat aktuální zprávy výstaviště
  aplikace zobrazuje krátké zprávy o novinkách a "twíty" novinářů. Velice slušné informace a hlavně stručně a přehledně. Omezení počtu znaků na jednotlivou zprávu Twitteru jsou v tomto ohledu velice ku prospěchu.
 • máte přehled o událostech veletrhu
  pokud sledujete doprovodné akce (semináře, workshopy, ukázky ...), pak je kapesní kalendř s událostmi a lokátorem dobrým přítelem v kapse.
 • oblíbené
  nalezené značky a jejich expozice si lze uložit do oblíbených položek
 • skenner QR kódu
  je obecně prospěšná utilita, která zobrazí a uchová více údajů, než byste si stačili ve stejné časové úsečce zaznamenat. Využíval jsem na letácích, stáncích, produktech, upoutávkách.
 • Buddy finder
  Vyhledávač kamarádů, resp. svých kolegů. Tuto aplikaci jsem sice chtěl zprovoznit a využít ale nezbyl čas. Stačilo by se zaregistrovat a pak vysílat své GPS souřadnice zbylým členům určeného týmu. Tak má pak každý z vašich přátel vaši přesnou pozici na výstavišti.

Pokud se pohybujete pouze po českých veletrzích, pak vám možná příjde navigace GPS  humorná, ovšem orientovat se  na Strojírenském veletrhu v Brně, bez předchozích znalostí není až tak jednoduché.

Na veletrhu samotném jsem opravdu aplikaci používal a s velkou oblibou, protože pokud si vzpomenete na značku, která nebyla plánovaná a nenosíte sebou obsáhlé seznamy a mapy, pak tato aplikace je opravdu k nezaplacení.

Aplikaci naleznete na některém z odkazů zde ...

 
 

 

 
 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933