Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

Co vše víme o ...

Je nakupování v e-shopu odlišné způsobům, které známe z dosavadní praxe? ...

Jak se chová ...

Když budete zapínat počítačovou síť, většinou spíná spínání ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
23.02.2018 V Česku vzniklo velké bateriové úložiště. U rozvodny 110/22kV v Mydlovarech E.ON a Siemens spustili první české velkokapacitní bateriové úložiště o výkonu 1,75MWh. První zařízení svého druhu v Česku, bude sloužit k vyrovnávání špiček v rozvodné síti. Kapacita by dokázala pokrýt denní spotřebu elektrické energie 100 rodinných domů. V Česku ale ...
22.02.2018 TIP na zásuvku ovládanou mobilním telefonem pomocí SMS zpráv. Zařízení GSM rele5 umožňuje zapínat a vypínat běžný elektrický spotřebič 230V/50Hz, 10A, typicky olejový radiátor. Pro zprovoznění GSM rele5 stačí pouze vložit SIM kartu libovolného operátora. GSM rele5 je také vhodné i pro RESETování serverů, routerů či modemů. Využití: domy, chaty (dálkové ovládání topení, ohřevu ...
21.02.2018 Fixovací nástroj pro kabely GaffGun. Jde o revoluční pásový aplikátor, který fixuje volně ležící kabeláž. Na rozdíl od jiných metod, nástroj zarovnává kabely a bez námahy je přelepuje páskou. Navíc je možné používat různé podlahové pásky pro různé účely, bez ohledu na to, zda vytváříte taneční parket, označujete svůj ...
20.02.2018 TIP na verifikátor čárových kódů REA Verifier. K dispozici jsou v několika provedeních a variantách. Malé přenosné verze s možností tisku výsledků analýzy na připojenou tiskárnu. Stolní verze s možností verifikace i 2D čárových kódů ty QR Code, PDF 417. Stolní verze s motorickým pohonem snímací hlavy s paprskem všechny typy jsou napájeny přes PoE ethernetovým kabelem (přenosné současně ...
19.02.2018 TIP na univerzální nástavec s ráčnou. Univerzální klíč najde své uplatnění všude tam, kde standardní hlavice nestačí. Vnitřní konstrukce hlavice umožňuje vyšroubování maticových prvků, jako je obdélníkový, šestiúhelníkový, osmiúhelníkový, šrouby, oka nebo háky. Průměr nástavce je 9 - 27 mm a s maximální hloubkou ...
16.02.2018 TIP na kabelové průchodky AGRO. Ty patří k základním částem rozvaděčů a instalačních krabic. V našem sortimentu naleznete kovové i plastové kabelové vývodky značky AGRO. Kovové kabelové vývodky jsou z poniklované mosazi nebo nerezu, plastové kabelové vývodky z polyamidu. Kabelové průchodky nabízíme v PG i metrické řadě. Kabelové vývodky AGRO mají ochranu proti zlomení nebo ...
15.02.2018 Supertenké LED zdroje SELF. LED zdroje značky SELF se díky supertenkému provedení, výšky pouze 14mm, hodí prakticky do jakéhokoli prostoru, i do velmi stísněných míst jako jsou rozvaděče nebo reklamní tabule. Zdroje jsou dostupné v rozmezí výkonů od 3 až po 100W. K dispozici jsou modely jak s pevným, tak s nastavitelným ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 783
Osobní nástroje

LAPP: O tom, jak se plagiátor hodně zapotí


Document Actions
LAPP: O tom, jak se plagiátor hodně zapotí
Myslíte si, že se dá snadno kopírovat průmyslový konektor nebo třeba tolik používaná kabelová vývodka? Zkusme hypoteticky vytvořit plagiát. Nač plagiátor narazí? O čem spotřebitel při nákupu nemusí vědět?
Miroslav Minařík, ze dne: 12.11.2007

Společnost Lapp Kabel známe nejen díky ovládacím a připojovacím kabelům Ölflex. Při procházení strojírenským parkem nám padnou do oka také průmyslové konektory a vývodky. Tyto materiály nalezneme mezi dalšími úspěšnými produkty této kabelářské firmy. Součástí stuttgarstské centrály jsou vývojová a zkušební pracoviště.

Podrobněji jsme o vývodkách Oskara Lappa psali v těchto dvou článcích ...

LAPP: Není vývodka jako vývodka
Často laiky opomíjená součást elektroinstalace. Důležitá část, s jejíž špatnou instalací můžete zapříčinit poruchu, úraz.... Její cena neovlivňuje zásadně nabídkovou cenu zakázky, přes to se šetří....

LAPP: Vychytávka zvaná SKINTOP CLICK
Dvakrát rychlejší práce při upevnění vývodky a stále zachováno nejvyšší krytí IP 68. Tato vlastnost probouzí z letargie každého, kdo si vysoce cení každou minutu své práce. Pro ostatní půjde patrně pouze o "kus plastu" ...

Od uvedení první vývodky na trh uběhlo více než 30 let. Za tuto dobu si společnost vytvořila silné know-how v oblastech návrhů a realizace vstřikování plastů. Vlastní principy uplatňuje při výrobě zmiňovaných vývodek, průmyslových konektorů a dalšího příslušenství.


Kliknout pro větší obrázek!

Setkáváme se častým dotazem na téma plagiáty. Jak se lze udržet na vrcholu, když v dnešní době není žádným problémem cokoliv kopírovat? Obecně se na trhu setkáváme s plagiáty tisíce produktů. Běžný spotřebitel, často i prodejce sám o skutečnosti padělku vůbec netuší.

Zkusme hypoteticky uvažovat padělek vývodky ...
Je těžké padělek vyrobit? První odpovědí zní ... to je otázka vstřikovací formy. Druhá poznámka se již zmiňuje o druhu plastu. Mezitím co přenos rozměrů a tvaru se za použití dnešních přístrojů dá zvládnout, s výslednými fyzikálními vlastnostmi hmoty vývodky to je podstatně horší.


Kliknout pro větší obrázek!

Chemické laboratoře samozřejmě dokáží rozbor hmoty a technický soupis. Co laboratoře nedokáží z již existujícího výrobku zjistit je postup, jak se výsledného fyzikálního výsledku dosáhlo. Podíváme-li se na způsob vývoje v Lapp Kabelu, tak podobný postup je nutno použít pro dosažení stejných kvalit pro plagiáty. Při návštěvě německých chemiků se netají způsoby, kterým stanovují výrobní procedury. Chrání se skladba procedury.

Např.
k dosažení vlastností požadovaných normou a vytvoření zisku je potřeba provést stovky aktivit. Za aktivitu lze považovat chemické složení, tlak, vlhkost při výrobě nebo skladování ale například také způsob prodeje a marketing samotný. Pokud je celá tato množina optimálně sestavena, máte velkou pravděpodobnost úspěchu.


Kliknout pro větší obrázek!

Nic není problém kopírovat.
Opravdu, lze připustit, že opravdu všechno. Je to však otázkou ceny. Pokud někdo vyvíjí, investuje do značky. Pokud někdo dodává neznačkový produkt, investuje, řekněme jiným směrem.

Proč trvat na značce, když kopie je tatáž?
A zde je nejčastější mylná domněnka! Tatáž ... Tatáž možná barvou, tvarem, označením. Pokud si kupujete výrobek proto, že jej chcete používat, předpokládáte nějakou dobu funkčnosti při deklarovaných vlastnostech.

Co se dá snadno kopírovat?
Jedná se zpravidla o zboží, kde konečný odběratel nevyžaduje zásadní záruky. Kde se prodává snadno napodobitelný design nebo podobné vlastnosti, kterých lze dosáhnout standardními výrobními postupy.


Kliknout pro větší obrázek!

Proč tedy nekopírovat vývodky SKINTOP?
Odpověď je tedy na snaze. Vývoj zdařilého plagiátu stojí velké investice a odběratelé tohoto typu zboží nebohatnou nízkou cenou za nakoupený materiál, ale spolehlivými vlastnostmi. Vlastnostmi evropských nebo amerických norem, podle kterých jsou vývodky a konektory v Lappu vyráběny.

Jak se bránit nákupu plagiátů?
Odpověď není snadná. Otázku bych opravil. Jak minimalizovat rizika nakoupení plagiátů? Pořizovat certifikované zboží od taktéž certifikovaných dodavatelů. A co když i přes to .... Neříkejme nikdy, že nikdy ... Cesta pohybu produktů Lapp je ostře sledovaná od výroby až po cílové distribuce je zpětně dohledatelná.

Závěr
Byl bych velice rád, kdyby se mohl i v jiných spotřebitelských odvětvích spolehnout na kupovaný produkt stejně jako v případě Lappů.

Pro vyžádání katalogu o vývodkách použijte níže uvedený formulář!

 
 

 

 
 
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

LAPP KABEL s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Značka LAPP přinesla elektrikářům první ohebný ovládací kabel ÖLFLEX. Dnes si asi málokdo dokáže představit, jak by dnešní svět automatizace přežil bez flexibilního vedení. A navíc je stále vyšší poptávka po kvalifikovaných zaměstnancích a úspora lidské práce se skloňuje ve všech oborech. Zmiňovaný kabel ÖLFLEX CONNECT je kromě svých technických parametrů také deklarován jako kabel spořící čas. Kde je typické uplatnění tohoto typu? Dá se nějak stručně popsat základní problémy, které mohou vzniknout, když by si je člověk chtěl udělat sám?
Při živém vysílání na Strojírenském veletrhu 2017 jsme se sešli se zástupcem společnosti LAPP KABEL a hovořili jsme na téma online nástroje pro rychlý výběr kabelů. Rychlý výběr, ale také správný výběr. Víme, že LAPP KABEL má poměrně široké portfolio kabelů a příslušenství. Vy jste prezentovali už loni a předloni různé online nástroje. Jak se v tom vyznat?
Industry 4.0, stejnosměrný proud místo střídavého i vysoce spolehlivé konektory. Nejen to jsou aktuální trendy ze světa současných spojovacích technologií. Jak k nim přistupuje výrobce kabelů a kabelového příslušenství skupina Lapp z německého Stuttgartu? V čem vidí největší potenciál a jaké jsou podle ní další aktuální trendy? Na všechny tyto otázky odpovídá Georg Stawowy, předseda představenstva Lapp Holding pro techniku a inovaci.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933